Spust, bezpiecznik spustu w AA s400f

Awatar użytkownika
113Sabot113
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-14, 00:02
Lokalizacja: Poznań

Spust, bezpiecznik spustu w AA s400f

Post autor: 113Sabot113 »

Witam Snajperów
Mam pytanie odnośnie regulacji spustu w AA. Czy jest to indywidualna sprawa jak będzie "chodził" spust? Czy są ogólnie przyjęte normy?
Mam też problem z bezpiecznikiem spustu. Nie mogę go załączyć. Jakieś rady?
Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

1) Spust powinien być jak najlżejszy, byle tylko nie powodował samostrzałów. Niestety, w S400 prawdziwie matchowego spustu zrobić się nie da ale w stosunku do ustawień fabrycznych poprawić można całkiem nieźle;

2) Długość pierwszej i drugiej drogi spustu dobierasz wg. własnych preferencji. Generalnie wszystko co się da wyregulować w karabinku (poza energią ;-) ) reguluje się pod preferencje strzelca;

3) Ten "bezpiecznik" to tylko blokada języka spustu uniemożliwiająca jego ściągnięcie (po wciśnięciu, kołek wysuwa się poza krawędź szczeliny w której porusza się język. Zobacz czy na pewno w przednim położeniu język jest wystarczająco daleko żeby kołek był w całości poza obudową spustu) i możesz go zignorować. Ja, kiedy jeszcze miałem stary spust użyłem tego czegoś raptem 2 czy 3 razy i to na samym początku zabawy z S400. Najlepiej od razu zamów gdzieś spust regulowany i zamontuj zamiast tego, który masz.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
113Sabot113
Posty: 9
Rejestracja: 2014-02-14, 00:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: 113Sabot113 »

Czy montując inny spust nie tracę gwarancji na karabinek? Jaki powinienem zamontować? Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Na przykład coś takiego:
Obrazek
A są też dostępne takie, które mają możliwość regulacji w prawie wszystkich płaszczyznach.

Wymiana jest w pełni odwracalna i nie zostawia jakichkolwiek śladów więc nie powinna w jakikolwiek sposób wpłynąć na gwarancję.
Z resztą nawet gdybyś nie miał zamiaru wymieniać spustu to i tak warto rozkręcić obudowę (czyli całe dwie śrubki ;-) ) i zapoznać się z tym co jest w środku i jak działa. Przy okazji możesz przeczyścić i przesmarować wnętrze no i, co najważniejsze, wyregulować sobie spust tak by działał w sposób jaki będzie Ci najlepiej odpowiadał.
Steyr HP & TX HC
ODPOWIEDZ