Michał Halupczok

Nie samym strzelaniem człowiek żyje.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Michał Halupczok

Post autor: pawelw »

Wiem, że wielu z Was nie zna Michałah. To jeden z najlepszych Strzelców. Latem świętowaliśmy Ślub Oli i Michała a teraz
Moi Drodzy,
piszę o tym na otwartym forum, bo wkrótce będziemy o tym mówić wszyscy i liczę gorąco na Was, że nie w kategorii taniej sensacji i lękliwego szeptania po kątach, a w formie odważnej walki nas Wszystkich z chorobą Michała.
Michał Chalupczok (Michalh) od 2-3 tygodni walczy dzielnie z białaczką szpiku. Dzisiaj zakończył pierwszą chemię w jednym ze szpitali we Wrocławiu. Rozmawialiśmy dzisiaj o tym z jego żoną - Olą. W rozmowie telefonicznej otrzymaliśmy od niej "zgodę" na otwarte postępowanie w tym temacie, zaoferowaliśmy w naszym i Waszym imieniu każdą pomoc jaką będziemy IM w stanie udzielić.
Michał jeszcze tego nie wie na 100%, ale z dużą pewnością będzie potrzebował dawcy do przeszczepu szpiku. Namawiamy Was (Jola, Paweł i ja) na podjęcie decyzji o udziale w programie badań zgodności szpiku. O formalnościach jak i gdzie to zrobić wkrótce Was poinformujemy. Jak w każdej poważnej chorobie we współczesnym świecie łatwiej jest z nią walczyć kiedy mamy znajomych lekarzy, ordynatorów i bardziej zasobny portfel.
Zbudujmy bazę danych o osobach kto może pomóc Michałowi od strony medycznej oraz zróbmy wśród nas zbiórkę pieniędzy. Każda zebrana kwota pozwoli pomóc naszym przyjaciołom na skoncentrowaniu się na walce z chorobą, a nie dylematem Oli: "czy mam pieniądze na paliwo na codzienny dojazd z Opola do szpitala we Wrocławiu". O szczegółach sposobu zbiórki również Was poinformujemy, aby zrobić to z głową i w żadnej mierze nie narazić Oli i Michała na kontakt z US. :-/
Mam nadzieję, że moja bezpośredniość nie uraziła zarówno Michała i Oli, jak również Was. Liczę, że wszyscy udowodnimy, że nasze hobby to nie tylko utarczki zza klawiatury, ale magia strzelania i wzajemnej pomocy w trudnych chwilach.
Trzymajmy kciuki za Michała, aby znowu wkrótce z nami strzelał i z nami wygrywał jak to zazwyczaj do tej pory robił. :lol:
Wrzucam tę prośbę bo to jeden z Nas.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Np. Fundacja darszpiku.pl dysponuje już sporą bazą danych dawców, którzy już w tej chwili mają pełną zdolność do oddania szpiku. Znam tych co prowadzą tą Fundację, i być może mógłbym "coś przyspieszyć", ale pewnie potrzebne będzie więcej danych o Michale, dokładnych parametrów szpiku jaki potrzebuje, na podstawie których dobierze mu się ewentualnego dawce.
ODPOWIEDZ