STRZELEC Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Optyki 1000 - 2000 zł
Autor Wiadomość
bartezz 
Bartek

Wysłany: 2016-10-06, 17:46   

Dzięki bardzo za wyczerpujące podejście do tematu.
W MTC budzi moją obawę właśnie mały "eye relief", na codzień noszę okulary a tu trzeba gałkę oczną wsadzić do lunety ;-) . Oczywiście mogę strzelać bez okularów ale to zawsze ograniczenie. Poza tym to chinka podobno i jakość może być różna.
Co do Vortex'ów i Burris'ów to dobre opinie czytam ale ja szukam siatki umożliwiającej maksymalnie precyzyjne domierzanie (chcę się tego nauczyć bo ocena odległości "na oko" coś mi nie wychodzi) a te, jak EBR, są dostępne dopiero w wyższych i droższych modelach.
Swoją drogą dlaczego DOT'y FFP nie mają dobrej prasy, przecież stworzono je do HFT....?
WSST Strzelec

WuDe 
Tomek

Wysłany: 2016-10-06, 20:00   

Dlaczego DOT FFP hmmmm więc tak świetne szkła w tej cenie bezkonkurencyjne obraz bajka uwielbiałem w nią patrzeć normalnie jak przez dziurke od klucza :mrgreen:
Tylko ten cholerny błąd paralaksy wiedziałem o nim ba wydawało mi się nawet że go już opanowałem w końcu strzelałem z niej cały sezon więc powinno być ok a nie było.Na jednych zawodach stała figurka chyba na 10 m strzał i blacha za zgoda kolegów spróbowałem ponownie i ponownie i ponownie za cholere nie mogłem sie wstrzelić.Podałem się lupa pojechała w świat założyłem SS zdecydoawnie lepiej obraz może nie taki ale głębia ostrosci o wiele lepsza błąd paralaksy niewielki i łatwy do wychwycenia jednym słowem git lupa.Co do burka miałem i gdy kupiłem DOT FFp powiedziałem sobie że juz nigdy nie kupie rury kanalizacyjnej z soczewkami cóż dziś mam znowu burka i jednak nadaje się fakt do odmierzania nadaje się średnio,obraz też nie powala ale jest kompaktowy i ten prawie że zerowy błąd paralaksy moja córka strzela z niego świetne wyniki.
Sorry za przydługi post ale mnie naszło
POzdro
Treści i poglądy zawarte w poście, przedstawiają moją opinię na dany temat w chwili pisania postu. Zastrzegam sobie prawo, do zmiany opinii bez podawania jakichkolwiek przyczyn czy tłumaczenia się komukolwiek.
Daystate TSAR

bartezz 
Bartek

Wysłany: 2016-10-06, 20:46   

Czemu sorry.., dla kogoś zainteresowanego to ciekawe jest. Ja już prawie byłem gotów na DOT'a FFP się decydować
WSST Strzelec

Spidi 
LGST

Wysłany: 2016-10-06, 20:52   

Jeśli chcesz domierzać to musisz mieć połówki dotów...
Nie tak drogo jeszcze i dobrze będzie SS (lub jego klony ale wcale dużo tańsze od SSa nie są), potem masz SIII w nowej wersji błąd relaksu identyczny jak w SS ale siatka moim zdaniem lepsza i obraz milszy, fajne rozmycia, które nie zlewają KZ z figurką jak w wielu lupkach, potem już tylko drożej - słynny Vortex PST król WSST - świetna siatka i mały błąd relaksu ale obraz bardziej mi jednak leży w SIII...

Dota FFP nie stworzono do HFT jedynie skopiowano LS-a i stworzono przekombinowaną siatkę, która w zamyśle miał być debeściakiem w HFT...

bartezz 
Bartek

Wysłany: 2016-10-06, 21:04   

Ale Sightron'y SIII tak od ponad 3000PLN się zaczynają, czy źle patrzę?
WSST Strzelec

WuDe 
Tomek

Wysłany: 2016-10-06, 21:17   

bartezz napisał/a:
Ale Sightron'y SIII tak od ponad 3000PLN się zaczynają, czy źle patrzę?

Dobrze dobrze
:mrgreen:
Treści i poglądy zawarte w poście, przedstawiają moją opinię na dany temat w chwili pisania postu. Zastrzegam sobie prawo, do zmiany opinii bez podawania jakichkolwiek przyczyn czy tłumaczenia się komukolwiek.
Daystate TSAR

pawelw 
Moderator

Wysłany: 2016-10-07, 05:49   

Co prawda siatka nie ta ale to jedna za najlepszych lupek do HFT.
Cytat:
W MTC budzi moją obawę właśnie mały "eye relief", na codzień noszę okulary a tu trzeba gałkę oczną wsadzić do lunety ;-) . Oczywiście mogę strzelać bez okularów ale to zawsze ograniczenie. Poza tym to chinka podobno i jakość może być różna.

Dla mnie mała odległość to zaleta, zwłaszcza jak słońce świeci z tyłu. Co do produkcji to nie miej złudzeń - 80% lupek robią Ryżozjadacze. Nie przekłada się to na jakość: za odpowiednią kwotę potrafią czynić cuda.

hydro 

Wysłany: 2016-12-01, 11:11   

Nie zdawałem sobie sprawy, że tak niewielkim kosztem można nabijać ludzi w butelkę http://marketingszeptany.biz/ ;-) To tak, ku przestrodze wszelkim opiniom w sieci ;-)

bartezz 
Bartek

Wysłany: 2017-01-10, 12:02   MTC Viper Connect

Koniec końców dostałem pod choinkę MTC Viper Connect 3-12x32 z siatką SCB2.
Niniejszym zmieniam podpis "sprzętowy" a moje dylematy na jakiś czas się kończą :-)
Jak ktoś zainteresowany to chętnie się podzielę wrażeniami tylko muszę się jej trochę nauczyć ;-)
WSST Strzelec

pawelw 
Moderator

Wysłany: 2017-01-11, 06:14   

Cytat:
Koniec końców dostałem pod choinkę MTC Viper Connect 3-12x32 z siatką SCB2.

Pogratulować :mrgreen: a z ciekawości - na jakim montażu będzie siedzieć ?

bartezz 
Bartek

Wysłany: 2017-01-11, 09:45   

SPORTSMATCH(TO35C), dwie obejmy obok siebie z przodu. Niestety na tubus 30mm nie było niższych montaży, a montaż MTC oferowany do tej lupki jest b. wysoki

https://goo.gl/photos/7Nug8vLcosqcT9iCA
WSST Strzelec

Megabos 
Krzysztof

Wysłany: 2017-01-11, 10:13   

Gdybyś znalazł lub zamawiał do zrobienia niższy montaż na 30mm, to daj proszę znać. Moją lupkę będę na początek osadzał właśnie na takim montażu jak twój, ale możliwe, że będę kombinował coś niżej.

PaPaj 

Wysłany: 2017-01-11, 17:51   

Mam możliwość dorobienia montażu według uznania. Kwota porównywalna z innymi producentami.

bartezz 
Bartek

Wysłany: 2017-01-11, 22:39   

Cytat:
Gdybyś znalazł lub zamawiał do zrobienia niższy montaż na 30mm, to daj proszę znać. Moją lupkę będę na początek osadzał właśnie na takim montażu jak twój, ale możliwe, że będę kombinował coś niżej

Zastanawiam się, ale jak już to mój będzie nietypowy: szeroki na przedzie i wąski z tyłu
WSST Strzelec

Odpowiedz do tematu