Dalsze wątpliwości :P

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Dalsze wątpliwości :P

Post autor: cantchoose »

Dzisiaj dzięki uprzejmości kolegi mahonxx postrzelałem sobie na zawodach z tx 200 :) Strzelało mi się wyśmienicie, mimo że nie znałem kompletnie karabinka i chwytu uczyłem się n a chince (czyli wcale ^^), to usiągnąłem mój życiowy sukcec 55 :D Z tego miejsca też pojawiły się kolejne wątpliwości.
Myślałem o pcp, na myśl przyszedł at 44 lub ewentualnie s400, aczkolwiek ten drugi z całym zestawem kosztowałby pewnie ponad 2000zł. Na początku przyszłego miesiąca będę mieć odłożone już około 2000zł, ale raczej nie więcej więc niestety drugi wybór odpada. Wróciłem do rozmyślań nad sprężynówką. Z tego co czytam, tx 200 i prosport są lepsze od hw90 które miałem wcześniej na myśli, chodzi mi głównie o kulturę strzału. Oba karabinki są już z klasy wyższej sprężynówek, a nie startowej jak w przypadku at44. Zakładając że ostrzelałem się z karabinkiem i wykluczam moje błędy, czy tx 200 lub pro sport nie wydaje się być lepszym rozwiązaniem? Czy te dwa karabinki same w sobie są celniejsze, lepiej wykonane? Wiadomo, PCP jest bezodrzutowe, ale jak z 'posiewem' w przypadku tych trzech karabinków? Jeśli chodzi o ew. wybór tx 200 lub prosport, czy warto dołożyć parę stówek i zainwestować w używanego prosporta i wtedy słabszą optykę (tańszą), czy tx200 po tuningu używany (co w sumie może wyjść na 0)?
Trochę szaleję z ceną od razu z chinki na pułap 2k, ale chcę kupić coś porządnego co starczy mi na lata, jako że ostatni rok strzelałem z pistoletu i mimo kiepskiej jakości wykonania jakoś mnie nie znudziło, ba kupiłem chinkę i mnie nie zraziła :)

Edyta:
A może HW97k jest porównywalne do tych sprężynówek? Początkowo byłem strasznie na nie jeśli chodzi o dolny naciąg - patrząc na zdjęcia pokiereszowanych palców z iwebu.
Dzisiaj jednak w tx tomka mi to nie przeszkadzało, było wygodne, lekkie w naciągu i mimo moich obaw nie miałem kłopotów z włożeniem śrutu więc dolny naciąg dostaje zieloną flagę :) (tak wiem poprzednie też mają dolny :P)
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Za tą kasę w PCP idziesz na ENTRY, a jak sam zauważyłeś w sprężynach jesteś na topie. Jak dobrze kupisz i będziesz chciał sprzedać to TX czy HW zawsze sprzedasz.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

propo hw znalazłem coś takiego http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=110265
Co jest nie tak z tą aukcją że nikt się nie zainteresował?

No i pytanko jak z cyklem strzału i kulturą hw97 w porównaniu do tx'a, bo gdyby była porównywalna to cena wydaje się być całkiem fajna..
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

TX200 Mk3; TX200 HC; HW97 to karabinki tej samej klasy, wszystko zależy wyłącznie od tego, który bardziej Tobie"leży"
(TX'a zdecydowanie łatwiej się rozbiera :-) )
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

Możecie mi coś więcej powiedzieć o hw97? Czytam właśnie porównanie z prosportem, dużą zaletą jest osada ambi i możliwość ładowania śrutu dla leworęcznych, z prosportem jest kłopot.. Niby hw kopie mocniej od prosporta, ale oferta którą znalazłem jest po tuningu hogana. Sprawdźcie proszę tą ofertę którą wyżej podałem, myślę że dało by radę jeszcze odrobinę zejść z ceny, a wtedy wydaje mi się że dostanę świetny karabinek za niezłe pieniądze. Z pcp miałem chwilę słabości, ale macie rację że nie ma co startować z pcp niższej półki jeśli spreżynę dostanę z wyższej. A kto wie, może za parę lat będę mieć oba karabinki :)
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

(Lobbing sprężynowy działa ...) ja tylko dodam, że z tańszego PCPa można wystrzelać spokojnie lepszy wynik niż z topowego TX'a.
A mając 2K spokojnie można kupić AA S200 z osprzętem całym. Lupka na początek może być za 250 zł np DOC i butla 200Bar za 100 zł. A jak pokazał dziś ArturD to spokojnie takim zestawem można wystrzelić 76 pkt / na 80. A myślę, iż takiego wyniku w HFT2 jeszcze długo nie zobaczymy w Poznaniu ;-) (Bez obrazy chłopaki ze sprężynami, życzę Wam tego z całego serca).
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

Jeśli chodzi o hw 97 to jeszcze jest to http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=110420

Patryk wpadł i wszystko popsuł :D
Te 2000zł z całym zestawem jest osiągalne normalnie (znaczy można mniej)? I jak z popularnością karabinka? Ten HW97 przewija się praktycznie co tydzień na forum, s200 chyba jeszcze nie widziałem, ale jestem dopiero od miesiąca na iweb. Jak wychodzą koszty eksploatacji przy tak małej butli? Ten PCP jest domyślnie jednostrzałowy?
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Patryk przymierzyc i nacisnac kazdy potrafi:) :-P jak to dzis mowił WuDe nuda :mrgreen:
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

S400 bywają na forum dość często. Na ogół są bez magazynka, ale możesz sobie później dokupić. Kolega Mazgier ma coś takiego. (Jest jeszcze coś takiego jak S410 - wersja S400 z magazynkiem w standardzie). Butla 200 bar to nie wiele doładowań z jednego nabicia (Strzelam - około 8-10 nabić. Koszt nabicia butli to około 1 zł za 1 litr - więc niewiele. ) Ale koszt zakupu butli 200 bar w porównaniu do 300 bar jest wiele razy mniejszy i jak na początek wystarczy.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Tomx pisze:Patryk przymierzyc i nacisnac kazdy potrafi:) :-P jak to dzis mowił WuDe nuda :mrgreen:
Spoko wiem, że dyskusji przewagi jednego nad drugim (HFT1/HFT2) się nie wygra, bo i jedno jak i drugie musi istnieć. Ale nie chcę narazić kolegi na niepotrzebne wydatki (np sprężyny) by po paru miesiącach musiał kupić PCP (dajmy na to). Obstawiam, że dzisiejsza decyzja cantchoose jest po części skutkiem pójścia w grupie z Tomkiem i tyle... Gdyby szedł dziś i strzelał z PCP może zupełnie inaczej by myślał dziś wieczorem.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

A cha! W moich postach maiłem na myśli AA S400 (nie S200) - literówka. S200 dobre jest raczej dla juniora lub kobiety.
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

Za tą kasę w PCP idziesz na ENTRY, a jak sam zauważyłeś w sprężynach jesteś na topie
hmmm, PCP Entry (czyli AT44, CZ200, S400) da Ci lepszy wynik niż Top sprężyna (spójrz do tabeli wyników Ligi).
Jeśli chodzi o ładowanie PCP: ja swoją 6L butlę kupiłem na Allegro za 450zł. Na początku bez butli też dasz u nas radę, mamy zawsze na strzelaniach butle ze sobą i bez problemu użyczymy powietrza :-)
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

Masz rację patryk, głównie dlatego że naprawdę ledwie czułem jakiś odrzut w jego wiatrówce, a strzały które totalnie mi nie wyszły były spowodowanie niedoświadczeniem (ręka mi latała jak głupia ;p) i złą oceną odległości, a nie celnością karabinka. Pytanie jak z tą sprężyną? Naprawdę często trzeba ją wymieniać? Zakładam że byłbym w stanie wystrzelać koło 1000 śrutu miesięcznie (z chinki wystrzeliłem 750 zanim się rozpadła a trwało to w sumie niecały miesiąc). Trochę mnie martwi cena s400, razem z osprzętem wychodzi ponad 400 zł więcej :/ Czy ktoś z kolegów ma s400 i wybierałby się w następny weekend na czarnucha? A już w ogóle byłoby super jeśli ktoś ma hw97 lub hw90 (nadal strasznie chcę z tego strzelić :D).
No chyba że jedna z tych ofert które podlinkowałem wyżej jest wybitnie kusząca cenowo to się zdecyduję szybciej, wszak to duża różnica cenowa (do s400) i taką kwotę mam już w zapasie.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

hugo pisze: PCP Entry (czyli AT44, CZ200, S400) da Ci lepszy wynik niż Top sprężyna
Nikt tego nie neguje ale czy w naszej rywalizacji chodzi o ilość pkt czy o coś więcej?
Patrykd pisze:nie chcę narazić kolegi na niepotrzebne wydatki (np sprężyny)
Do teraz nie wiedziałem, że wyrzuciłem kasę w błoto :mrgreen:
Andrzejowi życzę dobrego wyboru (własnego) i zadowolenia z nabytego sprzętu.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

no cóż, dalej będę polemizował z kolegami od sprężyn :-)
dla mnie przyjemność ze strzelania polega na trafianiu w cel, uboczne wrażenia jak kopanie, wierzganie, dymienie, smrodzenie są na drugim planie :mrgreen:
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
ODPOWIEDZ