[04.03.2018] IV Zawody Pucharu Zimowego, Mikstat

Zloty, spotkania, zawody
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Post autor: lysy »

Czyli mamy 30 stanowisk po jednej figurce , nie wiem czy mój brzuch maciek to wytrzyma :-|
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Będę jechał jutro rano samochodem z Rataj. Jeśli ktoś jeszcze by chciał dołączyć to zapraszam.
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Zapraszam do obejrzenia świeżych fotek.

http://www.mediafire.com/?k9m510pre5vux
Awatar użytkownika
Marcin Lamcha
Posty: 274
Rejestracja: 2017-09-13, 20:06
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Marcin Lamcha »

Ładnie a ja niestety w pracy.
Od zera do klasy średniej, i to w kilka lat.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

No i jak wyniki? Udało się coś wygrać?
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Niestety nic :oops: łups
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Wyniki dostępne na beżowym.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=35 ... 9#p1782659
strona 2.
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Gratulacje dla PaPaj'a -zabrnął najwyżej :-)
Ja zacząłem od "0" odszczeliwując gałązkę ,a na kolejnym stanowisku trafiłem na figurkę,która miała sznurek przełożony przez korę w drzewie i hamował położenie figurki.Grupa po mnie ją oprotestowała i zawodnik ,który to zrobił mógł powtórzyć strzał-ja nie bo nie złożyłem protestu.Uważam że jest to trochę krzywdzące,bo nie każdy jest świadom że miał do czynienia ze źle działającą figurką.(pocieszeniem dla mnie jest to ,że ten ewentualny punkt nic by u mnie nie zmienił :cry: )
Zawody były fajne - trzeba się wziąć do roboty :-?
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Patryk - byłeś jedynym zawodnikiem, który.... :-D
Steyr + vortex viper
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Post autor: lysy »

Faktycznie zawody świetne, tor rewelacja, dużo włożonej pracy i wiele pomyślunku. Beaverki mają świetny teren do tego zamawiają pogodę i jeszcze zamawiają wiatr który zmienia swoja siłę i kierunek minimum dwa razy na sekundę :mrgreen: .
Za swój wynik przepraszam ale potraktowałem te zawody jako kolejna naukę po której wiem, że mały EFR jak dla mnie nie nadaje się do HFT bo na maxie i AO 20 metrów ostrzy cały dystans od 12 metra do 50 metra. Za żadne skarby nie potrafiłem odróżnić dystansu od 35 do 41 metra a teren był taki, że po ziemi nie mogłem odliczyć. Całe szczęście że te króliki na 24 i 15 stanowisku miały długie uszy bo bym je przestrzelił jak nic. :mrgreen:
Ale najważniejsze, że już za 6 dni Stalingrad i kolejne wyzwanie - już się nie mogę doczekać.
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

To dobre zawody były. Fajnie, że była nas cała grupa. Po ewidentnej zdradzie ;-) Patryka, drużynę "szybkie śruty" musiał windować już tylko PaPaj.
Ja dałem plamę, ale w sumie jechalem po naukę a te figurki wysoko na drzewach z lekkim ale nieobliczalnym wiaterkiem nie były łatwe. Po sprawdzeniu tabeli z odległościami co najmniej 3 figurki strzelałem dobrze, ze stabilnej postawy, bez wpływu wiatru i nie trafiłem. Może temp. od -10 rano wzrastająca na +3 miała wpływ na celność mojego karabinka?

PaPaj w dogrywce

Łysy, MTC, przynajmniej w moim przypadku, ma nieostrość od około 33m i wzrasta ale za cholerę nie wiem jaka jest na 36 a jaka na 40 metrze gdy nie mam porównania.
Ostatnio zmieniony 2018-03-05, 16:17 przez bartezz, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Ja zacząłem od "0" odszczeliwując gałązkę ,a na kolejnym stanowisku trafiłem na figurkę,która miała sznurek przełożony przez korę w drzewie i hamował położenie figurki.Grupa po mnie ją oprotestowała i zawodnik ,który to zrobił mógł powtórzyć strzał-ja nie bo nie złożyłem protestu.Uważam że jest to trochę krzywdzące,bo nie każdy jest świadom że miał do czynienia ze źle działającą figurką.(pocieszeniem dla mnie jest to ,że ten ewentualny punkt nic by u mnie nie zmienił :cry: )
Jacku, poczytaj proszę regulamin. Mówi wyraźnie: po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się. Jaką masz pewność, że w momencie Twojego strzału sznurek był zablokowany ?
Dobrym zwyczajem na zawodach jest przed zajęciem stanowiska wzięcie sznurka i potrząśnięcie nim. Po pierwsze uwalniasz wszelkie zacięcia po drugie mozna choć trochę sprawdzić wiatr (po warunkiem, że sznurek suchy).
Strzeliłeś - nie zgłosiłeś protestu a miałeś czas do strzału następnego zawodnika - uznałeś, że figurka jest sprawna. Żaden sędzia nie uznałby Twojego protestu zgłoszonego po czyimś strzale.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Miałem na myśli że istotą zawodów jest ocena umiejętności strzeleckich zawodnika a nie jego zdolności do oceny stanu technicznego figurki i jej prawidłowego funkcjonowania... :?:
Steyr + vortex viper
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

łysy pisze: Za swój wynik przepraszam ale potraktowałem te zawody jako kolejna naukę po której wiem, że mały EFR jak dla mnie nie nadaje się do HFT bo na maxie i AO 20 metrów ostrzy cały dystans od 12 metra do 50 metra. Za żadne skarby nie potrafiłem odróżnić dystansu od 35 do 41 metra a teren był taki, że po ziemi nie mogłem odliczyć. ...
Było zapytać to bym to samo Ci od EFR-ku powiedział :)
Zazdroszczę Wam udanej zabawy i nie zapomnijcie zamówić pogodę na zawody koło Kórnika :-P
pees i burek
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Post autor: lysy »

Jakbym zapytał i byś mi wszystko wytłumaczył to jaką ja bym miał z tego Frajdę? :-)
Cała zabawa, że sprawdziłem sam na własnej nieprzymuszonej decyzji. :roll:
A tak wiem, że choć nie jest doskonały to "kocham" swojego Lighstreamka :mrgreen: bo dość dobrze się rozumiemy na tym łez padole.
ODPOWIEDZ