Wybór optyki do HFT

Opisy, recenzje, wskazówki
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Wybór optyki do HFT

Post autor: Grossus »

Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie ten temat. Jaką optykę polecacie lub jakie parametry powinna mieć optyka dla HFT. Wiem, że najlepsza to prawie zawsze ta najdroższa, ale zróbmy podział, taki który pozwoli szerokim katem spojrzeć na zagadnienie lunety dla HFT.

Jaka luneta byłaby najlepsza w przedziale cen:
1. do 500zł
2. do 1000zł
3. do 1500zł
4. do 2000zł
5. do 2500zł
6. powyżej 2500zł
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

W końcu dotarła do mnie luneta MTC Viper Connect 3-12x32 z krzyżem SCB. Patrzyłem przez nią, ale jest ciemno na dworze więc nic obiektywnie nie mogę powiedzieć. Jedyne co to podświetlenie krzyża jest fajne i tyle.
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Ponoć niezłą lupka chętnie zerkne
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Nie ma sprawy. Tylko teraz na zawodach mnie nie ma. Dzieciaki mają ferie więc biorę urlop.
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Zapisuję się w kolejkę!
WSST
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Spoko to już mieliśmy ustalone :)
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Znalazłem trochę czasu i w normalnych warunkach czyli w dzień spojrzałem przez Connecta. Powiem tak, jestem mile zaskoczony tą optyką. Obraz naprawdę zajmuje duży obszar, głębia ostrości w sam raz pod HFT. Od 10 do 35 metra jest ostro a potem bardzo lekkie rozmycie. Nie trzeba przefokusowywać jej. Krzyż mam SCB 2 - jest cienki i wyraźny, pomimo że przypomina choinkę. Faktycznie oko jest blisko okularu ale nie ma jakiegoś dramatu. Błąd paralaksy dokładniej ocenię jak założę ją na karabinek. Na razie wydaje się być na poziomie Burrisa i jeżeli się potwierdzi to będzie bardzo dobry wynik. W stosunku do Burrisa jest ona jaśniejsza.
cdn :)
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

To jest ta wiadomość :-D
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Robercik, dwa pytania: ile i kiedy można pomacać ?
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Ile? Paweł to zalezy od kursu euro. Mnie udało sie przed górką nabyć. Wyszła niecałe 1300 zł. Ale teraz pewnie ze 200 zł drożej będzie. Zawsze będę ją brał na spotkania i jak tylko się spotkamy to ją poglądasz i sam ocenisz
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
Beduin
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-21, 16:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Beduin »

Wątek ma już prawie miesiąc, więc postanowiłem go rozruszać. A właściwie, to chciałem poruszyć temat nr 2 zaproponowany przez Grossusa, czyli lunety do 1000 zł.

Ostatnie sobotnie spotkanie poukładało mi pewne sprawy w głowie i zamiast kupować sprężynę stawiam na PCP. Wybór padł na AAS400 i tyle w temacie wiatrówki.

Ale zmuszony jestem zacząć zakup wiatrówki od śrutu...znaczy się od lunety ;) Ponieważ ja to wszystko na fakturę biorę, to temat używek od razu odpada. Planowałem (za Waszymi sugestiami) kupić DOC ale okazało się, żę mam większy budżet i może warto dołożyć i kupić coś lepszego?
Zakupu chciałbym dokonać jeszcze w tym tygodniu, więc zdaję się na Was i jednocześnie proszę o merytoryczne wsparcie. Krótko - kupię to co polecicie.

Najlepiej strzelało mi się z lunety mazgiera, ale to nie ta półka cenowa. Bardzo podobała mi się siatka celownicza. Odniosłem wrażenie, że najprecyzyjniej strzelałem właśnie z Marcinowego karabinku.

Także tak. Jaka luneta do 1000 zł? :)

P.S.
Do tej lunety jakiś system montażu będę jeszcze potrzebował?
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Za tą kwotę możesz kupić np burrisa w idealnym stanie. Jedni ja kochają, inni nienawidzą ale fakt jest taki, że w tej cenie robi swoją robotę na torze.
WSST
Awatar użytkownika
Beduin
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-21, 16:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Beduin »

Przemo, ale Ty pewnie myślisz o sprzęcie używanym, a ja jak wspominałem poszukuję nówki sztuki z fakturą vat.
Spojrzałem na szybko na znany portal aukcyjny no i ceny odstraszają. Przynajmniej mnie - amatora.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

A mały DOT? Ja mam, jak chcesz to wbijaj jutro na Owsianą, postrzelasz, zobaczysz.
ODPOWIEDZ