Montaże do lunet - czarna tasiemka

Pokrowce, walizki, okulary ochronne, cele
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Montaże do lunet - czarna tasiemka

Post autor: triodak »

Mam pytanie odnośnie stosowania przez producentów montaży tej czarnej przyklejanej tasiemki w miejscach styku z lunetą.

Gdzieś kiedyś wyczytałem że tą tasiemkę spotyka się tylko w tanich montażach. Te najlepsze firmowe (np: BKL, Sportmatch) są wykonane o wiele dokładniej i tasiemki nie stosują.

Chciałem zapytać czy tak rzeczywiście jest? Firmowe są bez tasiemki?
AA TX200 MK3 + Leapers
jarn
Posty: 71
Rejestracja: 2013-03-02, 19:19
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Mam oryginał BKL263 tasiemki nie było.
AnonimowyAlkoholikEV2+EB10x42
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

triodak pisze:Gdzieś kiedyś wyczytałem że tą tasiemkę spotyka się tylko w tanich montażach
- TAK
triodak pisze:Te najlepsze firmowe (np: BKL, Sportmatch) są wykonane o wiele dokładniej i tasiemki nie stosują
-TAK
triodak pisze:Chciałem zapytać czy tak rzeczywiście jest? Firmowe są bez tasiemki?
- TAK
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

W taniosze (PP) jest.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Ja nawet w Nikko nie mialem. Dali tylko trochę jakiegoś klejo-smaru, ale i tak kupiłem BKL'a.
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

I wszystko w temacie :-D Podziękował ;-)

Swoją drogą moje osobiste odczucia są takie, że montaże z tasiemkami nie produkują wgniotków i rys na tubusach lunet. Nie są na pewno tak dokładnie obrobione jak 'firmówki' ale (przynajmniej przy montażach jednoczęściowych) tasiemkowce nie produkują uszkodzeń na tubusach. Ale to tylko moje zdanie :-P
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Dobry montaż prawidłowo zamontowany na tak zwanym wysokim imbusie nie ma mozliwości uszkodzić lunety
Tani montaż nawet z taśiemką może pocharatać ci tubus nawet dokręcony prawidłowo sprawdzone :oops:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

WuDe pisze:Dobry montaż prawidłowo zamontowany na tak zwanym wysokim imbusie nie ma mozliwości uszkodzić lunety
Tylko odnoszę wrażenie że połowa lunet w obiegu ma wgnioty a ludzie dokręcają tubusy na PCPach jak na broni ostrej.
WuDe pisze:Tani montaż nawet z taśiemką może pocharatać ci tubus nawet dokręcony prawidłowo sprawdzone
Tą przygodę miałeś z montażem jedno czy dwu częściowym?

Ja w swoim jednoczęściowym (delty) wszystkie krawędzie styczne z tubusem potraktowałem delikatnie pilniczkiem. Uważałem takie zaokrąglenie potencjalnie szkodliwych elementów za zasadne. Polecam każdemu taki zabieg przy tasiemkowcach ;-)
AA TX200 MK3 + Leapers
ODPOWIEDZ