PKZ 2015

Zloty, spotkania, zawody
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 98
Rejestracja: 2014-07-09, 21:11
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

PKZ 2015

Post autor: Jaro »

Mamy już wstępny i bardzo zgrubny plan spotkań na 2015r. Rozmawiamy w temacie PKZ już od paru miesięcy. Czas to doprecyzować.
Na Dolnym Śląsku planujemy MDŚ w maju i to jest najlepszy termin na jeden z cykli PKZ. Teraz kolej na pozostałe grupy.
Może taki wstępny kalendarz ?

1. Rozpoczęcie - maj DGST Beaver
2. Czerwiec - Wikingowie
3. Lipiec - LGST
4. Zakończenie - Wrzesień WSST

Z tego 3 spotkania byłby liczone do wyników. Miejsce i dokładny termin do uzgodnienia.
Dolnośląska Grupa Strzelectwa Terenowego
www.hftbeaver.org
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Wygląda obiecująco. Z terminami proponuję poczekać na oficjalny kalendarz sezonu 2015 PFTA coby nie nakładać terminów.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 98
Rejestracja: 2014-07-09, 21:11
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Zgadza się Paweł. Dlatego na razie wpisałem tylko bardzo zgrubnie te daty. Możemy, oczywiście zwiększyć ilość zawodów, tak by większa grupa miała szansę walczyć od puchar nie będąc na przykład na dwóch zawodach...
Dolnośląska Grupa Strzelectwa Terenowego
www.hftbeaver.org
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jarku
Możemy, oczywiście zwiększyć ilość zawodów,
NIE :!: Puchar jest wtedy cenny kiedy trzeba się sprężyć a nie jak w PEfcie: jest tyle zwodów, jakoś to będzie.

p.s. w Polsko-Czeskim Pucharze Przyjaźni liczą się wszystkie starty, to też jest miara zaangażowania
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
mariusz.w
Posty: 176
Rejestracja: 2013-05-20, 23:39
Lokalizacja: LGST

Post autor: mariusz.w »

A wg mnie musi być przynajemniej jeden termin, który można odpuścić.
Powodów jest wiele poprzez urlopy, prace itp. konczywszy na tym że ja na naszych zawodach zwykle nie strzelam taki za...l.
Wg mnie trzeba zrobic wiecej spotkań tak jak w Waszym pucharze.

Co do dat i terminów, to wszystko jest sprawa otwarta i od dogadania. Nie wiem czy LGST chce ljpiec czy nie
spotkamy się i pogadamy, ustalimy zasady i potem dopasujemy terminy tak aby wszystkim pasowało.
Wiem na pewno ze nam czerwiec odpada.
Myślimy też o innym terenie ale wszystko przed nami.
Bardzo Dziki Zachód
Puchar Konfederacji Zachodniej 2015
Awatar użytkownika
mariusz.w
Posty: 176
Rejestracja: 2013-05-20, 23:39
Lokalizacja: LGST

Post autor: mariusz.w »

pawelw pisze:Jarku
Możemy, oczywiście zwiększyć ilość zawodów,
NIE :!: Puchar jest wtedy cenny kiedy trzeba się sprężyć a nie jak w PEfcie: jest tyle zwodów, jakoś to będzie.

p.s. w Polsko-Czeskim Pucharze Przyjaźni liczą się wszystkie starty, to też jest miara zaangażowania
Paweł, ale generalnie koledzy z WSST podnosili temat zrobienia mniejszej ilości spotkań obowiązkowych a pomysł 3 z 3 spotkał się z krytyką.
Dodatkowo to jest uklon w Wasza stronę, bo macie możliwość z Krzysztofem brać udział w pucharze mimo iż na naszym torze Krzysztof miałby problem.

Ale zastanówmy się wspolnie nad:
- ilością spotkan
- ilością wymaganych spotkan
- podziałem kto kiedy i ile spotkań robi.

Ze swojej strony mogę powiedzieć że wspólnie z Beaverami myslimy o 2 dniowym otwarciu zawodów.
Bardzo Dziki Zachód
Puchar Konfederacji Zachodniej 2015
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Idea 4 spotkań i 3 liczonych do klasyfikacji końcowej jest bardzo słuszna. Zwiększenie liczby spotkań wydaje mi się niezasadne. Są spotkania w ramach PFTA, są pikniki i inne zawody organizowane przez poszczególne grupy i nie ma sensu rozbudowywać dalej PKZ. lepiej zwiększyć ilość strzelających niż ilość spotkań.

Chciałbym rok 2015 zrobić analogicznie do 2014. Liga WSST - 10 spotkań, Mistrzostwa Wielkopolski z lipcu, a PFTA - Puchar Wielkopolski w sierpniu. Imprezy wypadły w tych terminach bardzo dobrze i chciałbym aby zapisały się na stałe w kalendarzu strzeleckim.

Pawle, wielka prośba do Ciebie, by PFTA nie zwlekała za długo z opracowywaniem regulaminu na rok 2015 oraz z terminami poszczególnych imprez.

18 i 19 lipca Mistrzostwa Wlkp. a 15 i 16 sierpnia Puchar PFTA. To taka propozycja pod dalsze dyskusje.

Cały terminarz Ligi WSST chciałbym ustawić gdy pojawi się terminarz PFTA.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
krzysztof ss
Posty: 34
Rejestracja: 2013-03-05, 14:33
Lokalizacja: Leszno

Post autor: krzysztof ss »

18 i 19 lipca Mistrzostwa Wlkp.

A w tedy jest najlepsza pogoda nad Bałtykiem ?

Kurcze, tak patrząc to ciężko dobrać termin
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 98
Rejestracja: 2014-07-09, 21:11
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Żaden termin nie będzie dla wszystkich trafiony. Ale zaczyna się coś klarować...
Maciej, czyli jak widzę Lipiec jest najlepszym terminem by rozegrać PKZ w Poznaniu...

Odnośnie liczby spotkań to sprawa jest jeszcze nie zamknięta. Trafiają do mnie argumenty obu stron, więc dobrze by było się nad tym pochylić. Imprez jest faktycznie coraz więcej, więc na wszystkich i tak nie sposób się pojawić.
Dlatego formuła 3/4 może być uciążliwa. Może bardziej 4/6. Jeszcze nie widziałem stanowiska kolegów ze Szczecina.
Dolnośląska Grupa Strzelectwa Terenowego
www.hftbeaver.org
Awatar użytkownika
mariusz.w
Posty: 176
Rejestracja: 2013-05-20, 23:39
Lokalizacja: LGST

Post autor: mariusz.w »

Jaro pisze:... Trafiają do mnie argumenty obu stron....
A do mnie sprzeczne i formacje :) z jednej strony namawiają mnie na więcej spotkań a z drugiej ...

Może faktycznie nie kombinować, 1 grupa = 1 zawody
Teraz pytanie czy obowiązkowo 4 czy 3 starty i idziemy dalej.
Trzeba ustalić wspólny spójny obraz jak ma wszystko wyglądać czyli kategorie i wyróżnienia itp.
Pytanie gdzie finał ? Gdzie rozpoczęcie ?
Ciekawe jaki termi będzie odpowiadał grupie Wikingów?
Bardzo Dziki Zachód
Puchar Konfederacji Zachodniej 2015
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Jedno jest pewne, kto robi zawody ostatni, ten robi zakończenie PKZ. Ja napisałem, że pasuje nam lipiec, ale jeśli nie będzie chętnych to możemy zakończenie Ligi WSST zrobić jako też zakończenie PKZ, ale wtedy wchodzi już termin październikowo - listopadowy.

Moim zdaniem 1 grupa = 1 zawody. Czy 2 dniowe czy 1 dniowe, to już mniej istotne. Ważne by uzgodnić naliczanie punktów itp.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Maćku
awle, wielka prośba do Ciebie, by PFTA nie zwlekała za długo z opracowywaniem regulaminu na rok 2015 oraz z terminami poszczególnych imprez
Jak zwykle kalendarz będzie dopięty pod koniec listopada. Póki co jeden termin jest pewny: MP w Kolibkach 9-10 maja 2015 r.
Idea 4 spotkań i 3 liczonych do klasyfikacji końcowej jest bardzo słuszna.
Zgadzam się z tym i uważam, że lepiej zrobić mniej zawodów ale liczniejsze - może przyciągną też zawodników spoza Konfederacji ;-)
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Jeżeli można wyrazić swoją skromną opinię to moim zdaniem :
jedna grupa - jedne zawody (jedno lub dwudniowe)
Do pucharu liczone trzy z czterech ( 3/4 )
Chciałbym zaliczyć cały Puchar, ale jest też sporo innych zawodów na które chętnie bym się wybrał.
Pozdrawiam
Marek
krzysztof ss
Posty: 34
Rejestracja: 2013-03-05, 14:33
Lokalizacja: Leszno

Post autor: krzysztof ss »

Do pucharu liczone trzy z czterech ( 3/4 )

Chyba dobre rozwiązanie :-D
4/4 to wiadomo że żaden zawodnik nie trafi w termin,no chyba że się mylę


ss
marassobi
Posty: 82
Rejestracja: 2013-03-18, 18:42
Lokalizacja: Słubice

Post autor: marassobi »

teraz bylo 3\3 a i tak niewielu strzelcom udalo sie strzelic wszystko np w hft2 byly 3 osoby ktore zaliczyly calosc. Tez jestem za 75% obecnoscia by byc liczonym do klasyfikacji.
ODPOWIEDZ