Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: WuDe »

Dobry kawał filmu :-) :-) :-) gratulacje i dzięki że ci sie chciało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: ninalken »

Z innej beczki. Pozwólcie, że zapytam tutaj i proszę mnie źle nie zrozumieć, ale ostatnio zaciekawiła mnie kwestia finansowa. Po jednych z zawodów na FB rozgorzała dyskusja dot. opłat- wpisowego za udział w zawodach. Bodajże strzelcy - organizatorzy z W-wy czy okolic skarżyli się, że za 50-60 pln nie opłaca się organizować zawodów... Patrząc na cennik WSST widać, że jednak można nawet za 30pln i to z wyżerą kiedyś było... Czytałem że we Wrocławiu nawet za free organizują a w Częstochowie 20pln. Proszę mnie poprawić jeśli coś pokręciłem. Czy kwota za udział zależna jest od rangi zawodów? Więc jak to jest: klub dopłaca czy tamci przesadzają?
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: PaPaj »

Opłata za udział w zawodach ustalana jest na walnym zebraniu członków po uprzedniej dyskusji. Tak jest u nas. Czym kierują się inne kluby tego nie wiem. Mam jednak świadomość co składa się na finansowy wynik przeprowadzanych imprez. Nie traktuj mojej odpowiedzi jako wymijającej, lecz jest to bardzo szerokie spektrum działań, zakupów i logistyki. Różnie to może się kształtować w poszczególnych klubach i dlatego różne stawki.
Nie sztuką jest trafić, sztuką jest ucelować.
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: ninalken »

Spoko Leszek, zdaję sobie sprawę jaki jest zakres przedsięwzięć, sił i środków - byłem, widziałem... ba nawet uczestniczyłem w sprzątaniu. Jeśli chodzi o pracę ludzi to wiadomo wolontariat... Ale reszta - chodzi mi o teren, sprzęt to chyba mniej więcej koszty porównywalne... no w "stolycy" pewnie drożej ;)
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: lysy »

WKFT korzysta z prywatnego terenu za który płaci dość słono i to chyba dzięki komuś z grona strzelców który po zawodach w tamtym roku zadzwonił do właściciela ośrodka Kuklówka i coś nagadał, że taki piękny teren za grosze a klub zarobił kupę kasy. Więc właściciel wykorzystał sytuację i podniósł stawkę , nie wiem o ile ale ponoć dużo.
WSST korzysta z terenu fortu za "darmo". Ale tak na prawdę nie za darmo tylko za utrzymanie go we właściwym stanie. I tylko dzięki pewnej , stałej grupie ludzi. Nie chciałbym nikogo pominąć więc nie będę ich wymieniał ale sami dobrze wiemy, że to dzięki ciężkiej pracy TYCH osób korzystamy z pięknego terenu ze świetnymi walorami strzeleckimi a koszt zorganizowania zawodów jest zminimalizowany jak się da.
Dlatego cena jest taka jaka jest ale w gruncie rzeczy ICH praca jest niezastąpiona i wydaje mi się, że niedoceniana, a szkoda bo warto nagradzać ludzi za taki wkład bezinteresownej pracy, nawet jeśli to są tacy sami strzelcy jak my i rąbią to również dla siebie. Bez nich strzelali byśmy gdzieś po lasach do byle jak ustawionych puszek i butelek albo innych nic nie wartych rzeczy i nie było by mowy o fajnej atmosferze na zawodach, zabawie, rywalizacji a często i przyjaźniach. Dla tego ja w swoim imieniu i nie tylko dziękuję bardzo za ich pracę i mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się na kolejnych zawodach na Forcie VI.
Usunięty użytkownik 341

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Tak jak piszę kolega Łysy, największy koszt w organizacji samych zawodów to właśnie teren i to on determinuje wysokość opłat.
Reszta to drobiazgi, ale po zsumowaniu całości, też nie zawsze kokosy zostają.
Poszczególne kluby mają różne koszty, ale jeśli wpływy przeznaczają na rzecz utrzymania i rozwoju naszego pięknego sportu, to jak dla mnie nie ma problemu. Koniec końców, ludzie zadecydują gdzie i za ile wystartują. Gorzej jeśli pójdziemy w stronę sportu elitarnego, ubierzemy się w kraciaste sweterki i bez porsche na parkingu się nie postrzela. To tak pół żartem ;)
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: ninalken »

Elitarny...no patrząc na ceny sprzętu, karabinków, lunet etc. można czasem odnieść takie wrażenie. Ale nie obawiałbym się takiego zagrożenia. Większość posiadaczy wiatrówek to ogrodowo-grilowi strzelcy :)
Awatar użytkownika
parzymsk
Posty: 30
Rejestracja: 2019-07-14, 19:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: parzymsk »

jestem tu dość świeży, ale patrzę na organizatorów z podziwem. Znam tematykę organizacji z maratonów MTB od ok 6 lat, wiem ile to jest zachodu, problemów, pozwoleń itd. Sądzę, że opłaty i sposób organizacji jest bardzo wyważony i dotyczy dość niszowej mimo wszystko dyscypliny, dlatego szanujmy czas i zaangażowanie organizatorów, bo tak samo jak my to zapaleńcy. Pozdrawiam i cieszę się z następnych zawodów
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: Grossus »

Zrobisz wpisowe za małe, będziesz w plecy, zrobisz za duże, ludzie nie przyjadą. Zrobisz duże zawody, najmiesz teren, dodatkowe atrakcje itp. i ludzie nie przyjadą bo pogoda/wakacje/inne zawody/bo tak i znowu w plecy. Jak coś zostanie to trzeba odłożyć na renowację figurek, zakup sznurków, palików, znaczników, zakup paliwa do kosiarek, naprawy kosiarek, zakup całej masy dupereli i jeszcze nagrody jakieś też by się przydały. Gdyby nie ofiarna praca pewnych osób (zawsze ciepło o nich myślę), to wszystkie kalkulacje biorą w łeb. Dlatego zawsze kiedy jadę na zawody organizowane przez MÓJ klub to zawsze JA jestem współorganizatorem i pomagam ile mogę. Nie można czekać aż ktoś was poprosi o pomoc, tylko trzeba pójść i zapytać wiadomych osób w czym pomóc, bo zawsze jest coś do zrobienia.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: esmar »

Znajomy, chce zainteresować syna (10 lat) strzelectwem, chciałby zobaczyć jak to wygląda. Czy jest możliwość wprowadzenia go na zawody i jeśli nie "wytrzyma" do końca - wcześniejsze go wyprowadzenie? Od strony formalnej - zapisać się musi? Jak z opłatą?
TX200 HC_Burris Timberline
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: PaPaj »

Juniorzy zwolnieni z opłat. Jak będzie konieczność zejścia, to nawet przerwie się strzelanie - nie ma problemu.
Nie sztuką jest trafić, sztuką jest ucelować.
Usunięty użytkownik 341

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Oczywiście może wpaść. Mogą strzelać oboje i normalnie się zapisują. Opłaty żadnej nie będzie dla startujących po raz pierwszy w zawodach.
joker-os
Posty: 28
Rejestracja: 2020-01-06, 17:34
Lokalizacja: Wołów

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: joker-os »

Hej,
bardzo chciałem się u was zjawić na zakończeniu tego dość specyficznego sezonu aby mieć 4/5 możliwych startów, ale pytanie kiedy one się odbędą? niestety link do ogłoszenia przekierowywuje do roku 2019 i nie widać konkretnych dat i przez to nie mogę też wolnego klepnąć...
DGST Beaver
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: lysy »

viewtopic.php?f=5&t=2247

A tu próbowałeś
Usunięty użytkownik 341

Re: Liga Letnia 2020 - Dyskusja otwarta

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

joker-os pisze: 2020-09-15, 11:22 Hej,
bardzo chciałem się u was zjawić na zakończeniu tego dość specyficznego sezonu aby mieć 4/5 możliwych startów, ale pytanie kiedy one się odbędą? niestety link do ogłoszenia przekierowywuje do roku 2019 i nie widać konkretnych dat i przez to nie mogę też wolnego klepnąć...

Który link nie działa??
ODPOWIEDZ