Czas na zmiany - palmrest

Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Czas na zmiany - palmrest

Post autor: cantchoose »

Od jakiegoś czasu nurtowało mnie to moje "przekaszanie" karabinka, no zeza mi nie stwierdzono a jakoś mi nie pasowało to że karabin leży prosto a luneta jest krzywo. Nie chciałem nic kombinować przed zawodami, ale po powrocie do domu przyjrzałem się karabinkowi dokładnie z każdej strony. Jakież zdziwienie ogarnęło mnie jak ostrożnie cyknąłem fotkę od przodu co by zobaczyć jak prosty jest karabinek:
Obrazek,
a tak wygląda winowajca:
Obrazek
Palmrest już leży sobie obok karabinka, przy okazji dowiedziałem się że nie jest przykręcony jedną śrubą, mam dodatkową dziurę w osadzie ;p Mniejsza o to, pytanie do was.
Warto kombinować z tym kawałkiem deski, szlifować itp, czy lepiej rozejrzeć się za innym, konkretnym palmrestem?

Przy okazji close-up jak wygląda krzywa ósemka w s400 :P (i przy okazji patrząc na stan swojego karabinka dzisiaj jestem dumny z mojego wyniku jak cholera xD)
Obrazek
Steyr LG110+SS10x42MD // "pięknie słońce świeciło tylko deszcz wiał.."
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Konkretny palmrest ma na imię Włamywacz.P.S. :-)
601 760 734 - zadzwoń i porozmawiaj z Nim równie konkretnie :-)
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

Nie chcę tego co dzisiaj pokazywałeś. Pomijając że musiałbym się nasilić żeby go zamontować do s400, to był krótko mówiąc szpetny ;]
Steyr LG110+SS10x42MD // "pięknie słońce świeciło tylko deszcz wiał.."
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

A poważnie, ten który dziś pokazywałem Andrzeju to technologiczny majstersztyk. Solidna przemyślana własna konstrukcja w każdym detalu.Świetna jakość materiału, wykończenia, i spasowania elementów. Jako przyszły inżynier chyba powinieneś to zauważyć ;-) Stylem może i bardziej pasuje do Steyra, ale niekoniecznie.
Piotr(Włamywacz) może wykonać palmrest super jakości i z każdego materiału do wyboru - samo drewno, alu-drewno itp. Dla mnie Piotr wykonał taki palmrest w kombinacji alu-drewno, i jeśli uważasz że jest szpetny, to może lepiej wogóle do Włamywacza nie dzwoń :-)
Ostatnio zmieniony 2014-03-11, 03:46 przez ArturR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Panowie: "De gustibus non est disputandum".

Widziałem włamywaczowy palmrest z bliska i robi wrażenie. Do Steyera (nogi terminatora) pasuje jak ulał. O niebo lepiej niż to coś co Steyr robi firmowo. O jakości nie będę się wypowiadał, bo to klasa sama dla siebie. Jednak dołączenie tego do AA400 wyglądałoby mniej więcej tak: tuning
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

hahaha :mrgreen: jedna z moich ulubionych fotek z motowiocha.pl :-) Powered in Russia :)
...Dlatego napisałem, że Włam może zrobić dobry palmrest pod każdy karabinek indywidualnie, wg życzenia
W różnych wersjach koloru wzoru itd. wszystko do dogadania :-)
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

Dlatego też napisałem źe ten konkretny który pokazałeś jest szpetny i nie pasuje do s400. Nie napisałem, że palmresty kolegi Włamywacza są ogólnie szpetne i do dupy, więc nie unoś się. Wracając do tematu palmrestów, myślałem jednak o stałej wysokości i drewnie, czy jest dozwolona szerokość palmrestu?
Steyr LG110+SS10x42MD // "pięknie słońce świeciło tylko deszcz wiał.."
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Jeśli skupić się na samym palm., to nadal nie zgodzę się z tym, że tamten konkretny jest szpetny,i to prędzej s400 nie pasuje do niego :-)
Obejrzyj w sieci zdjęcia tych palmrestów zamocowanych właśnie do karabinków z drewnianą osadą(np.Walthery i inne). Super się komponują z całością,i uzupełniają z pozostałymi metalowymi elementami karabinka/ów .Potrzeba tylko trochę wyobrazni i wyczucia smaku :-)
Nie dyskutuję dłużej o gustach i z mojej strony zamykam temat.
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

ArturR pisze: prędzej s400 nie pasuje do niego :-)
Czemu wnoszą takie docinki? Mam AA s400, potrzebuję do niego nowy palmrest, nie karabinek do palmrestu który zachwalasz, a o którym napisałem i osobiście Ci powiedziałem że go nie chcę i mi się nie podoba.

Wracając do tematu, będę decydować się na drewno, czy ktoś z forumowiczów ma dostęp do malutkiego kawałka orzecha (chyba z tego mam osadę:))? I pytanie do znawców hft, bo szukałem dzisiaj w pracy i nie mogę trafić na zapis odnośnie szerokości palmrestu, czy może być odrobinę szerszy od samej osady, czy są jakieś limity na to?
Steyr LG110+SS10x42MD // "pięknie słońce świeciło tylko deszcz wiał.."
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Jedni lubią blondynki inni brunetki ...
spieracie się o gusty, a tak nie można.

Palmrest był fajny i do Paskudy (Steyr) jak najbardziej pasował,
ale do S400 już bym go nie założył.
To oczywiście moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać :mrgreen:

cantchoose pisze: I pytanie do znawców hft, bo szukałem dzisiaj w pracy i nie mogę trafić na zapis odnośnie szerokości palmrestu, czy może być odrobinę szerszy od samej osady, czy są jakieś limity na to?
To ja od razu podłączę się z pytaniem czy wysokość palmrestu (odległość od osi lufy)
może maksymalnie wynosić 14 czy 15 centymetrów ?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

cantchoose pisze:I pytanie do znawców hft, bo szukałem dzisiaj w pracy i nie mogę trafić na zapis odnośnie szerokości palmrestu, czy może być odrobinę szerszy od samej osady, czy są jakieś limity na to?
Marecki pisze:To ja od razu podłączę się z pytaniem czy wysokość palmrestu (odległość od osi lufy) może maksymalnie wynosić 14 czy 15 centymetrów ?
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=113 ... 3cd77e00fb
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

Artur, jeżeli już tak zachwalasz ten swój palmrest , to zapodaj jakieś zdjęcie. Jestem ciekaw co to za cudo (na zawodach go nie widziałem).
Czy to może taki przegubowy o regulowanej wysokości ? (takie pojawiły się na ostatnich MŚ FT)
Ja osobiście lubie drewniane, przyjemniej to się trzyma, niż te popularne alu "podstawki"

Andrzej, a nie lepiej z buku ? Łatwiej znajdziesz taki kawałek, twardszy jest. Palmrest jest najbardziej "eksploatowaną" częścią osady, szkoda na to orzecha.
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

Hmm, nie znam cenowo jak to wychodzi, ale widzę że buk jest strasznie jasny. Musiałbym zobaczyć czy da się go bejcą przyciemnić tak żeby odcienie były w miarę podobne.

@marecki,
15 cm od środka lufy do najniższego punktu przed uchwytem spustowym.

Wiem że z długością też można sobie poszaleć, MŚ HFT 2013 miał na dominatorze palmrest na całej długości pod osadą :) Jestem tylko ciekaw szerokości, bo gdzieś widziałem zapis że nie może mieć elementów podpierających na boki, ale palmrest szerszy od osady sam podpiera się na boki :( Hugo, jak szeroki jest twój palmrest?
Steyr LG110+SS10x42MD // "pięknie słońce świeciło tylko deszcz wiał.."
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Buk ma takie bardzo charakterystyczne cętki które od razu odróżniają go od orzecha.
Jeżeli Ci to nie przeszkadza to Ok.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

cantchoose pisze: Hugo, jak szeroki jest twój palmrest?
mój ma szer. 5cm
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
ODPOWIEDZ