Międzynarodowe Mistrzostwa Polski HFT 2016

Zloty, spotkania, zawody
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Ja mam uprząż i linostop. Można w tym wchodzić na drzewo ;-) BTW w każdym razie mam sprzęt do asekuracji do pracy na wysokości + 40m liny głównej (11mm) i 40m liny pomocniczej (8mm) + różne bloczki, opaski, absorbery energii, etc. ale nie jest to tzw. dostęp linowy. Zorientuję się co by było jeszcze potrzebne aby było bezpiecznie.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

No i, nie wiem jak inni ale ja chętnie przygarnąłbym choć jedną z tych "nowego wzoru" od Spinnera:
Jestem ZA - wszystkimi czterema kończynami !!

Krzysiek
Ja mam uprząż i linostop. Można w tym wchodzić na drzewo
Na pewno się przydadzą ale jedna uwaga: to są MP a to zasadnicza różnica. Jeżeli chcemy jeszcze kiedyś je zorganizować pierwsze muszą być bez żadnej wpadki. Owszem, figurki na drzewach będą ale tak byśmy w razie 'W' mogli w rozsądnym czasie wymienić/naprawić uszkodzoną.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3151
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Trzeba jak najszybciej się spotkać i omówić sprawy imprezy. Podstolice są zarezerwowane więc teren mamy. Nie ma sensu omawiać wszystkiego na forum bo jest tego zbyt dużo. Niestety najbliższa sobota (30.01) nie mogę. Każdy inny dzień w tygodniu po 18:00 i niedziela 31.01.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
kombatant
Posty: 172
Rejestracja: 2013-03-04, 22:48
Lokalizacja: Koszuty, Środa Wlkp.

Post autor: kombatant »

pawelw pisze:.... Pożyczymy .... brakujące figurki ze sznurkami....
Jakby co, to mam dwie:
- Simba fi 25
- szczur fi 40+25
ale niestety mocno odbiegają wykończeniem od dzisiejszych standardów na zawodach (czyli wielokrotne już malowanie sprayami po wierzchu.
A.
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

mazgier pisze:Jeśli prawidlowo interpretuję zasady ustawiania toru to będziemy potrzebować co najmniej 50 figurek
Mam listę naszych figurek z KZetami. Prześlij mi @ na PW to Ci wyślę ;-)
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

pawelw pisze:rozsądnym czasie wymienić/naprawić uszkodzoną
Bez wizji lokalnej można sobie gadać. Jeżeli będzie potrzeba to postaram się uzupełnić braki w wyposażeniu. Nie wszystkie drzewa będą się do tego nadawać ;-)
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Ja też mam dwie, bardzo lubiane z resztą.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jeśli prawidlowo interpretuję zasady ustawiania toru to będziemy potrzebować co najmniej 50 figurek
Marcinie, pamiętaj, że FT nie ma figurek o KZ pośrednich. To nie zawody Pucharowe, gdzie na odprawie powiesz, że są takowe i sprawa załatwiona. To międzynarodowe zawody i nie ma zmiłuj.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Jest czas na to aby pogadać na temat figurek, bo moźna zaprojektować i wyciać kilka nietypowych ale regulaminowych. Wtedy bedzie zaskoczenie, bo wszyscy korzystają z figurek Spinera powszechnie znanych.
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

pawelw pisze:Marcinie, pamiętaj, że FT nie ma figurek o KZ pośrednich. To nie zawody Pucharowe, gdzie na odprawie powiesz, że są takowe i sprawa załatwiona. To międzynarodowe zawody i nie ma zmiłuj.
Noi tutaj pytanie - są gdzieś oddzielne zasady dla organizacji MMP? Bo w regulaminie PFTA (a tylko ten znalazłem) jest coś takiego:
Ze względów technicznych lub organizacyjnych, na torach łączonych dla FT i HFT cele wspólne dla obu konkurencji, strzelane z postawy dowolnej FT mogą mieć pośrednie średnice HZ i być ustawione na dystansach właściwych dla HFT. Organizator podczas odprawy musi poinformować o zastosowaniu na torze takich stref, bez podawania ich ilości i wielkości HZ.
No, chyba, że przyjmujemy, że będą oddzielne, pełne komplety dla HFT i FT?
Steyr HP & TX HC
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

mazgier pisze: No, chyba, że przyjmujemy, że będą oddzielne, pełne komplety dla HFT i FT
Marcin można przyjąć takie założenie. Będzie potem wiecej figurek do budowy torów. Trening przede wszystkim :)
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Raczej nie pełne komplety ale postarajmy się w miarę ujednolicić - na te jedne zawody - KZ w naszym zwierzyńcu. Nikt nie będzie rozdzierał szat bo będzie 16-tka zamiast 15-tki czy 22 zamiast 20.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Raczej nie pełne komplety ale postarajmy się w miarę ujednolicić - na te jedne zawody - KZ w naszym zwierzyńcu. Nikt nie będzie rozdzierał szat bo będzie 16-tka zamiast 15-tki czy 22 zamiast 20. Ale jezeli jest zapis o ośmiu 15-tkach to niech choć 6-7 będzie takich i.t.d.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Copereq
Posty: 161
Rejestracja: 2014-05-10, 09:26
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Copereq »

Każdy z nas ma przynajmniej jedną figurkę. Zróbmy spis kto co ma z wielkością HZ i czy ma dodatkowe nakładki lub czy jest możliwość dokręcenia. Pytanie ile figurek brakuje?
HW97KT BL +Vortex DB
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Nie, no oczywiście tym razem musi być jak najbardziej regulaminowo a to oznacza, poza wspomnianymi już 10x40mm dla obowiązkowych stanowisk FT powyżej 42m także konieczność wystawienia FT-owych alternatyw dla "dziwnych"- dopuszczalnych tylko dla HFT (o ile, oczywiście Robert użyczy Kojota czy Małej Mi ;-) ) A chciałbym bardzo żeby choć kilka takich na torze się znalazło bo są bardzo "medialne" i gdyby znów udało się ściągnąć TV... Wiadomo.
Copereq pisze:Każdy z nas ma przynajmniej jedną figurkę. Zróbmy spis kto co ma z wielkością HZ i czy ma dodatkowe nakładki lub czy jest możliwość dokręcenia. Pytanie ile figurek brakuje?
Trzy, jak na dziś minimalnie tylko ostrzelane. Wszystkie trzy z przesłonami. Przesłony, tak na oko: 15, 25 i 40mm
Steyr HP & TX HC
ODPOWIEDZ