Diana 75 T01 VH

Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Ten imbus pod tylną obejmą to kołek stopujący montaż przed przesuwaniem się po szynie i można go wkręcić w jeden z otworów na środku szyny.

Przykład:
Obrazek
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Trigger
Posty: 29
Rejestracja: 2014-10-03, 20:42
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Trigger »

No tak. Tyle że taki otworów u siebie nie mam. Ponieważ tą śrubę tak samo dobrze się wykręca jak wkręca to mogę ją wykorzystać właśnie do podniesienia trochę lunety. Podłoże tylko coś bardzo cienkiego, jak np. folie spożywczą pod nią, aby nie uszkodzić zewnętrznej krawędzi lunety.
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Trigger pisze:...to mogę ją wykorzystać właśnie do podniesienia trochę lunety. Podłoże tylko coś bardzo cienkiego, jak np. folie spożywczą pod nią, aby nie uszkodzić zewnętrznej krawędzi lunety.
....zaczynam się martwić :shock:
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

a jaka posiadasz lunete ,ze rozpada sie podczas regulacji? ;-)
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

@Trigger, lepiej przyjedź w niedziele na Czarnucha.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Tą śrubę (kołek stopujący), zostaw tak wkręcony by nie niszczył Ci ani lunety, ani oksydy na szynie montażowej. Podłożenie trochę foli kuchennej jest najlepszym wyjściem.
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
Trigger
Posty: 29
Rejestracja: 2014-10-03, 20:42
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Trigger »

Niby nic nie niszczy bo jak ją odkręcę to tylko odrobinę podnosi lunetę ale już nie dotyka niczego więcej, więc i szyny montażowej nie uszkodzi.
No właśnie o co kaman z tym "Czarnucham"? :P Gdzie to jest? :)
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Trigger
Posty: 29
Rejestracja: 2014-10-03, 20:42
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Trigger »

Witam. Sorka ale niestety grypsko panuje i zachorowałem w między czasie 2 razy i jakoś wyjść z tego nie mogę stąd nie mogłem dobić na żaden ze zlotów. Co natomiast w między czasie udało mi się sprawdzić to fakt że sprężyna jest już w marnym stanie (a raczej na pewno jedna z nich jest już rozciągnięta). Po prostu śrut słabo leci. Koniec z końcem daleko ale zbyt parabolicznie. Teraz to mam symulator strzelania na bardzo duże dystanse. Niestety mimo zapewnień sprzedawcy trzeba będzie zainwestować w cały zestaw naprawczy. Pytanie czy ktoś może znać namiary na miejsce skąd mogę go dostać.
O to fotki z pierwszego strzelania z lunetą. Raczej bez korekt, oprócz na dystansie 50 gdzie próbowałem skorygować opadanie śrutu. Potem kolejne już z MOCNO pochyloną lunetą dla większej regulacji pionowej.
Załączniki
Na dystansie ok. 60m
Na dystansie ok. 60m
Ogólnie bez poprawek
Ogólnie bez poprawek
Dystans ok. 49m
Dystans ok. 49m
Dystans ok. 28m
Dystans ok. 28m
Dystans ok. 11m
Dystans ok. 11m
Luneta4
Luneta4
Luneta3
Luneta3
Luneta2
Luneta2
Luneta
Luneta
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Weź tą wiatrówkę na tory, sprawdź u któregoś z kolegów na chrono i będziesz wiedział.
Jak chcesz ją rozbierać to ostrzegam, to nie jest prosty karabinek.
http://airgunservice.pl/articles.php?a= ... onta%C5%BC
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

wpadnij w sobote na tory zmierzymy ,czy sie sprezyna nie rozciagneła :mrgreen:
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Skupienie, a raczej rozrzut to nędza. Nie wiem oczywiście z jakiej postawy strzelałeś i w jakich warunkach pogodowych, ale dla takiego sprzętu na 25 m to powinna co najmniej koniczynka wychodzić. Luneta niestety nie jest górnolotna i tu też może leżeć wina, ale wszystko po kolei. Najpierw warto przywrócić karabinek do stanu użytkowego.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Trigger
Posty: 29
Rejestracja: 2014-10-03, 20:42
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Trigger »

Grossus pisze:Skupienie, a raczej rozrzut to nędza. Nie wiem oczywiście z jakiej postawy strzelałeś i w jakich warunkach pogodowych, ale dla takiego sprzętu na 25 m to powinna co najmniej koniczynka wychodzić. Luneta niestety nie jest górnolotna i tu też może leżeć wina, ale wszystko po kolei. Najpierw warto przywrócić karabinek do stanu użytkowego.
Dokładnie. Na początku do oddania kilkudziesięciu strzałów nie było źle. Poszukam zestawu, gdzieś już widziałem w jakimś germańskim sklepie. Pewnie trochę mnie paczka ta będzie kosztować bo policzą w "ojro" na te 25 strzelałem z pozycji stojącej stąd pewnie też rozrzut. Dalej już się podpierałem. Lunetkę to już poszukam sobie później jak nie będzie tak po paraboli latać. Z aktualną ustawioną lunetą to pewnie było by lepiej ale dalej wqurza mnie fakt że na bliski dystans bym usiał walić pod cel z kolei. Po oddaniu strzału wyraźnie słychać kiedy śrut uderza w cel! To już chyba świadczy o wszystkim. W sobotę raczej nie dam rady bo niechętnie ale muszę się udać głęboko za Poznań.
ZupaPomidorowa
Posty: 16
Rejestracja: 2020-05-04, 10:31

Re: Diana 75 T01 VH

Post autor: ZupaPomidorowa »

Witam
Nie wiem czy dyskusja jest aktywna, ale własnie zakupiłem Diane75, rozłożyłem ją na drobne części.
Jest w stanie idealnym, wymieniłem sprężyny i uszczelki, jeszcze czekam na uszczelkę do lufy i będę składał do kupy :)
Ale wpadłem na pomysł ! jak zwiększyć moc tej wiatrówki !
W wiatrówce są dwa tłoki, z których pracuje tylko 1, a drugi działa na przeciw odrzut, przecież można wykorzystać ten drugi do uzyskania większego ciśnienia w trakcie strzału !
Załączniki
Beznazwy-6a.jpg
Beznazwy-3a.jpg
ZupaPomidorowa
Posty: 16
Rejestracja: 2020-05-04, 10:31

Re: Diana 75 T01 VH

Post autor: ZupaPomidorowa »

Można według mnie wykorzystać rurkę mosiężną, która będzie doprowadzała powietrze z tłoka ( bezużytecznego ) do tłoka który spręża, suma tycz dwóch komór sprężania powinna dać dobry efekt, nawet przy małych nieszczelnościach takiego rozwiązania.
ODPOWIEDZ