Daystate

Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

A inna sprawa: okazuje się że magazynek nie wchodzi
A po co Ci magazynek ? Uczy złych nawyków i potrafi kaleczyć śrut - każdy, nie tylko w Daystate. Potem się zastanawiasz skąd taki siewnik na tarczy.
Co do 'wysypu' elektryków - w tym sezonie modne są Walthery - niech ktoś znajdzie jedną ofertę sprzedaży dobrego na forum :) Moda - nic więcej.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

może się przyda, m.in. zestawy oringów do wszystkich modeli D. za 12,50 funtów.
http://www.shootingandscuba.co.uk/store ... state.html
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

Mój daystate ma wmontowaną płytkę kontrolera Radecka, postanowiłem więc poznać bliżej jego funkcje. Najciekawsza z nich to możliwość budowania własnej tzw. krzywej kompensacyjnej zaworu czyli po prostu krzywej w układzie ciśnienie – prędkość.
Mój mk4 ma charakterystykę która mi się niezbyt podoba: po 70 strzałach (od 200 bar, więc od 230 bar to pewnie po 100) prędkość zaczyna spadać, jeszcze przed osiągnięciem 120 bar, gdzie mam ustawiony sygnał ostrzegawczy. Wolałbym oczywiście żeby krzywa była płaska od 230 do 120 bar.
Wygląda że dzięki płytce Radecka da się poprawić charakterystykę oryginalną.
Wygląda to w skrócie tak: ustawia się prędkość w 5 dowolnych punktach roboczego zakresu ciśnień. Mój nie ma wyświetlacza więc zacząłem od ok. 230 bar (max. dla kartusza), a następnie co 35 strzałów, czyli ostatni punkt krzywej wypadł na ok. 140-tym strzale. W każdym punkcie ustawiałem prędkość ok. 240 m/s. Program zapamiętuje dane każdego punktu tj. ciśnienie i prędkość (napięcie podawane na cewkę bijnika), a następnie tworzy krzywą łączącą punkty i powstaje nowa charakterystyka.
Kontroler może zapamiętać 6 różnych własnych charakterystyk.
Obrazek
Na rysunku: linia niebieska to krzywa oryginalna, linia czerwona: nowa charakterystyka.

Teraz powinno być co najmniej 140 równych strzałów, co dla tak małego kartusza (144 cm3) jest świetnym wynikiem.

Przy okazji: sprawdziłem oringi do popychacza śrutu (ten oring Angole wymieniają b. często). W Paserotti mieli tylko 1,5x1,5 oraz 2x1,5 oba NBR70. Lepszy chyba będzie 2x1,5, dobrze uszczelnia port, popychacz wchodzi z wyraźnym oporem do portu.
Karabinki przechowujcie z popychaczem wysuniętym z portu !
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 16:00 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Patrząc na charakterystykę Twojego Daystate odnoszę wrażenie, że po ok. 120 strzale spadek ciśnienia w kartuszu z trudem rekompensuje energia zbijaka. Pytania:
- czy między 120 a 140 strzałem karabinek nie traci na kulturze strzału ?
- czy nie okaże się, że 'kosztem' uzyskania 140 zamiast 120 strzałów nie będzie krótszy czas pracy naładowanego akumulatora?
Ogólnie: czy warto walczyć o wydłużenie stałej prędkości Vo ?
Ja mam regulator mechaniczny (reduktor ciśnienia to bardziej prawidłowa nazwa) i do tego płytkę Radecka. Licznik strzałów mam ustawiony na 80. Dlaczego? Ponieważ wiem, że strzał 2 i 79 będą IDENTYCZNE a o to w zawodach chodzi ;-)
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

ten rysuneczek to taki poglądowy tylko :-) to nie jest rzeczywista charakterystyka.
Jak go dostałem to pomierzyłem prędkości tylko że nie mam pewności czy wtedy bateria była naładowana na 100%.
Zaczynając od ok. 200 bar było 70 równych strzałów (śr. 245, odchyl. standard. 0,6). Następnie zaczęło stopniowo spadać, tak że przy setnym strzale było 240 m/s.
Teraz zaczynając od 230 bar powinno być (mam nadzieję bo jeszcze tego nie sprawdzałem) 140 równych strzałów ze średnią prędkością 240 i nie jest to wynik wyżyłowany dla tego modelu (daystate podaje właśnie taką ilość strzałów dla 12 ft/lbs, a dla nowego mk4 to nawet 150 strz.).
Generalnie zalecany zakres pracy dla mk4 jest od 230/220 bar do 120 bar i w tym zakresie tyle strzałów powinno być.
Co do kultury pracy bijnika, no cóż, Steyr czy nawet Walther to to nie jest. Różnicy przy strzale 240m/s i ciśnieniu ponad 200bar a takim samym strzale przy ciśnieniu poniżej 120 bar nie zauważyłem.
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Pablo79
Posty: 104
Rejestracja: 2013-11-06, 08:36
Lokalizacja: Piła

Post autor: Pablo79 »

Cześć,
Jestem na etapie dobierania śrutu.
Jaki podkaliber i matryca lata najlepiej w waszych karabinkach?
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Niestety, musisz sam dobrać, każdy powie Ci coś innego.
WSST
Pablo79
Posty: 104
Rejestracja: 2013-11-06, 08:36
Lokalizacja: Piła

Post autor: Pablo79 »

Wiem,
I dzięki Vmaxowi mam 4 paczki EXACTa 4.53 z różnych matryc do przetestowania (plus dwie Expressa).
Brakuje mi tylko czasu i pogody, żeby dokończyć testy
Ale i tak jestem ciekaw z których matryc Wy bierzecie śrut.
Anschütz Compressed Air 2002 RT + Delta Titanium FFP 4,5-14 x 44
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Ją już z dwa lata jak sprzedałem Wolfa(przeklęty dzień :-P ) nie pamiętam już na czym latał :?:
Pamiętam że był problem z doborem.
Jakiego masz tego Wolfa pochwal się :-) pozwól prostym ludziom wzrok na cieszyć :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Ale i tak jestem ciekaw z których matryc Wy bierzecie śrut.
Aktualnie (przywiezione przez Czechów z Bochumina 2 tygodnie temu) mamy 4.52 - 0 -34070015. Testowo na 35 metrze na otwartej przestrzeni dała jedną dziurkę - jakieś 8-9 mm. Krzyśkowi - bez uprzedniego przestrzeliwania - wyszło w sylwetkach 34 pkt. i tyko dlatego, że pomylił poprawki na indykach.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Pablo79
Posty: 104
Rejestracja: 2013-11-06, 08:36
Lokalizacja: Piła

Post autor: Pablo79 »

WuDe, obiecuje wstawić fotki, jak tylko będzie chwila czasu i trochę światła (2 dni).
Pawelw, dzięki za odpowiedź. Świetny wynik.
Jeśli masz wystarczający zapas, chętnie kupiłbym od Ciebie paczkę do.testów.
Anschütz Compressed Air 2002 RT + Delta Titanium FFP 4,5-14 x 44
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Przepraszam Kolegów ale mam zapas na sezon i brak nadwyżek
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Pablo79
Posty: 104
Rejestracja: 2013-11-06, 08:36
Lokalizacja: Piła

Post autor: Pablo79 »

Pawelw
Jasne :)

WuDe
Osada ambi (czeka mnie zakup baki u Jorgusia) i bez telewizorka.
Rok chyba 2008.
Ktoś z Was kojarzy, czy to MK3 czy MK4?

Obrazek
Obrazek
Anschütz Compressed Air 2002 RT + Delta Titanium FFP 4,5-14 x 44
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Mogę się mylić - któż jest nieomylny - ale nie było wersji AirWolfa MK3 i MK4. Takowe występują jako osobne modele. Nową wersją AirWolfa jest MTV (jak sama nazwa wskazuje: z telewizorkiem). Elektronika w poszczególnych latach była modyfikowana. Tak samo jak np. w naszym modelu MK3. Krzyśka jest późniejszy i miał np. pojedynczy pakiet akumulatorów, ja miałem oryginalnie dwa pakiety. Różne też są np. tranzystory mocy.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Piękny całkiem podobny do tego co miałem :-P moja osady była chyba ciemniejsza albo to twoje zdjecie bedziesz go miał na najbliższych zawodach :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
ODPOWIEDZ