Serwis wiatrówki Crosman Remington Vantage 4.5 mm

Awatar użytkownika
Sedans
Posty: 14
Rejestracja: 2014-04-21, 13:31
Lokalizacja: Konarzewo
Kontakt:

Serwis wiatrówki Crosman Remington Vantage 4.5 mm

Post autor: Sedans »

Obrazek

Pokrótce... Wiatrówka ma już ze 4 lata. Do tej pory, po troszku co roku coś się przy niej działo i tak mam: tłumik, pierścień prowadzący na tłoku, podkładki ślizgowe w kostce lufy, nową uszczelkę lufy, zmodernizowany spust, poprawioną koronę lufy, nową dopasowaną i dłuższą prowadnicę, podkładki ślizgowe pod sprężynę, korek z ertalitu, zmiękczony spust i założoną osłonę z PET. Sam oczywiście nie mam pojęcia co i jak, opieram się na notkach od tunera. :mrgreen:

Niestety wiosną pożyczyłem wiatrówkę bratu, który najwyraźniej z nieuwagi zostawił ją załadowaną i naciągniętą... Wyraźnie osłabła, zakładam więc, że sprężyna dostała po gaciach, a kto wie, jak się z nią obchodził, bo skoro dopuścił się takiego niedopatrzenia, to wszystko możliwe...

Na koniec dodam, że miałem od tego gościa, z którego usług jestem baaaaaardzo zadowolony, jednak jest spoza Poznania i znów tracić czas i siano na wysyłkę, a w przyszłym tygodniu miałem postrzelać z rodzinką... :roll:

Czy ktoś z okolicy podejmie się przeglądu i ewentualnych poprawek, także wybiegających poza to, o czym pisałem (jeśli jakiś expert uzna, że można coś więcej ogarnąć, no to przy okazji... ;-) )?
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2306
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Hmmm u nas to chyba kiepsko coś tam działamy ale we własnym zakresie na własnych wiatrówkach :-P
Może tylko sprężyna siadła wymienić i bawić się dalej jeśli masz jakąś w zapasie :-D
Ale może ktoś coś ukryty talent :-D
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Sedans
Posty: 14
Rejestracja: 2014-04-21, 13:31
Lokalizacja: Konarzewo
Kontakt:

Post autor: Sedans »

No właśnie nie mam ani pojęcia jak to ruszyć, ani odwagi, by to sprawdzić, ani tym bardziej sprężyny nie mam na boku. :mrgreen: Dlatego liczę na jakiegoś speca z okolic... ;-)
ODPOWIEDZ