Air Arms S400F classic

Awatar użytkownika
DAMDAR
Posty: 203
Rejestracja: 2013-12-01, 11:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: DAMDAR »

Raczej zależy mi na trafianiu jak chyba większości z nas bo w tym jest idea. :mrgreen:
Rekreacyjnie to mógłbym strzelać z procy ale i to trzeba umieć aby trafić :lol: :lol:
Wiem, że powietrze jest za darmo ale nie to, które ktoś odpłatnie nabił do swojej butli a nie zamierzam być pasożytem. Chce po prostu przetrwać do czasu kiedy zakupie własną cysternę. :mrgreen:
Klaruje się wiele rzeczy dzięki Waszej cierpliwości, za co dziękuję. ;-)
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

DAMDAR pisze:ale czy Wy nie staliście kiedyś przed tym wyborem ?
Jeszcze na początku kwietnia tego roku miałem szczery, niezachwiany (chłe, chle... :-P) zamiar kupienia ProSport'a. Ale, dali mi "pomacać" S400 i... Tak, wejściówka w świat PCP jest droższa. Ale potem...
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

WuDe pisze:jeśli trafienie sprawia ci przyjemność to PCP jeśli wolisz mniej przyjemności to sprężyna
Żeś Tomek pojechał po bandzie :lol:

Początek tego wątku, zobacz, co na temat PCP'ów i sprężyn napisał Przemo (strzela najlepiej z nas):
Przemo pisze:Dla mnie zasadnicza różnica między PCP a sprężyną jest taka, że z tego pierwszego jest po prostu łatwiej(...) Warto też uświadomić sobie, że jedno i drugie jest tak samo celne, jednym i drugim można na 25m zrobić jedną dziurkę, tylko ze sprężyny trzeba bardziej umieć i dlatego mało komu się to udaje :mrgreen: (...)
Mnie sprężyna ostatnio fascynuje, dlatego, że wymaga więcej pracy ode mnie i więcej satysfakcji z trafienia (...)
Wymaga komentarza? ;-)
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Pozwolę się nie zgodzić z Tomkiem odnośnie przyjemności. W sprężynie trafiasz może i rzadziej, ale każdy trafiony sprawia ogromną frajdę. Najgorzej jest być w gorącej wodzie kąpanym. Będziesz w niedzielę to postrzelasz sobie ze wszystkiego co będzie i sam zdecydujesz co ci bardziej leży. PCP są bardziej popularne, postępu nie zatrzymasz, ale sprężyny nie są na wymarciu.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Z mojej strony tylko pcp. Miałem kilka sztuk jednego i drugiego. Pcp Bardziej przewidywalne, celniejsze i łatwiejsze w opanowaniu. Po zakupieniu osprzętu do pcp rówmież tańsze w użytkowaniu (piszę pod kątem czysto hft zawodniczym) Napęd w hft 2 trzeba wymieniać a jesli się dużo strzela to wcale nie tak rzadko a dobry kosztuje ok 80-100 zł. Jeśli chodzi o celność to popatrz na zawody LR. Raczej nikt nie strzela z inego napedu niż PCP
Awatar użytkownika
DAMDAR
Posty: 203
Rejestracja: 2013-12-01, 11:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: DAMDAR »

Grossus pisze:...Będziesz w niedzielę to postrzelasz sobie ze wszystkiego co będzie i sam zdecydujesz co ci bardziej leży...
Tak zostało powiedziane będę jutro i ocenie zapewne definitywnie :mrgreen: bo wiele reczy po prostu trzeba poczuć :lol:
A muszę dopytać jeszcze o butle. AA400 potrzebuje najlepiej butli 300/450 a co sie stanie jak będę używał 200/300 ?
Przypuszczam że oddam mniej strzałów o pełnej charakterystyce ale jaki przedział różnicy będzie ?
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

To nie tak. Ładujesz kartusz zawsze (no prawie) do tej samej wartości. To, ile razy załadujesz zależy od butli. Z butli 200 barowej ładowań wyjdzie kilka, góra 10 przy 4l i gorącym lecie. I to nie doładowanie do 200 bar tylko z 190, 185. Nie doładujesz 200 barowego kartusza do 200 bar bo fizyka na to nie pozwala ;p Z 300 barowej naładujesz kilkanaście(spokojnie) razy kartusz do 200bar, a potem jeszcze drugie tyle na 190. Dlatego pod względem ekonomicznym (paliwo na dojazd do centrum nurkowego chociażby) opłaca się zainwestować w butlę 300 bar. 200 bar to raczej tak na start na miesiąc lub dwa i to lepiej znajdź zalegalizowaną. Ja dostałem z karabinkiem butlę 200 bar, 130zł legalizacja i teraz za 200 nie mogę sprzedać ;p
Steyr LG110+SS10x42MD // "pięknie słońce świeciło tylko deszcz wiał.."
Awatar użytkownika
DAMDAR
Posty: 203
Rejestracja: 2013-12-01, 11:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: DAMDAR »

Wiecho1967 pisze:Tutaj masz nowy karabinek z gwarancją:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=130 ... eb#1307139
Wiecho stałeś się ojcem chrzestnym mojego nowego sprzętu, właśnie jestem po negocjacjach i dzięki Tobie stanę się na 99% posiadaczem nowego-używanego AAs400F
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

W tej cenie to mógłbyś mieć Dastate x2 mojego napewno cenniejszego ale niestety starszy bez gwarancji fabrycznej ale z moja :mrgreen: Ale każdy szuka czegoś dla siebie trzymam kciuki za finał tego interesu
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
DAMDAR
Posty: 203
Rejestracja: 2013-12-01, 11:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: DAMDAR »

cena jest inna, wynegocjowana nie wiem czy byś był konkurencją :-D
Awatar użytkownika
Wiecho1967
Posty: 207
Rejestracja: 2013-09-30, 14:52
Lokalizacja: KÓRNIK

Post autor: Wiecho1967 »

DAMDAR pisze:
Wiecho1967 pisze:Tutaj masz nowy karabinek z gwarancją:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=130 ... eb#1307139
Wiecho stałeś się ojcem chrzestnym mojego nowego sprzętu, właśnie jestem po negocjacjach i dzięki Tobie stanę się na 99% posiadaczem nowego-używanego AAs400F
Dziękuję, nie ma sprawy, zawsze chętnie pomogę :
https://www.youtube.com/watch?v=FaUq4h818E8
:-) :mrgreen: :mrgreen: ;-)
"ONLY THE DEAD HAVE BEEN THE END OF WAR"
ODPOWIEDZ