Strzelania i spotkania

Sprzęt, spotkania itp.

Moderator: Maciej.Sz

Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Strzelania i spotkania

Post autor: mahonxx »

Dzisiaj na 9 w Piotrkówku zawody Klubu Tarcza Szamotuły.
Karabin 100 m otwarte
Karabin 100 optyka
Mini snajper .22 z optyka
Koszty uczestnictwa 25 PLN za konkurencje
Oficjalnie będzie dostępny tylko klubowy kałach, ale jak sądzę będzie możliwość uzyczenia broni od kolegów w cenie ammo
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Powiem tak, jak na nowicjuszy z AKM to dzisiaj nam poszło nadzwyczaj dobrze. Bez optyki, 100m, i wyniki wola 83, ja 82 i triodak 79 bodajże to jest coś. Nie wiem tylko jak Tomkowi poszło. Oczywiście wielka pomocą była luneta obserwacyjna do pomocy w korekcie, ale jak się strzela z nieswojego sprzętu to jest elementem nieodzownym. Szkoda, że musiałem się szybciej zwinąć, bo sądzę, że KBKS też był ciekawy. :-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Co tam wynik, wrzuć tarczę! Taką grupą to nikt nie mógł się pochwalić. Normalnie talent.
Fakt, że najlepszy strzelec z Kcz bez optyki strzelił 97 lub 98, nie wiem dokładnie, sam nie czekałem do końca, niestety trwało to bardzo długo.
Ostatnio zmieniony 2015-01-27, 08:33 przez mahonxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Tak, Tomek ma rację tarcza Macieja jest niesamowita :)
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Tarcza pół metra na pół metra i przy brzegu jest 6pkt (po okręgu) więc punkty mało mówią. Mimo że 4 kule z 13 poszły poza tarczą to i tak 76pkt miałem. Maciej niby tylko 6 więcej. Ale grupa wielkości piąstki. Z otwartych na 100m - szacun. To już nie tylko powtarzalny chwyt ale również powtarzalne zgranie muszki, szczerbinki i celu. Nie każde oko fizycznie to potrafi. Widać talent. Dodatkowe 10 strzałów próbnych i Prezes by był na podium.

Spotting scope czyli luneta obserwacyjna to mus. Dostępne na miejscu klubowe Bresser'ki dawały oczom popalić. Mleko i aberracja taka że ciężko było przestrzeliny zobaczyć. Trzy próbne i śladu na tarczy nie widziałem. Po kolejnych strzałach okazało się że tylko nie trafiłem :-P Do podglądu przestrzelin na 100m potrzeba coś lepszego. Przy wiatrówkach nawet jeszcze bardziej.

Samo pyknięcie z AK (czy też z palnej) fajne. Spodziewałem się niezłego kopa a było bardzo umiarkowanie (mocniejszy Gamoń :-) ). Ja osobiście z otwartych to radości nie mam, tylko optyka. Doczekałem do kbks'u dzięki Tomkowi. Kolega Damian użyczył karabinka. Nareszcie coś z optyką. Kilka godzin czekania na mrozie. Leapers 3-9x40 z paralaksą na 75m - wrażenia jak z Bresser'ki. 15 strzałów i każdy w tarczy ale zupełny totolotek. Więc to też nie to, jeśli wiesz (lub masz wrażenie) że potrafisz lepiej i to sprzęt Cię ogranicza. Jest niedosyt. A pukanie na 100m pokazuje dokładnie ile jesteś wart jako strzelec lub zwykły utylizator amunicji :-P I to jest coś pięknego.

Żeby nie było że maruda jestem. Cieszę się że byłem i każdemu polecam przejechać się przy okazji. Dobrze mieć takie doświadczenie. Najgorszy jest niedosyt. Więcej, dalej, dłużej :mrgreen:
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

triodak pisze: Więcej, dalej, dłużej :mrgreen:
Nie ma problemu http://www.longshot.pl
,ale zacytuje klasyka "to nie są panie tanie rzeczy" i wolne miejsca kończą się w dniu ogłoszenia zapisów.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

No Longshota już przerabiałem. Pykanie na 1500m to jest coś dla Czarodzieja ;-)
A skoro miejsca tak znikają to zawody powinny być 6x w roku :-)
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Kiedyś strzelałem z palnej i z kałacha więc mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać. Zgranie muszki ze szczerbinka i delikatna praca na spuście. Reszta to szczęście nowicjusza. :-)

Co do lunet obserwacyjnych to miałem takie same wrażenia co Robert. Mleko, ciemno i w ogóle kamieni kupa. Co to za luneta obserwacyjna nie dająca rady na 100m?
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Na 4 stanowisku luneta była ok, na 3 na pewno gruz.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

triodak pisze: A skoro miejsca tak znikają to zawody powinny być 6x w roku :-)
To nie takie proste, to je panie wojsko! Tu nie ma logiki, ekonomi, ty jest tylko walka z problemami, społeczników z betonem.
Jak Ci zacznie coś wychodzić, to 50 osób zacznie się zastanawiać dlaczego to nie im i masz już wyje...ą taczkę gruzu pod nogi wraz z kilkoma świniami.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

strzelanie na Magnum

Post autor: mahonxx »

Pozwoliłem sobie podać za organizatorem

"W tym tygodniu organizujemy dwa strzelania otwarte: w czwartek 28.05 od 16 w Poznaniu (ul. Dojazd) i w niedzielę 31.05 od 11 w Podstolicach koło Wrześni.

Ceny jak do tej pory, 15 zł za kupon na strzelanie + 40 zł za wstęp dla osób bez opłaconej składki."

Ja będę na pewno, zapraszam.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

28 Maja wygląda ciekawie.
Już doczytałem że ma to być na terenie strzelnicy "Magnum" ul. Witosa 45. Oś strzelecka do 50m.
"Każdy uczestnik wykupuje dowolną ilość kuponów po 15 zł. Za jeden kupon można oddać, do wyboru:
– 30 strzałów z broni kalibru .22 LR
– 10 strzałów z AK, Mosina albo pistoletów centralnego zapłonu
– 6 strzałów z rewolweru kalibru .357 Mag albo strzelby pump-action
– 3 strzały z MG-34"

za stroną: zbrojownia.org

Muszę zapytać czy coś będzie dostępne z optyką.
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

triodak pisze:Muszę zapytać czy coś będzie dostępne z optyką.
Tak, będzie moje M305 (M14) .308 WIN, niestety z uwagi na koszty amunicji za jeden kupon 3 strzały, no może po znajomości 4.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Było godnie :mrgreen:
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Cieszę się, że się podołało.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
ODPOWIEDZ