Optyki 1000 - 2000 zł

Na co zwracać uwagę
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Do tarczy (i, w zasadzie wszystkiego co wiatrówkowe w polskim limicie poza FT) w zupełności wystarczy x9-10 i obiektyw nie większy niż 40mm. Ta optyka do FT się raczej nie nadaje. Na początek sugerował bym Hawke Vantage 3-9x40 AO MD. Cena w granicach 330zł a jakość bardzo przyzwoita. Na wiatrówkowych dystansach, będziesz w niej widział wszystko co trzeba (czytaj: przestrzeliny do 40m)
Steyr HP & TX HC
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Zapraszam na najbliższe zawody na Fort VI w niedzielę. Będzie okazja popatrzeć przez różne szkiełka, a poza tym pogadać i wymienić opinie.
Neutrino
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-09, 11:46
Lokalizacja: Krosno (Poznań)

Post autor: Neutrino »

mazgier pisze:Do tarczy (i, w zasadzie wszystkiego co wiatrówkowe w polskim limicie poza FT) w zupełności wystarczy x9-10 i obiektyw nie większy niż 40mm. Ta optyka do FT się raczej nie nadaje. Na początek sugerował bym Hawke Vantage 3-9x40 AO MD. Cena w granicach 330zł a jakość bardzo przyzwoita. Na wiatrówkowych dystansach, będziesz w niej widział wszystko co trzeba (czytaj: przestrzeliny do 40m)
Może rzeczywiście na początek kupię coś mniejszego (tańszego). Skłaniam się do Hawke Vantage 4-12x40 AO Mil-Dot (14141). Podoba mi się też Vortex Diamondback Tactical 4-12x40 1'' VMR-1, ale ona nie ma regulacji paralaksy (?)
A możesz mi powiedzieć co jest nie tak z Hawke Sidewinder 8-32x56? Dlaczego się nie nadaje do FT?
PaPaj pisze:Zapraszam na najbliższe zawody na Fort VI w niedzielę. Będzie okazja popatrzeć przez różne szkiełka, a poza tym pogadać i wymienić opinie.
Może innym razem - w weekend najmłodszy kończy roczek i szykują się imprezy ;)
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Neutrino pisze:A możesz mi powiedzieć co jest nie tak z Hawke Sidewinder 8-32x56? Dlaczego się nie nadaje do FT?
OK, powinienem być bardziej precyzyjny - jako "entry level" może się nadaje. Do strzelania FT brdziej "na serio"... z jakiegoś powodu nie widuje się tej optyki zbyt często na zawodach ;-) A co do szczegółów to może Jester się wypowie jeśli tu zajrzy.
Neutrino pisze:Może innym razem - w weekend najmłodszy kończy roczek i szykują się imprezy ;)
No to najlepsze życzenia dla Najmłodszego :-D i, nawet jeśli nie tym razem to weź sobie mocno do serca zaproszenie na zawody. Oczywiście najlepiej było by gdybyś zdecydował się wystartować (brak własnego sprzętu nie jest przeszkodą) bo z pierwszej ręki dowiedział byś się czym jest nasze hobby i czy jest to coś co Cię zainteresuje - jeszcze zanim wydasz na sprzęt choć złotówkę. Ale warto też przyjść choćby jako kibic. Miałbyś okazję "pomacać" różne karabinki, popatrzeć przez różne szkiełka i dowiedzieć mnóstwa rzeczy, których sam, w internecie nie znajdziesz.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Przyzwoita i prosta luneta na sprężynę/22LR

Obrazek

Opis tutaj

Polecam przede wszystkim na początek drogi, a do strzelania do 50m jest idealna (choć mój dzieciak bez problemu sam ustalił korektę do szyszek na 100m). Cieniutkie niteczki, kropka referencyjna - bardzo precyzyjny krzyż. Stała odległość okularu od oka, zerowanie wieżyczek. Jest dużo lepsza od Crossfire i Crossfire II (kiedyś były w podobnej cenie). Jeżeli zaś mowa o lunetach Vortexa, to nie kupowałbym niczego, poniżej Diamondback HD (ale tylko na pneumatyka).

Poniżej siatka Nikona EFR
Obrazek

Obrazek
Powyżej tarcza z 50m / amunicja ELEY standard, CZ455 Thumbhole. Kółka mają średnicę 1 cala / 2,54cm. Kropka siatki celowniczej na tym dystansie nie przykrywa celu. Przy zerowaniu udało nam się ułożyć 3 pociski w praktycznie jednej przestrzelinie.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Neutrino pisze: * (opcjonalnie) chciałbym, żeby wieże były otwarte.
Osobiście otwarte wieże (bez blokady) uważam za poważną wadę, i na pewno takiej nigdy nie wybiorę. Może w strzelaniu tarczowym to niewiele przeszkadza, ale już w zawodach HFT bardzo i często. Wiem co mówię.
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Patryk słusznie prawi. Nie raz i nie dwa widziałem przekręcone wieże - skutek opierania o palik.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

pawelw pisze:Nie raz i nie dwa widziałem przekręcone wieże - skutek opierania o palik
Paweł, a tak z ciekawości zapytam. Nowe Vortexy PST II GEN mają blokadę wież?
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Nie. Tak jak nie mają ich i 'jedynki'. Sam doświadczyłem incydentu z przekręceniem wież w Mikstacie w zeszłym roku. Mimo lat doświadczenia .... niestety
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
ODPOWIEDZ