Liga WSST 2016 - Zawody 4/10 - 05.06.2016

Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Liga WSST 2016 - Zawody 4/10 - 05.06.2016

Post autor: Grossus »

Kolejne zawody zaliczane do ligi. Ostatnia szansa na podszkolenie się przed Mistrzostwami Dolnego Śląska.

UWAGA! W związku z tym, że teren fortu jest strzeżony całą dobę wstęp na fort jest ograniczony. Tylko osoby, które zgłoszą się do piątku 03.06 do godz 12:00 będą mogły bezproblemowo wejść na teren zawodów. Po tej godzinie lista zgłoszonych osób będzie przesłana do zarządcy fortu. Ponadto ze względu na ograniczenia organizacyjne i terenowe ustala się limit 50 zawodników.

Serdecznie zapraszam do zapisów!

Formularz rejestracyjny:

Zapisy

Lista zawodników
Zasady HFT:

Rozgrywanych jest 10 spotkań, a 5 najlepszych w danej kategorii jest liczonych do wyniku końcowego.

Kategorie sprzętowe/wiekowe:

HFT1 - karabinki PCP, PCA, CO2 i bezodrzutowe wystrzeliwujące śrut z maksymalną energią do 16,3J
HFT2 - karabinki sprężynowe z odrzutem wystrzeliwujące śrut z maksymalną energią do 16,3J
HFT3/4 - karabinki PCP, PCA, CO2 i bezodrzutowe wystrzeliwujące śrut z maksymalną energią do 8,5J oraz karabinki sprężynowe z odrzutem wystrzeliwujące śrut z maksymalną energią do 11J
HFT otwarta Junior Młodszy - w wieku od 9 do 13 lat
HFT otwarta Junior Starszy - w wieku od 14 do 16 lat

Wiek zawodnika jest określany na podstawie roku urodzenia. Np. osoba urodzona w lipcu 2010 r. rozpoczęła strzelanie w kategorii Junior Młodszy w styczniu 2019 r., choć nie miała jeszcze 9-tych urodzin. Ta sama osoba stanie się Juniorem Starszym z dniem pierwszego stycznia 2024 r., a NIE dopiero w lipcu 2024 r.

Tylko w przypadku zgłoszenia się do zawodów 5 zawodników w danej kategorii, trzech najlepszych w każdej z nich otrzyma specjalne wyróżnienia (w formie dyplomu, medalu, pucharu lub pamiątkowej nagrody) - w przypadku Juniorów ilość startujących nie ma znaczenia. Dodatkowo (bez rozróżniania na kategorie) zostaną wyłonieni spośród wszystkich zawodników najlepszy strzelec w wieku od 60 lat (Najlepszy Weteran) i najlepsza kobieta (Najlepsza Kobieta) - kryterium tego wyboru jest najlepszy wynik % do zwycięzcy w ich kategoriach.

Dzieci do lat 9 nie mogą uczestniczyć w zawodach, a na torze strzeleckim mogą przebywać jedynie pod opieką prawnego opiekuna.

Zasady FT:

Rozgrywanych jest 10 spotkań, a 5 najlepszych w danej kategorii jest liczonych do wyniku końcowego.

Kategorie sprzętowe/wiekowe:

FT1 - karabinki PCP, PCA, CO2 i bezodrzutowe wystrzeliwujące śrut o energii do 16,3J
FT2 - karabinki z odrzutem wystrzeliwujące śrut o energii do 16,3J
FT3 - karabinki PCP, PCA, CO2 i bezodrzutowe wystrzeliwujące śrut o energii do 8,5J
FT4 - karabinki z odrzutem wystrzeliwujące śrut o energii do 11J
FT otwarta Junior Młodszy - w wieku od 9 do 13 lat
FT otwarta Junior Starszy - w wieku od 14 do 16 lat

Wiek zawodnika jest określany na podstawie roku urodzenia. Np. osoba urodzona w lipcu 2010 r. rozpoczęła strzelanie w kategorii Junior Młodszy w styczniu 2019 r., choć nie miała jeszcze 9-tych urodzin. Ta sama osoba stanie się Juniorem Starszym z dniem pierwszego stycznia 2024 r., a NIE dopiero w lipcu 2024 r.

Tylko w przypadku zgłoszenia się do zawodów 5 zawodników w danej kategorii, trzech najlepszych w każdej z nich otrzyma specjalne wyróżnienia (w formie dyplomu, medalu, pucharu lub pamiątkowej nagrody) - w przypadku Juniorów ilość startujących nie ma znaczenia. Dodatkowo (bez rozróżniania na kategorie) zostaną wyłonieni spośród wszystkich zawodników najlepszy strzelec w wieku od 60 lat (Najlepszy Weteran) i najlepsza kobieta (Najlepsza Kobieta) - kryterium tego wyboru jest najlepszy wynik % do zwycięzcy w ich kategoriach.

Dzieci do lat 9 nie mogą uczestniczyć w zawodach, a na torze strzeleckim mogą przebywać jedynie pod opieką prawnego opiekuna.


Stosujemy podczas zawodów przepisy PFTA, ale bez specjalnej apteki. Główna zasada: "Ma być bezpieczna zabawa, a nie liczenie co do centymetra."
Wyjątkiem są zawody 8/10 gdzie odbędą się zgodnie z przyjętymi przez LGST, Beavery, Wikingów i WSST zasadami PKZ oraz zawody 6/10 gdzie zastosujemy literalnie regulamin PFTA.
Opłaty:
1. Dzieci od lat 9 i młodzież do lat 18, seniorzy od lat 60, emeryci, renciści = 10zł
2. Dla dorosłych = 20 zł
3. Piknikowiec = 10 zł

Opłaty tylko w formie wpłaty tuż przed zawodami.

Plan zawodów:
8:00 - 9:30 - przygotowanie toru
do godz 9:30 - rejestracja zawodników i przestrzelanie karabinków
9:55 - odprawa
10:00 - rozpoczęcie zawodów HFT (20 stanowisk, 40 celów)


Miejsce zawodów:
Fort VI w Poznaniu
52.442353, 16.900077
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

W sobotę ustawiamy tor? O której zbiórka?
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Plan jest na 40 figurek. Sugerowane tak wcześnie jak się da.
Steyr HP & TX HC
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

8godz ustawiamy tor Zapraszamy do pomocy bo potem gorąco :-)
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Ale w sobotę o 8? Kurde... Postaram się być.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Ale potem zostaje ile dnia ,można postrzelać sobie albo przeznaczyc dla rodzinki same plusy :-D
maciej_alpha
Posty: 182
Rejestracja: 2014-04-04, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciej_alpha »

Przywiozę figurki ale nie będę mógł pomóc....
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Dziękuję wszystkim za przypomnienia ;-) Ale nie wiem czy będę. Szanse oceniam 50 na 50.
Obrazek
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

W związku ze wspaniałą prognozą pogody na jutro należy rozważyć zabranie odpowiedniej ilości napojów i zabezpieczenia się przed Słońcem. Sekcja jak zwykle będzie miała coś w zapasie, ale nie będą to hektolitry.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Tak jako Prezes rzecze - zabrać wodę, nakrycia głowy, krem z filtrem i, mocno sugerowane, coś na kleszcze
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
DAMDAR
Posty: 203
Rejestracja: 2013-12-01, 11:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: DAMDAR »

Czy problem z kleszczami jest duży ?
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Nie tak duży ale warto się zabezpieczyć aby mieć spokojne sumienie :-D
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Dzisiaj łaziłem po chaszczach i jakoś żaden na mnie nie wskoczył (chyba), ale zdecydowanie lepiej się zabezpieczyć niż potem faszerować się antybiotykami.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1572
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Było ... ciepło 8-)
Wyniki u Grossusa.

--------------
Dla tych, którzy nie chcą czekać - wyniki
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

50m ;-) Widać, kto ma zero na 40m ;-)
ODPOWIEDZ