Kulochwyt piramidowy, kulochwyt kaczki

Pokrowce, walizki, okulary ochronne, cele
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Kulochwyt piramidowy, kulochwyt kaczki

Post autor: triodak »

Chciałem zapytać jaka grubość blachy starczy przy kulochwycie piramidowym. Czy 2mm będą wystarczające (wzmocniony) czy iść w kierunku 3mm (wersja pancerna)? Czy w wersji 2mm blachy trzymające tarczkę nie będą się zaginać do środka przy trafieniu w nie?
Obrazek

Druga rzecz to takie kaczki na magnes.
Obrazek
"Cała obudowa wykonana z blachy 1,5mm a kaczki z blachy 3mm"
Jak tu wygląda sprawa grubości blach? Z tego co doczytałem to dobre figurki robią z 4mm. Nie wiem jak patrzeć na te 1,5mm. Proszę o wskazówki.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Co do kulochwytu nr 1 to bardzo polecam. Mam dwa czarne 14x14. Chyba brałem blachę 2mm (to było z jakieś 5 lat temu). Po długim okresie użytkowania mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z kulochwytu. Oczywistym jest, że z czasem farba odpryśnie, ale na taki duży ostrzał jaki robiłem, to na prawdę rewelacja. Praktycznie żadna śrucinka nie wylatuje i nie rykoszetuje (należy pamiętać o usuwaniu śrutu ze zbiorniczka, bo potem lubi się zbijać w ołowiano-papierową masę którą ciężko usunąć (wersja bez otwieranego spodniego denka). No niestety jak kilka razy trafiłem w mocowanie tarczki to trochę się powyginała blaszka, ale to trzeba było trafić w sam rant, a odkształcenie i tak nie zawsze się pojawiało, a jak już to bardzo małe. Co do tych kaczuszek, to się nie wypowiem, ale to są tego samego producenta, więc raczej dobra jakość.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Miałem kaczki, rozleciały się. Na pistolet są ok ale na karabinek już za słabe. Magnesy są osadzone w plastikowej listwie, która po czasie popękała i rozpadłą się. Same kaczki przerobiłem na spinnery, ale jak blacha jest miękka i gną się.
WSST
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1572
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Jutro przytargam swój biatlonowy wynalazek z czasów początkowej fascynacji strzelaniem :lol:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Trigger
Posty: 29
Rejestracja: 2014-10-03, 20:42
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Trigger »

Też chciałbym zakupić sobie takie ustrojstwo. Myślałem o figurkach i kulochwycie ale zastanawiam się też nad dobrym spinerem. Co lepsze i gdzie można dobre takie dostać? :)
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jak spinery to tylko u Spinera
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Spinery od Spinera ma Vmax2 ... ;-)
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Co do kulochwytu to najlepiej od Ibizy: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=390718

Wyżej opisywałem już wytrzymałość tych modeli.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Trigger
Posty: 29
Rejestracja: 2014-10-03, 20:42
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Trigger »

a może zamiast spinera coś takiego od Ibizy? W zasadzie już to widziałem wcześniej na alledrogo.

http://allegro.pl/kulochwyt-strzelnica- ... 50104.html
ODPOWIEDZ