Napełnianie butli PCP w Poznaniu

Techniki strzelań, bezpieczeństwo, porady.
Awatar użytkownika
Korek
Posty: 34
Rejestracja: 2016-12-01, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Korek »

Przed chwila zadzwoniłem do nich i zapytałem o cenę, odpowiedź 18 zł.
Walther LG 210 PCP + SWFA SS 10x42
Daisy 717
--------------------

...Wyjaśnienia powinny być tak proste jak jest to możliwe, ale nie prostsze...
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Może się nie znam ale na nas dwóch i zawody praktycznie co weekend nabijam butlę raz na 4-5 miesięcy co nawet po podwyżce daje....5 zł/miesiąc. Ludzie: więcej na piwo wydaję w tygodniu :!: Jedno piwo mniej czy więcej ?? W dodatku w 'Nutice' zawsze mam uczciwe 300 bar no trzy minuty od domu. Jak sobie pomyślę o korkach na Naramowickiej to...

[edit] dodam jeszcze jedno: cena 12 zł utrzymywała się przez...11 lat :!:
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Jakby ktoś chciał to mój kolega z pracy nabija mi za 10 zł 6 litrów. Czyli np jak ktoś przywiezie na zawody to do odbioru w środę. (Spoko czyste powietrze dla nurków). Wiem ,że to tylko pare złotych, ale jak ktoś chce to nie ma dla mnie problemu.

Edit:
Dla PawłaW. pierwsze nabicie bezpłatnie ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

PatrykD
Dla PawłaW. pierwsze nabicie bezpłatnie
a buk Ci zapłać Dobry Człowieku, jak się kiedyś spotkamy stawiam piwo i to nie jedno ;-)

Dla zainteresowanych dobra wiadomość: Boarturo wraca do strzelania i działalności :-D
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Frozen
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-01, 18:18
Lokalizacja: Okolice Suchego Lasu

Post autor: Frozen »

Witam wszystkich :-)
Poszukuję kogoś z pompką hatsana albo butlą, żeby w razie potrzeby sprawdził/nabił trochę ciśnienia do sprężyny vortex(chyba, że napompują też tam gdzie butle?). Okolice Suchego Lasu/Poznania
Oczywiście jak ktoś lubi podrzucę Obrazek w nagrodę :-D

pozdrawiam młody amator
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Witaj, nie radziłbym nabijać gas-ramu z butli. Potrzebujesz jakieś 30-40 bar a w butlach jest gruuubo ponad 100. Zawór musiałby być super dokładny. Inaczej grozi to niezłym kuku :!:
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Frozen
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-01, 18:18
Lokalizacja: Okolice Suchego Lasu

Post autor: Frozen »

To nie taki zwykły gas. Jak mówi producent-vortex jest wysokociśnieniowy, a ciśnienie zalecane do niego waha się w granicach od ~50-150 bar. Na forach zalecają w granicach ~100, a że to forum z wlkp to pomyślałem że ktoś miałby sprzęt, bo mi do jednego ładowania nie opłaca się kupować ;-)

coś więcej o tych sprężynach-> http://sharg.pl/product-pol-103612-Spre ... 1-ST-.html
możliwość płynnego tuningu, sprężyna posiada otwór umożliwiający jej dopompowanie (max 150 bar) za pomocą butli lub pompki PCP w zakresie od 7 J, poprzez 17 J, do maksymalnej energii dla danego modelu wiatrówki sprężynowej.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

A masz ta końcówke do pompniecią gasramu
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Napisz coś więcej o: "do sprężyny vortex" ???
Obrazek
Frozen
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-01, 18:18
Lokalizacja: Okolice Suchego Lasu

Post autor: Frozen »

WuDe pisze:A masz ta końcówke do pompniecią gasramu
Jeszcze nie, ale kupić to chyba najmniejszy problem ;-) Jest to najzwyklejsza końcówka do ładowania kartuszy.
Patrykd pisze:Napisz coś więcej o: "do sprężyny vortex" ???
Tzn? Ogółem zbyt wiele informacji na jej temat nie idzie znaleźć, nawet sam producent nie był skory mi podać szczegółów, które mnie interesowały. Zasada podobno jest podobna do zwykłych gas ramów, z tym że hatsan szczyci się najefektywniejszą, najlepszą, najmocniejszą najnaj i wgl nikt nie jest w stanie ich przebić ( :lol: ), więc sam chce ją sprawdzić czy warto wydać $ na ten wynalazek. :-)

Sorki za zwłokę, ale ostatnio wyrobić się nie mogę, więc nawet za to się nie zabierałem
Frozen
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-01, 18:18
Lokalizacja: Okolice Suchego Lasu

Post autor: Frozen »

Szkoda, że tylu ludzi z butlami, a nikt nie jest chętny sprzedać kilku barów... Dzięki i pozdro
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Frozen co ty tak zaraz "focha" strzelasz, prześledż spotkania wkendowe to zawsze jest ktos z butlą , zapytaj o której i dopasuj się , tyle aż tyle nie wiem po co te pstryczki? ;-)
Frozen
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-01, 18:18
Lokalizacja: Okolice Suchego Lasu

Post autor: Frozen »

Skoro tak czytasz moją wypowiedź, to źle ją odebrałeś. :-P
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Przyjedz w sobote lub w niedziele na fort daj przed tym znać ze bedziesz sam ci butle przytargam :-D
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Prot
Posty: 25
Rejestracja: 2015-03-17, 14:56
Lokalizacja: LGST

Post autor: Prot »

planuje w niedziele wpaść do was na zawody i mam pytanie czy po zawodach da radę gdzieś zatankować butle ?
FX + DOT
ODPOWIEDZ