Międzynarodowe Mistrzostwa Polski HFT 2016

Zloty, spotkania, zawody
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski HFT 2016

Post autor: Grossus »

Panie i Panowie,

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Międzynarodowe Mistrzostwa Polski HFT 2016 zostały powierzone do zorganizowania Wielkopolskiej Sekcji Strzelectwa Terenowego!

Termin imprezy to 23-24 lipca. Mamy jeszcze trochę czasu na przemyślenie całej sprawy, ale już teraz wygląda to ciekawie. W poprzednich latach organizowaliśmy duże imprezy i byliśmy chwaleni za przygotowanie toru, oprawę jak i atmosferę. Osoby, które są w WSST od początku wiedzę co to znaczy zorganizowanie takich zawodów, a mam nadzieję, że nowe osoby chętnie się do tego przyłączą. Szczegóły i ustalenia dopiero przed nami, ale najważniejsze to znać kierunek. Myślę, że ten rok będzie dla całego WSST bardzo ciekawy. ;-)
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Już zamawiam światełka chemiczne na nocnika :mrgreen:
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Jester
Posty: 524
Rejestracja: 2013-12-23, 20:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jester »

Super !! Oj pracowite będzie lato w tym roku ;-) .
Steyr LG 110 FT + Sightron SIII FT
Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych - E.H.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Będzie się działo. Ja tylko proszę o wyjaśnienie pojęcia "Międzynarodowe Mistrzostwa Polski HFT 2016" bo zaczynam się za paszportami rozglądać... ;-)
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

hydro pisze:Będzie się działo. Ja tylko proszę o wyjaśnienie pojęcia "Międzynarodowe Mistrzostwa Polski HFT 2016" bo zaczynam się za paszportami rozglądać... ;-)
"Międzynarodowe" oznacza, że całkiem możliwe iż pojawią się ludzie z wiatrówkami, dla których polski nie jest językiem ojczystym. Widziałem takich rok temu w Gdyni. Fajna ekipa i też całkiem humanoidalni :-P
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Wow, pierwszy raz w zyciu będę brać udział w jakichkolwiek mistrzostwach Polski :P
Sporo tych niedźwiedzi zginie, żeby zapełnić grille na taką imprezę...
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Przymiotnik 'Miedzynarodowe' oznacza również, że możemy mieć....dwóch Mistrzów Polski jak to już drzewiej bywało. Wyjaśniam: jeżeli MMP wygra obcokrajowiec to zostaje Międzynarodowym Mistrzem Polski a pierwszy po Nim Polak jest tytularnie Mistrzem Polski co kiedyś pociągało za sobą fakt automatycznego powołania do Reprezentacji Narodowej. Miałem ten zaszczyt :) powiem nieskromnie
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Lord Rzeźnik pisze:Wow, pierwszy raz w zyciu będę brać udział w jakichkolwiek mistrzostwach Polski :P
Sporo tych niedźwiedzi zginie, żeby zapełnić grille na taką imprezę...
Kuba, zacznij trenować trasę Poznań-Podstolice :D

A z zupełnie innej beczki - taki pomysł: nocnik i "dzienny" tor muszą iść w odwrotnych kierunkach. Chyba nie muszę wyjaśniać dla czego.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Mazgier, Mi możesz wyjaśnić obie części swojego posta: czemu Poznań-Podstolice i czemu odwrotnych :P
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

A z zupełnie innej beczki - taki pomysł: nocnik i "dzienny" tor muszą iść w odwrotnych kierunkach. Chyba nie muszę wyjaśniać dla czego.
Nikt dotąd tego nie ćwiczył a pomysł świetny!!
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Lord Rzeźnik pisze:Mazgier, Mi możesz wyjaśnić obie części swojego posta: czemu Poznań-Podstolice i czemu odwrotnych :P
1) bo Mistrzostwa, jak wszystko na to wskazuje, odbędą się w Podstolicach właśnie :mrgreen: 2) bo część strzelców idzie na nocnika po to głównie, żeby poznać tor (zazwyczaj wykorzystuje się część toru ustawionego na "właściwe" zawody). Mój "pomysł" ma na celu "lekkie utrudnienie życia" takim spryciarzom ;-) (oczywiście Paweł i tak z rana poprzestawia figurki...)

A przy okazji - Po szybkiej lekturze aktualnego regulaminu na stronie PFTA zanosi się, że czeka nas trochę zakupów. Jeśli prawidlowo interpretuję zasady ustawiania toru to będziemy potrzebować co najmniej 50 figurek, w tym co najmniej 10 z KZ 40mm. FT musi mieć minimum 25% celów powyżej 42m (więc muszą być oddzielne, tylko dla nich) a na tej odległości wymagana jest KZ 40mm.
Ale za to nie sprawdziły się moje obawy i moja ulubiona figurka na literkę "m" jest nadal jak najbardziej legalna :mrgreen:
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Marcinie
zanosi się, że czeka nas trochę zakupów
przemówi przez mnie oszczędny Poznaniak. I tak będzie nas czekało sporo wydatków a figurki dodatkowe będą potem leżały i kurzyły się. Pożyczymy - wszak dookoła mamy Przyjaciół - brakujące figurki ze sznurkami.
Co do nHFT - optuję za tym żeby był to całkowicie osobny tor. Wiem, że roboty więcej ale po primo wykiwamy 'cfaniaków' po secundo postaramy się żeby nie było kompletów ;)
W porozumieniu z Prezesem chciałbym zaproponować osobne spotkanie, na którym omówimy wszystkie sprawy związane z organizacją MP. Dysponuję salami w XVII L.O. na os. Czecha w dowolnych godzinach - po zakończeniu lekcji oczywiście :) - czyli od 15.30. Termin do uzgodnienia bo zależy nam na tym, żeby maksymalnie wiele Osób zaangażowało się w ten proces.
Proszę o propozycje terminu. Soboty też wchodzą w rachubę, tym razem od samego rana.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Wolałbym sobotę bo w przyszłym tygodniu siedzę w Warszawie...

Jeśli będzie możliwość pożyczenia gdzieś figurek to, oczywiście jak najbardziej tak. Przydałoby się nam (chyba) jednak kilka sztuk z możliwością dokręcania przesłon. Czy da się zmodyfikować któreś z naszych?
No i, nie wiem jak inni ale ja chętnie przygarnąłbym choć jedną z tych "nowego wzoru" od Spinnera:

Obrazek
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Rzucam tylko pomysł. Mamy na forcie dwie firmy zajmujące się pracami na wysokości. Może by z nimi zagadać aby pomogli powiesić np. kilka figurek gdzieś na drzewach lub w innych niedostępnych miejscach.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Pomijając fakt, że MMP będą w Podstolicach a nie na Forcie to figurki trzeba nie tylko założyć a potem zdjąć ale także mieć możliwość naprawy/usunięcia zacięcia w trakcie zawodów. Nie chciał bym znów stać kilka godzin jako "żywy-podnośnik-nie-do-końca-dobrze-zamocowanej-figurki" pilnujący żeby zawodnicy nie zerwali sznurka próbując ją postawić. Byłoby fajnie mieć takie cele ale logistycznie to masakra.
Steyr HP & TX HC
ODPOWIEDZ