HW Prezesa

Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

HW Prezesa

Post autor: Grossus »

No i stało się. Zakupiłem przyrząd pomiarowy Chrono-R2. Wspaniałe urządzenie. :-)

Przechodzimy do meritum. Sprężyna w HW97K jest padnięta bo generuje zaledwie 12,5J. Pytanie jest takie: warto reanimować poprzez podkładki czy wymiana? Pytanie drugie, jeśli podkładki to jakie?
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Ja bym oddał do Dębowego - ma fajny patent na modyfikację tego karabinka.
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 765
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Moje osobiste zdanie: najpierw próbowałbym podkładkami (od 0,5mm) i sprawdzał na chrono co się dzieje. Wyniki dadzą odpowiedź czy wymieniać sprężynę.
Pytanie jednak podstawowe - ile czasu/strzałów ma obecna sprężyna?
Awatar użytkownika
arturd
Posty: 234
Rejestracja: 2013-03-06, 18:31
Lokalizacja: Lwówek Wlkp.

Post autor: arturd »

Ja bym ją chętnie naprawił :-D dla siebie :!:
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasiłek w krajach starej uni.

LGM-2-?????
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

arturd pisze:Ja bym ją chętnie naprawił :-D dla siebie :!:
Niestety ma u mnie dożywocie, moje lub jej. :-P

Wracając do tematu. Przebieg na tej sprężynie ma raczej średni. Wymieniałem ze dwa lata temu i śrutu poszło 6 paczek? Może więcej, nie pamiętam, ale ogólnie mało strzelałem.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Maciej, na początek rozbierz, przeczyść, przesmaruj. Sprawdź jak uszczelka tłoka pracuje w cylindrze. U mnie chodziła za ciasno (spuchła) i tu było dużo straty mocy.

Zobacz ile 'mm' podkładek już masz. Jak powyżej 8-10mm to skłaniał bym się w kierunku wymiany. Generalnie śmiało możesz dokładać po 2 mm i sprawdzać na chrono. Jak dołożysz 6-8mm i będą tylko 2 J więcej to sprężyna kaput.

Nie bawiłbym się w wysyłkę tylko zakupił sprężynę z dopasowaną prowadnicą i kapeluszem (Alchemik?). Do Julianów dojdziesz sam podkładkami byle były w komplecie.

Podkładki stalowe, plastikowe, mosiężne - zależy czym dysponujesz.
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Pytanie jest takie: warto reanimować poprzez podkładki czy wymiana?
IMHO - nie warto. Sprężyny bywają rózne ale ich cykl życia - przeważnie - jest taki sam: nowa się układa, czasem siada, czasem idzie w górę, potem trzyma. Kiedy spada energia po dłuższym czasie, jak u Ciebie, oznacza to koniec własciwosci materiału. Wtedy założenie podkładek daje efekt na krótko. Spreżyna z prowadnicą to nie taki wielki koszt za święty spokój :)
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Mój sprzęt już był u dwóch znanych tunerów więc bebechy miał robione. Myślę, że jak uszczelka będzie ok, to tylko sprężyna jest do wymiany. Może w weekend trochę się z tym pobawię.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Nie kombinowałbym, skoro energia spadła tak znacząco a system był dopracowany to pewnie sprężyna padła. Nawet jak się podciągnie podkładkami to czy warto się zastanawiać czy na następnych zawodach nie spanie o 10m/s?

http://allegro.pl/hw-77-97-sprezyna-exp ... 83261.html kupił bym w komplecie z prowadnicą (żeby było spasowane) i na kilka lat spokój za cenę 2 paczek śrutu.
WSST
ODPOWIEDZ