Klasyfikacja drużynowa

Zloty, spotkania, zawody
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Klasyfikacja drużynowa

Post autor: Marecki »

Na beżowym pojawił się ciekawy temat o klasyfikacji drużyn mieszanych FT / HFT
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=124068
Mam nadzieję że pojawi się jakieś rozsądne rozwiązanie.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Marku

Temat umrze - wspomnisz moje słowa :lol:
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Paweł
Pewnie masz rację, ale my nie musimy czekać na rozstrzygnięcia od góry.
Robiąc drużynowe w PKZ czy przy innej okazji możemy ustalić własne zasady.
Trzeba się tylko nad tym pochylić :-D

Moim zdaniem wyjścia są dwa :
1 - zrównanie punktacji FT / HFT dla potrzeb drużyny
2 - stałe drużyny np. 1 FT + 4 HFT i liczą się punkty procentowe wszystkich zawodników z drużyny.

ad 1. będzie trudna do realizacji z różnych względów
ad 2. wystarczy z grona WSST, LGST, Bobrów itd... wybrać skład drużyny, która będzie reprezentować całą grupę i problem rozwiązany.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Marku,
napiszę Ci to samo co na beżowym: nie wszędzie są strzelcy FT. Poza tym ile wyników liczysz do drużyny ? Uważam, że dobry jest pomysł Zdzisia 'Oko' z ujemnymi punktami.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Paweł
Przecież sposób Zdzisława to dokładnie to samo co ja proponuję,
tylko po co wszystko przeliczać na punkty ujemne i robić sobie dodatkową niepotrzebną robotę.
Zdzisław tak jak ja ustalił stałe grupy (np. 1+4)
W takiej sytuacji wystarczy zliczyć punkty procentowe wszystkich zawodników z grupy i po problemie. :-D
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Raz zawodnicy FT są, raz nie ma. Robienie grup na sztywno jest dziwne. Popieram mrpgxx z tym zaczernianiem pola, czy też cokolwiek innym by zasygnalizować pudło czy tez blachę. Wtedy procenty FT będą "porównywalne" z HFT. Moim zdaniem jest to najbardziej jasny sposób naliczania punktów drużynowych. Im dziwniejsze zasady tym większe prawdopodobieństwo cudu nad urną jak to mamy w przypadku wyborów samorządowych.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Też uważam, że koncepcja mrpgxx'a jest OK.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Cała dyskusja powstała ponieważ ktoś zwrócił uwagę na niezbyt sprawiedliwe rozliczenia punktów / procentów .
Koncepcja mrpgxx' nie jest zła, ale powoduje zmiany w sposobie zapisu punktów FT co już wzbudziło protesty.
Nawet gdyby zmienić sposób liczenia punktów to zaraz pojawią się wątpliwości co do różnych torów, odległości, pozycji, a tego mrpgxx nie przewidział.
Liczenie tylko trafionych KZ'tek (HFT) też niewiele zmieni bo wątpliwości jak wyżej.
Jedyne sprawiedliwe rozwiązanie ucinające dyskusję na przyszłość to drużyny o stałym składzie (1+4 ; 2+3 ; 2+2 itd...) i liczone wszystkie procenty zawodników.
Jest to najprostsze rozwiązanie pod każdym względem, nie potrzeba wielkich regulaminów ani skomplikowanego liczenia punktów.
Niestety wiąże się to z tym że grupa musi wystawić zarówno strzelców HFT jak i FT.
W tym roku strzelałem sam, ale już za momencik to się zmieni ( będzie minimum 3 ) i będzie w kim wybierać .
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

No i proszę, długo nie trzeba było czekać - już pojawiają się głosy o nieporównywalnym stopniu trudności w celowaniu. :-D
Pozdrawiam
Marek
marassobi
Posty: 82
Rejestracja: 2013-03-18, 18:42
Lokalizacja: Słubice

Post autor: marassobi »

zaczernianie pola? na karcie zdarzy sie czasem blad kolegi który wpisuje nam punkty wówczas sa poprawki, podpisy potem odróżnic namazane w kratce z zaczernieniem czy zamazaniem. Nie wydaje mi sie by zdało to egzamin. Co do pomysłu pana oko :) Zdzisława. Strzelam w FT zdobywam 3 punkty na zawodach ale do klasyfikacji drużynowej mam np 6 za ostatnie miejsce. Natomiast 6 miejsce i tyle samo punktów ujemnych w HFT jest cieżko strzelic. Też nie do końca fair.
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Marek
Poprawki pewnie będą się zdarzać i faktycznie będzie to problem.
Ciekawe co ostatecznie uradzą.
Być może będzie tak jak przewidział Paweł, czyli nic się nie zmieni.
Pożyjemy - zobaczymy :mrgreen:

W sumie jeżeli ma to prowadzić do nieporozumień to już lepiej niech zostanie tak jak jest,
a drużyna musi się liczyć z tym że FT-ciarz może zaniżyć wynik.
Pozdrawiam
Marek
marassobi
Posty: 82
Rejestracja: 2013-03-18, 18:42
Lokalizacja: Słubice

Post autor: marassobi »

no jestem ciekaw co uradzą ale mysle ze system procentowy i tak należy do najlepszych. chyba ze ktoś zaraz wpadnie na logarytm obliczajacy różnice w stratach procentowych względem HFT :)
ODPOWIEDZ