Przygotowania do zakończenia Ligi Zimowej - 18.03.2018

Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Przygotowania do zakończenia Ligi Zimowej - 18.03.2018

Post autor: mazgier »

Szanowni,

Pozwalam sobie otworzyć nowy wątek, poświęcony organizacji ostatnich zawodów naszej Ligi Zimowej. Jako, że udało się nam znaleźć nową, potencjalnie bardzo atrakcyjną miejscówkę chcemy zorganizować zawody w nieco odmiennych niż na Forcie (i, w sumie innych niż wszystkie inne zawody) klimatach.

Na początek parę informacji dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą o jakim terenie mowa.
Nowa miejscówka (znana jako Fort Knox):

LINK

I paczka zdjęć od kolegi Photochema:

zdjęcia tutaj

Jak widzicie, teren ma niesamowity potencjał dla HFT a do tego są budynki i byłoby nad wyraz kuszące (no, w każdym razie dla mnie ;-) ) by przy planowaniu toru skorzystać z możliwości jakie dają.
Z drugiej strony jednak oznacza to wyzwania organizacyjno-logistyczne z jakimi nie mamy do czynienia na Forcie. Zatem poniżej lista tematów, nad którymi powinniśmy się zastanowić w związku z organizacją zawodów na nowym miejscu (listę będziemy uzupełniać w miarę postępów dyskusji/przygotowań):

1) apteczki - teren, pomimo że regularnie używany a co za tym idzie "wysprzątany" z elementów mogących stanowić bezpośrednie zagrożenie jest jednak potencjalnie "urazowy" i poza miastem. Jak wiadomo lepiej być przygotowanym i nie potrzebować niż potrzebować i przygotowanym nie być. Ja zawsze apteczkę ze sobą mam ale było by dobrze mieć jeszcze 2-3 w odwodzie;

2) transport - wiem, że już były deklaracje w tej kwestii ale tak czy inaczej umieszczam na liście. Musimy przewieźć całość sprzętu na zawody i z powrotem. Do tego kwestia odp przygotowania "kompletu" potrzebnych klamotów bo, z racji odległości od Poznania raczej nie ma co liczyć na uzupełnienie ew. braków w dniu zawodów;

3) magazyn - o ile się nie mylę na miejscu jest coś w rodzaju zamkniętego budynku, który potencjalnie mógłby pozwolić na złożenie i przechowanie sprzętu przed zawodami. Do ustalenia z właścicielem terenu czy i na jakich ew. warunkach mogli byśmy z tego skorzystać;

4) woda bieżąca - o tej porze roku niekoniecznie ale latem może się to okazać istotne. Do ustalenia z właścicielem terenu czy jest na miejscu dostęp do takowej;

5) wyżywienie - na miejscu są dwa, murowane grille i (wg. słów właściciela terenu) ruszty do nich. Temat do potwierdzenia. W takim układzie zostało by tylko przywiezienie węgla i kiełby;

6) montaż figurek - ten temat jest szerszy. Nasze standardowe metody montażu figurek (szpilki, podwyższenia, wkręty) nie sprawdzą się w i na budynkach. Jakieś pomysły? Z mojej strony, jak na razie pomysł zorganizowania i przywiezienia kilku(nastu) europalet, które mogły by służyć jako podstawy figurek wewnątrz budynków i ew. na dachach.

- jest ktoś w stanie takie palety zorganizować?
- jest ktoś w stanie je przewieźć?
- jeśli tak to trzeba poprosić właściciela terenu o zgodę na ich przywiezienie i składowanie na miejscu (nie sądzę jednak, żeby był to problem).

Jako alternatywa mogły by służyć jakieś pniaki i/lub pustaki. I tutaj znów: jest ktoś w stanie zorganizować?

Na terenie jest co najmniej jeden betonowy słup. Jakiś pomysł na montaż figurki do takowego?

Wszelakie dodatkowe idee i pomysły oczekiwane i mile widziane :mrgreen:

Zapraszam do dyskusji.
Steyr HP & TX HC
Usunięty użytkownik 341

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

2. Bus z mistrzlstw Wlkp dostępny.
3. Jeśli jest tam gdzie w miarę bezpiecznie zostawić i znajdzie się kierowca, to można busa zlstawoć na noc.
6. Wiertarki akumulatorowe z udarem, kołki itp - zapewnione

Montaz figurki do słupa jeśli nie można w nim wiercić najlepiej wykonać taśmą stalową. Jeśli potrzebne - zorganizuje. Potrzebuję orientacyjnie średnice słupa.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Megabos pisze:Montaz figurki do słupa jeśli nie można w nim wiercić najlepiej wykonać taśmą stalową. Jeśli potrzebne - zorganizuje. Potrzebuję orientacyjnie średnice słupa.
Zwykły słup niskiego napięcia. Jak sądzę jakieś 25cm średnicy.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej.Sz »

Mam 12 (a może i 14) palet o wymiarach 120x120 (1,5 europalety) w bardzo dobrym stanie do wykorzystania przy organizacji zawodów. Niestety nie mam ich czym przywieźć. Są do odebrania w Suchym Lesie. Gdyby ktoś miał transport podam na PW adres odbioru.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Może udałoby się to ogarnąć tak jak na Czarnucha? Jeśli tor zostałby zaplanowany przed zawodami, to można rano załadować sprzęt, tak żeby być na 8 na miejscu. 10-15 osób do ustawiania toru i spokojnie w 2h powinniśmy się uwinąć. Rozpoczęcie zawodów o 11 ;-)
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

slawol75 pisze:Może udałoby się to ogarnąć tak jak na Czarnucha? Jeśli tor zostałby zaplanowany przed zawodami, to można rano załadować sprzęt, tak żeby być na 8 na miejscu. 10-15 osób do ustawiania toru i spokojnie w 2h powinniśmy się uwinąć. Rozpoczęcie zawodów o 11 ;-)
Taki jest plan :mrgreen:
Transport jest rozmawialiśmy o tym,narzedzia są i przymocowanie czegokolwiek do czegokolwiek to nie jest problem.Co do palet to nie wiem czy sa niezbedne.Teren jest tak zróżnicowany że można wiele albo wiecej niż wiele :mrgreen: zróbmy najpierw jedne zawody i zobaczymy co dalej.Szybciej widział bym tam dobre i przemyslane zaplanowanie toru :-D
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej.Sz »

Czekam na mapę terenu, którą ma podesłać właściciel. Powinna nam ułatwić ustawienie toru.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Jeśli chodzi o montowanie figurek do palet to myślę, że jest to zbędne. Zbyt dużo do przewożenia i dźwigania. Wystarczą drewniane pniaki, takie jak do rąbania drewna. Myślę, że wystarczy z 6-9 szt. do montowania w budynkach.

Co do nazwy zawodów, co myślicie o "Oblężenie Berlina" ?
Obrazek
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Pniaki jakieś chyba widziałem na miejscu.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Patrykd pisze:"Oblężenie Berlina" ?
Bardziej pasuje "Bitwa o Czarnobyl", "Stalker Competition" (co to Stalker: https://pl.wikipedia.org/wiki/S.T.A.L.K.E.R._(seria) ) lub: "Fallout: Rocket Base" (co to fallout: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fallout ).

W szczególności podoba mi się opcja z Fallout'em to teren, o którym mówimy był jednostką wojskową a dokładnie "31. Kórnicki Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej - JW 1882"

https://jednostki-wojskowe.pl/index.php ... &Itemid=26
https://krecik1024.wordpress.com/2012/0 ... a-czolowo/
http://infowsparcie.net/wria/o_autorze/kornik_31dr.html
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

"Fallout" - zdecydowanie na tak :)
Steyr HP & TX HC
Usunięty użytkownik 341

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Nie śledzę dokładnie innych forów, ale chyba już czas ogłosić nasze terminy ligi letniej (jeśli jeszcze nie jest zrobione).
Jak będzie ogłoszone - ogarnę na FB
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Fallow czy Stalker to terminy, które mnie się z niczym nie kojarzą z wyjątkiem bezpośredniego znaczenia po angielsku: fallow to ugór a stalker prześladowca. Gdyby nie linki od Grossusa to bym nie wiedział.
Pytanie czy szersza publiczność to skojarzy?
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Fallout to z angielskiego "opad radioaktywny". Jest taka cała seria bardzo popularnych gier komputerowych. Gra wzorowana min. na starych filmach Mad Max. W Stalkera nie grałem, ale też ten sam klimat postapokaliptyczny. Uważam, że tamten teren jest akurat bardzo mało zurbanizowany i nazywanie go "Bitwa o Berlin" to nieco nad wyraz jest (chociaż niezwykle chwytliwe). Jaką ustalcie, taka będzie. (A tak na koniec by jeszcze zamieszać to może "Bitwa o Poznań"? Przecież w '45 na przełomie stycznia i lutego trwały ciężkie walki w Poznaniu i na jego rogatkach.)

Co do mojego udziału niestety jest to wielce nieprawdopodobne z powodów rodzinnych, a dokładnie spodziewanego w tym terminie jej powiększenia. ;-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Nie skojarzyć Fallouta? Niemożliwe (prawie) :-)
Steyr HP & TX HC
ODPOWIEDZ