Air Arms S400F classic

Awatar użytkownika
DAMDAR
Posty: 203
Rejestracja: 2013-12-01, 11:57
Lokalizacja: Poznań

Air Arms S400F classic

Post autor: DAMDAR »

Po dzisiejszych zawodach widziałem, że karabinki AA PCP są dość atrakcyjne.
Jakie lunetki proponujecie lub jakie są najbardziej popularne w stowarzyszeniu ?
Powoli rodzi się w moim mózgu ten karabinek, bo cena atrakcyjna, popularność duża i jak czytam dość niezawodny.
PCP dlaczego ? bo wygoda i machać się nie chce już a i różnice w cenie niewielkie miedzy sprężyną.
Ale nie wykluczam rozważań na ten temat. W końcu zdania bardziej doświadczonych to rzecz cenna :-)
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

S400F to bardzo fajny karabinek. Kalkulując budżet dolicz butlę i przetoczkę.
Najwięcej jest chyba małych DOT'ów. Jakość niezła a używaną można dostać w dobrej cenie.
WSST
Awatar użytkownika
DAMDAR
Posty: 203
Rejestracja: 2013-12-01, 11:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: DAMDAR »

Rozumiem, że te DOT to mowa o Walther-ach ?
A co do karabinków z rynku wtórnego, w jakich się kręcą cenach i czy warto ?
kombatant
Posty: 172
Rejestracja: 2013-03-04, 22:48
Lokalizacja: Koszuty, Środa Wlkp.

Post autor: kombatant »

Dzisiaj strzelałeś przez Burris Thimberline 4-14.
Uważam, że to calkiem fajne szkło.
A.
Awatar użytkownika
Kolejna
Posty: 328
Rejestracja: 2013-10-20, 22:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolejna »

to zielone świecidełko też ma oczka burrisa. Razem z butlą, zapasem śrutu, wagą i setką dodatków kosztowało około 6 tysięcy jakbyś takie chciał ;)
DAMDAR pisze: czy warto ?
Zdecydowanie WARTO!
Maleństwo moje: LG 110 hp
Awatar użytkownika
DAMDAR
Posty: 203
Rejestracja: 2013-12-01, 11:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: DAMDAR »

W związku z cenami proponowanych sprzętów jesteście zdolni przyjąć mnie pod swój dach ?
Bo gdybym zakupił taki sprzęt to żona mnie pożegna ;-)
Moje ambicje na obecnym stanie wydatków są niższe a szkoda, bo Kombatant mnie dzisiaj swoim sprzętem mile połechtał.
No cóż jak to się mówi: mierz siły na zamiary.
Musze coś nabyć bo ciągłe korzystanie ze sprzętu koleżeństwa jest nie na miejscu i głupio będę się z tym czuł.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Masz "hankę", postrzelaj, poprzyjeżdżaj. W tych sprawach nie ma co się spieszyć. Sezon się skończył, ludzie się przezbrajają. Może pojawi się coś wartego uwagi.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
kombatant
Posty: 172
Rejestracja: 2013-03-04, 22:48
Lokalizacja: Koszuty, Środa Wlkp.

Post autor: kombatant »

A ja parę dni temu o mało nie kupiłem "hankę" na zimowe wieczory. Ale po przemyśleniach zapoluję na jakieś "niedrogie" FWB6xx.
Ze stosunkowo niedrogich PCP bardzo lubię pykać z s400 (karabinek mojej Eli ;-) ). Nie przeginajmy - do naszych rekreacyjnych potrzeb wystarczający. Dla mnie bardzo zgrabny, składny, jakoś mi lepiej z nim niż z "siejerem". Tylko że chyba wymaga przeglądu i wymiany uszczelek, bo coś mam mało stabilnych strzałów (wykres jest bardzo stromy w końcówkach zakresu ciśnienia).
A.
Awatar użytkownika
Kolejna
Posty: 328
Rejestracja: 2013-10-20, 22:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolejna »

DAMDAR pisze:gdybym zakupił taki sprzęt to żona mnie pożegna
Przywieź żonę, damy jej postrzelać to zacznie Ci marudzić, że ona też chce mieć własny karabinek ;)
Maleństwo moje: LG 110 hp
Awatar użytkownika
DAMDAR
Posty: 203
Rejestracja: 2013-12-01, 11:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: DAMDAR »

Żonę to może przywiozę ale raczej jako kibica niż strzelca ;-)
Co do plujki to chyba obiekt jest już po przemyśleniach i jednak jak w temacie.
Muszę jedynie jeżeli pozwolicie popluć z jakiegoś Waszego egzemplarza, aby tylko potweirdzić lub zaprzeczyć.
Hanka jest dobra na 10 m i to głownie dla syna bo on w tej lidze puka. Jest w trakcie gruntownego remontu i osada przyjdzie dopiero coś z początkiem roku, niestety olejowania wymagają czasu.
Ja z ciekawości przywiozę taki stary kij Norconia bo to celne było ale mało efektowne, więc stanę w szranki z zabawkowym zabytkiem :lol:
Co do tych lunet to co myślicie o tych walthera ?
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

DAMDAR pisze:Muszę jedynie jeżeli pozwolicie popluć z jakiegoś Waszego egzemplarza, aby tylko potweirdzić lub zaprzeczyć.
Mogłeś wczoraj powiedzieć... :mrgreen:
DAMDAR pisze:Co do tych lunet to co myślicie o tych walthera ?
Najtaniej a nadal jakościowo dobrze wyjdzie chyba DOC (Delta Optical Classic) tyle, że wymaga przefocusowania (ponoć b. proste). Mogę się mylić ale chyba Grossus ma taką na swojej HW? Lunety Walther? Mogę się mylić ale chyba lepiej sobie darować. Radziłbym przed zakupem popatrzeć przez szkiełka jakie mamy tu u nas. Szkoda wydać pieniądze a potem żałować.
DAMDAR pisze:Rozumiem, że te DOT to mowa o Walther-ach ?
DOT to Delta Optical Titanium, "mały" oznacza wersję z powiększeniami 4-16. Nie najtańszy ale dość popularny i lubiany.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Walther to najlepiej robi pistolety i karabinki. Na optyce to tylko swoje logo drukuje. Wszystko zależy jaki masz budżet na szkiełko z montażem. Pomiędzy wiatrówką, a lunetą jest montaż i na nim nie warto zbytnio skąpić. Niby nic specjalnego, ale tanie są często kompletnie do bani.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

AA S400, to bardzo przyzwoita wiatrówka -miałem to wiem. Sprzedałem w orzechu i idealnym stanie z magazynkiem i tłumikiem za 1700 PLN.
Co do mDOT, to gdybym miał kupować jeszcze raz, to kupił bym DOC ;-)
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Fakt, DOC nie ustępuje jakością DOT`owi. Tylko do rekreacji czasem brakuje paralaksy, na zawody zupełnie jej niepotrzebna. No i DOC zdecydowanie lżejszy, do S400 wjedzie na niskim montażu.
WSST
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Co do lunetki to fakt DOC jest ok parę osób ma ją też miałem i był fajny.
Co do karabinka AA400 jest bardzo fajny dobre używki sa w cenie od 1500 ale to żadko.
Jakby co to moje x2 jak się nie sprzeda to będzie a jest lepsze napewno :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
ODPOWIEDZ