Iż 38

Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 140
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Odpuściłem sobie dociążenie kolby, wygłuszyłem tylko gąbką gdzie się dało - może gdzieś, kiedyś wpadnie drewniana... Za to zafundowałem Iżykowi nowe bebeszki:
-dostał (prawie pod choinkę) nową teleskopową prowadnicę mojego projektu + dwie opcje kapelusza ertalonowy i metalowy
-nową (starą) sprężynę, która była jako zapasowa od nowości karabinka. Oczywiście wyszlifowałem a potem wypolerowałem końce
-na tłoku wykonany został rowek i założony pierścień ślizgowy
-a na tłoku zamocowałem za pomocą stożka z ertalonu uszczelkę od S634. pod uszczelką podkładka prowadząca z ertalonu
-dostał jeszcze dwie podkładki z brązu fosfor. na końce sprężyny ale niestety zostały usunięte bo nie mogłem zapiąć tłoka
Zainwestowałem w filc na trzpieniu, pastę i wypolerowałem cylinder, do tego wcześniej wypolerowane elementy spustu i zaczep tłoka. Pozostało wymienić sprężynki w spuście. Na 30m z otwartych zdarza się trafić (z otwartych) w puszkę po śrucie - jest radocha :D :!
iż38.jpg
tłok + prowadnica teleskopowa
ps. nie mogę wstawić fotki
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 764
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Jeśli chodzi o polerowanie cylindra, to są na to dwie szkoły - polerować i w żadnym wypadku nie polerować. Jak jest w twoim przypadku to może pokazać jedynie chrono i tarczki. Oby było dobrze. Zawsze można wrócić do stanu początkowego lekkim szlifowaniem cylindra.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Leszku
Jeśli chodzi o polerowanie cylindra, to są na to dwie szkoły - polerować i w żadnym wypadku nie polerować.
punktem wyjściowym w/w 'szkół' jest materiał i jakość uszczelki tłoka.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 140
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Zdecydowałem się na polerowanie bo były rysy w cylindrze, więc nie miałem nic do stracenia... Poza tym to tylko i aż stary Iżyk do strzelania z otwartych, więc można poeksperymentować ;-) Jeśli chodzi o uszczelkę to jak będzie grzeczny to dostanie zepto. :-D
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jeśli chodzi o uszczelkę to jak będzie grzeczny to dostanie zepto
i wtedy warto zrobić cylinder 'na lustro' :-D - Iżyk zyska na szmocy i kulturze strzału
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 140
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

pawelw pisze:
Jeśli chodzi o uszczelkę to jak będzie grzeczny to dostanie zepto
i wtedy warto zrobić cylinder 'na lustro' :-D - Iżyk zyska na szmocy i kulturze strzału
Cylinder wypolerowany... "szmocy" mam już wystarczająco w Hatsanie a z iżyka strzelam dla rozluźnienia takie "cool dawn" :-)
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Nie wiem jak w iżu ale w AA i Weirachu cylinder jest honowany ,jak w silniku spalinowym .Czyli poprostu nadaje mu sie w obróbce idealnie cylindryczy kształt. A wiesz jak wpakuje sie szmate na wiertarce z pasta polerska?:) może być różnie ;-)
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 140
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Tomx pisze:Nie wiem jak w iżu ale w AA i Weirachu cylinder jest honowany ,jak w silniku spalinowym .Czyli poprostu nadaje mu sie w obróbce idealnie cylindryczy kształt. A wiesz jak wpakuje sie szmate na wiertarce z pasta polerska?:) może być różnie ;-)
Tiaaa... może być, bo teraz na 50 m wyraźnie sieje. Chyba wyślę go do Iżewska może coś poradzą... honują go jeszcze raz!
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Chyba wyślę go do Iżewska może coś poradzą... honują go jeszcze raz!
Swego czasu Waldek robił takie rzeczy, zapytaj - może nadal robi.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Tiaaa... może być, bo teraz na 50 m wyraźnie sieje. Chyba wyślę go do Iżewska może coś poradzą... honują go jeszcze raz!
;-) ....zaraz złosliwosci .... ;-) ale park maszyn masz konkretny .Wstaw foty prowadnicy teleskopowej albo link :-) bo brzmi to ciekawie.
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 140
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Apeluje!
Przypominam, rozmawiamy o Iżu38... którego wartość nie przekracza ceny przyzwoitej lunety (to moje subiektywne zdanie - mam DOCa) eksperymentuje na nim, bo to tani i godny uwagi karabinek do zabawy na kilkanaście metrów... więc bawię się dobrze :-)
ps. chętnie wrzucę fotki tylko poproszę o instruktarz
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

którego wartość nie przekracza ceny przyzwoitej lunety
ta 'zabaweczka' ma też wartość sentymentalną, a to niewymierne
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 140
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Tak jak piszesz, niektóre rzeczy niepoliczalne... a Iżyk z pewnością się do nich zalicza. Tylko trzeba zachować poczucie zdrowego rozsądku :-)
Fotka mojej prowadnicy http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... c&start=45
ODPOWIEDZ