Kameralne zawody HFT "Beaver Cup"

Zloty, spotkania, zawody
Awatar użytkownika
108
Posty: 225
Rejestracja: 2013-04-20, 23:07
Lokalizacja: e-tawerna

Kameralne zawody HFT "Beaver Cup"

Post autor: 108 »

Cześć
Beavery 2013 juz za nami ale nie znaczy to że nie mamy ochoty się spotykać i strzelać. Z poczatkiem sezonu padła idea pucharu Beaverów, jest to bardziej pretekst do spotkania się, pogadania i oczywiście postrzelania w bardziej kameralnym gronie. 23 czerwca planujemy III spotkanie "Beaver Cup". Jesli macie ochote, czas na pełen spontan HFT to serdecznie zapraszam, napewno bedzie czas by pogadać bo na zawodach w maju tak z tym było średnio, tylko tego mi zabrakło ;-) wklejam link do tematu na e-tawerna.

http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=11155&start=165

P.S Miejscówka to Dziczek, w razie pytań piszcie na pw :-D
Awatar użytkownika
108
Posty: 225
Rejestracja: 2013-04-20, 23:07
Lokalizacja: e-tawerna

Post autor: 108 »

Obrazek
11.11.13 zapraszamy serdecznie na Dziczka. Zakończenie sezonu strzeleckiego i finał Pucharu Beaverów. Tradycyjnie na luzie i z jajem. Komu przeszkadzają krzaki i trawki ten będzie zawiedziony ale to właśnie nasz pomysł na HFT. Wracamy do "korzeni" strzelectwa terenowego :-D http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=11155&start=315

Zapraszamy
Ostatnio zmieniony 2013-10-31, 22:07 przez 108, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Koleżanki/Koledzy - pewnie to ostatnia dla nas okazja w tym roku na wyjazdową imprezę.Beavery to fajna ekipa,o czym część z nas już zdążyła się przekonać,poza tym mamy do nich przysłowiowy rzut beretem,no i termin też pasuje,bo to dzień wolny od pracy,w związku z tym pozostaje już chyba tylko jedno,otworzyć listę osób na wyjazd,co właśnie czynię :-)

1. ProArt
2.
Awatar użytkownika
108
Posty: 225
Rejestracja: 2013-04-20, 23:07
Lokalizacja: e-tawerna

Post autor: 108 »

Prosiłbym też niezależnie od Waszej listy o dopisywanie się w temacie na tawernie http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?p=177516#177516
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

jadę też.
1. ProArt
2. PatrykD
3. hugo
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

decyzję o wyjeździe do Beaverów podjąłem późno, ale nie żałuję, było super !! Godne zakończenie sezonu !
No i na koniec to strzelanie do jaj (to nie pomyłka, nie dla jaj tylko do jaj) Powiem wam że widok w lunecie rozbryzgującego się jajka (surowego) jest bezcenny !
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Jak wyniki? Z tarczą czy na tarczy? :-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

myślę że z tarczą, bo Patryk był drugi (56/60), ja (54/60) przegrałem (jak zwykle zresztą) dogrywkę o trzecie miejsce - w godnym towarzystwie Iperyta i Marassobi. Artur trochę mniej, ale też jest zadowolony (a najbardziej ze Steyra).
A wygrał KrzysztofSS: 58p.
Tym co nie byli jeszcze u Beaverów to powiem że u nich nie ma w ogóle postaw wymuszonych, podchodzi się do stanowiska, po dłuższej chwili można spostrzec figurkę (albo jej fragment) zwłaszcza jak się nie widzi sznurka (daltoniści jak ja tak mają)
Potem zaczyna się kombinowanie z jakiej postawy da się to strzelić. Trzeba się czasami dobrze rozciągnąć w szpagat, żeby mieć szansę zobaczenia figurki nie przysłoniętej czymś po drodze. A bywa że nieprzysłonięty jest tylko mały fragment KZ i trzeba strzelać przez trawki i gałązki.
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
108
Posty: 225
Rejestracja: 2013-04-20, 23:07
Lokalizacja: e-tawerna

Post autor: 108 »

hugo pisze: Tym co nie byli jeszcze u Beaverów to powiem że u nich nie ma w ogóle postaw wymuszonych, podchodzi się do stanowiska, po dłuższej chwili można spostrzec figurkę (albo jej fragment) zwłaszcza jak się nie widzi sznurka (daltoniści jak ja tak mają)
Potem zaczyna się kombinowanie z jakiej postawy da się to strzelić. Trzeba się czasami dobrze rozciągnąć w szpagat, żeby mieć szansę zobaczenia figurki nie przysłoniętej czymś po drodze. A bywa że nieprzysłonięty jest tylko mały fragment KZ i trzeba strzelać przez trawki i gałązki.
Postawy wymuszone są tylko wyznacza je teren a nie "sztuczne" stanowisko czy plakietka. Trawy i krzaki to jak gdyby ukłon w stronę matki natury :mrgreen: Daje to większą możliwość ustawienia ciekawego stanowiska a strzelca zmusza do myślenia :-P KZ jeśli jest zasłonięta przez przeszkodę to tylko w 1/2. Generalnie cel ma być do "strzelenia" a że troszkę trudniej to sam smaczek ;-)

Dzięki chłopaki za odwiedziny i dobra zabawę. Gratuluję Patrykowi II miejsca w HFT1 a Arturowi dziękuje z osobna za "światełko" dla Andreasa

pzdr d
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Dany,to była naprawde świetna impreza! Wróciłem zrelaksowany i zadowolony :-) Dzięki bardzo,i oby częściej takie imprezy strzeleckie ! Pozdrowienia dla wszystkich Beaverów! ;-)
Awatar użytkownika
108
Posty: 225
Rejestracja: 2013-04-20, 23:07
Lokalizacja: e-tawerna

Post autor: 108 »

dzięki Artur :mrgreen: jak macie jakieś foty to dawajcie.
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Dany108 pisze:dzięki Artur :mrgreen: jak macie jakieś foty to dawajcie.
z tym to gorzej qrde...Patryk,Hugo i ja strzelaliśmy dzisiaj chyba tylko śrutem :-P ale na szczęście Esjot strzelał dziś także migawką ;-)
Awatar użytkownika
Wiecho1967
Posty: 207
Rejestracja: 2013-09-30, 14:52
Lokalizacja: KÓRNIK

Post autor: Wiecho1967 »

Podczas mistrzostw świata jakoś nie widać takich utrudnień http://www.youtube.com/watch?v=1LY0VT6DwI4#t=24
:mrgreen:
"ONLY THE DEAD HAVE BEEN THE END OF WAR"
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Ale własnie o "inność" toru u Beaverów chodzi. To nie jest ścisłe przestrzeganie zasad PFTA, czy nawet WHFTA. Takie dziwne tory są interesującą odskocznią od przystrzyżonych trawniczków, podoginanych gałązek itp.

Gratulacje dla zwycięzców :!: ;-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
esjot
Posty: 53
Rejestracja: 2013-05-19, 12:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: esjot »

ProArt pisze:...... ale na szczęście Esjot strzelał dziś także migawką ;-)
Ano strzelał i wyszło na to że więcej ustrzelił migawką niż śrutem :mrgreen:
Obrazek
Reszta pod linkiem
https://plus.google.com/photos/10037981 ... 1Y2cxZ2TFQ
ODPOWIEDZ