Nowy Steyr

Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Nowy Steyr

Post autor: ArturR »

Witam,
w przyszłym tygodniu(dokładnej daty jeszcze nie znam)na strzelnicy WKS Grunwald będzie prezentacja najnowszego karabinka ze stajni Steyr - Challenge model 2014.
To info szczególnie powinno zainteresować Esjot-a,który ostatnio swojego Steyra FT przezbroił na matchówke i tłucze do tarcz na hali - prawda Jarek ? :) Dziś rozmawiałem z szefem Maveny(p.Żyła),i podobno karabinek jest rewelacyjny.
Mnie osobiście najbardziej podoba się ten nowy palmrest.Jeśli ma sporą regulację i pasuje na starą szynę.... :)
To ten sprzęt http://mavena-sport.com/2013/12/steyr-challenge/

Mam zamiar się tam wybrać,pewnie będzie też okazja postrzelać,jeśli ktoś jeszcze miałby ochotę,to prosze o info,i można jechać razem,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

jeśli chodzi o palmrest, to kup lepiej ten: http://www.euroshooting.eu/en/index.php ... 4103060503
ten od Challenge'a nadaje się raczej tylko do matchu - będzie podobnie niski jak ten stary
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
esjot
Posty: 53
Rejestracja: 2013-05-19, 12:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: esjot »

Ano Arturze tłucze, tylko te czarne kółka tak jakoś niezbyt stabilne są w tunelu muszki- różnie to wychodzi, ale traktujmy to jako ćwiczenie statyki do "stojaków" :-)

http://www.faktypilskie.pl/index.php?op ... &Itemid=53

Osoba na najwyższym podium to nasz kolega Pablo79.
Damianie tak przy okazji - jeszcze raz gratulacje.
I tak już na marginesie - karabinek strzelca nie czyni- miejsce pierwsze i trzecie wystrzelone z mojego steyra😂
Awatar użytkownika
Kolejna
Posty: 328
Rejestracja: 2013-10-20, 22:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolejna »

ooooch, jakbym takiego steyra dotknąć mogła...
Maleństwo moje: LG 110 hp
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Jarek,dziękujemy za foto-info i życzymy dalszej motywacji i sukcesów strzeleckich :-D
Pablo79
Posty: 104
Rejestracja: 2013-11-06, 08:36
Lokalizacja: Piła

Post autor: Pablo79 »

Esjot, dziękuje za gratulacje i użyczenie karabinka.
Do zobaczenia na Tarczy ( może w sobote?).
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowy Steyr

Post autor: mazgier »

Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Dziś na strzelnicy WKS Grunwald pan Stanisław Żyła,przedstawiciel Steyra na Polskę,zaprezentował najnowszy karabinek-matchówkę mod.2014.
Pokaz odbył się w bardzo wąskim gronie,raczej trenerskim,a ja byłem tam przy okazji odbioru akcesoriów czyszcząco-konserwujących,i pewnych konsultacji.Pan Staszek również przy okazji przejrzał i nieco podregulował mój karabinek,za co w tym miejscu bardzo dziękuję.
Co do nowego modelu,to trzeba przyznać,że wygląda świetnie i tak też z niego się strzela.
Strzelałem z śrutu firmy RWS R10 MATCH.Przyglądałem się pojedyńczym śrucinom,i jakość wykonania jest naprawdę doskonała.Nowa ażurowa osada jest podobno jeszcze sztywniejsza,niż ta starsza,jest też poprawionych wiele innych elementów.W nowym Steyrze zastosowano elektroniczny spust,ale tylko w wersji match,pozostałe wersje będą w całości mechaniczne.Karabinek był ważony na strzelnicy i wyszło 4,7kg,ale wogóle nie odczuwałem tego ciężaru,bo sprzęt ma nie tylko środek ciężkości w właściwym miejscu,ale też bardzo dobry rozkład masy.Samo strzelanie też mile mnie zaskoczyło:)Karabinek jest bardzo składny,wręcz jak uszyty na miarę,bardzo fajnie patrzy się i celuje przez matchowe przyrządy celownicze.Zrobiłem nawet niezłe skupienie:)Konkurencja match to napewno fajna odmiana dla HFT,przynajmniej od czasu do czasu,i teraz zaczynam rozumieć Esjota,po co kupił diopter i muszke do swojego Steyra - pozdrawiam wszystkich:)
.
Załączniki
10122013446.jpg
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Coś dziwnie wyświetla mi się to foto,ale po kliknięciu w nie widać już normalnie szczegóły karabinka.
Awatar użytkownika
Kolejna
Posty: 328
Rejestracja: 2013-10-20, 22:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolejna »

Zapomniałeś dopisać, jak bardzo strasznie dużo to piękne cudo kosztuje... Taką dziwną bakę ma w standardzie?
Maleństwo moje: LG 110 hp
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Kolejna pisze:Zapomniałeś dopisać, jak bardzo strasznie dużo to piękne cudo kosztuje... Taką dziwną bakę ma w standardzie?
Może być Twój nawet już jutro,za jedyne...2,5 tysia ojro :-)
Ta baka jest w standardzie,może na foto wygląda dziwnie,ale w realu fajnie i jest bardzo wygodna.
ODPOWIEDZ