Mistrzostwa Wielkopolski FT/HFT 2015 - Podstolice 18-19.07

Zloty, spotkania, zawody
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Ja też:) :mrgreen: ale na 50 m ;-)
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
108
Posty: 225
Rejestracja: 2013-04-20, 23:07
Lokalizacja: e-tawerna

Post autor: 108 »

W związku z PW które otrzymałem od jednego ze strzelców terenowych odnośnie zamieszczenia jego wizerunku w galerii zdjęć (PKZ Podstolice zawody WSST) bez jego zgody oraz groźby pozwu sadowego który rzekomo do mnie dotrze chciałbym napisać kilka słów.

Panie Darku,
jest mi niezmiernie przykro że tak dobra fota (notabene nie mojego autorstwa), która mogłaby śmiało być nośnikiem propagowania strzelectwa terenowego, trafiła w niebyt. Strzelectwa terenowego na którego dobru, jak Pan wielokrotnie zapewniał, zależy panu najmocniej.
Zdjęcia oczywiście już nie ma.
Potraktuję Pana wcześniejszą wiadomość jako oficjalne wezwanie do usunięcia zdjęcia przedstawiającego Pana osobę, pomimo nader oczywistego faktu, iż było ono częścią fotorelacji z imprezy masowej, publikowanej jedynie w celach informacyjnych, aby ukazać pewne zdarzenie.

Panie Darku,
swoim zachowaniem dał pan mi i być może czytającym te słowa nieprzyjemny dowód na to, że konsolidacja i łączenie środowiska strzeleckiego jest tylko pobożnym życzeniem. Przynajmniej u niektórych. Chyba że spotkanie na sali sądowej traktuje Pan jako sposobność do integracji.
W takim razie przepraszam – choć to byłoby w mojej ocenie dość niesmaczne i dziecinne.
Cała idea PKZ padła w gruzy.
Jest to bardzo przykre, zwłaszcza że Puchar miał być magnesem przyciągającym strzelców na ścianie zachodniej, a nie środkiem do leczenia frustracji i wygrażania przysłowiową pięścią.

Panie Darku,
rozumiem że poczuł się Pan urażony i w sumie nad tym ubolewam. Nie jestem tylko w stanie zrozumieć faktu, że publikacje Pana wizerunku widnieją od tylu w lat mediach społecznościowych i jak do tej pory nie było z tym problemu? Jedynym logicznym wyjaśnieniem jest to, że nie chodziło o wizerunek, ani nawet o jego publikację tylko o publikującego.
Chcesz uderzyć psa – kij się zawsze znajdzie.
Nieprzemyślany, przykry i trochę żałosny ale zawsze to kij.

Chciałbym też zaapelować do organizatorów by nie lekceważyli tematu zgody na publikacje wizerunku bo jak widać może się to obrócić także przeciwko nim.
Łatwo jest zrobić czarny PR.
Trudniej jest natomiast zbudować pomost do porozumienia.
Krzyki, pozwy i naklejki "cenzura" wcale temu nie służą.
Rozmowa kluczem zrozumienia.
Oczywiście Proszę osoby które poczuły się urażone publikacją ich wizerunku bez ich zgody o informację, a wskazane fotki zostaną usunięte w trybie natychmiastowym. Oczywiście mogę też je przesłać na wskazany adres.

pzdr 108

PS. Serdecznie pozdrawiam DarekJ który także był na zawodach a zupełnie przypadkiem ma takie samo imię jak Pan Darek.
Ostatnio zmieniony 2015-07-24, 08:50 przez 108, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Panowie,

Bardzo proszę o nie przelewanie personalnych sporów na łamy forum WSST.

Wywołany do tablicy może odpowiedzieć raz i na tym koniec.

Jest to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Polecą blokady. Nie żartuję.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Grossus pisze:jak zrobicie klasyfikację sprężyn to się piszę.
Jasne że się zrobi. W sumie to byłem zdziwiony dlaczego np. Ty czy Tomx nie zdecydowaliście sie strzelac ze sprężyny na PKZ - były dla Was przygotowane stanowiska.
Mazgier - dobra decyzja :-)
Paweł - trzymam kciuki za halę i projekt ;-)
Awatar użytkownika
108
Posty: 225
Rejestracja: 2013-04-20, 23:07
Lokalizacja: e-tawerna

Post autor: 108 »

.
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 167
Rejestracja: 2014-05-30, 19:45
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Odpowiadam raz i na tym koniec.
Wysłałem na e-tawernie pw do 108, wywleka to na wszystkie strzeleckie fora internetowe. Bez komentarza.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 98
Rejestracja: 2014-07-09, 21:11
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

108 pisze:Cała idea PKZ padła w gruzy.
Przepraszam, ale nie rozumiem tego zdania. Czyli trud i wysiłek czterech grup strzeleckich jest nic nie wart, gdyż nasz kolega nie życzy sobie publikowania zdjęć ??

Wizerunek osoby chroniony jest przez:

1. Ustawę o prawach autorskich i prawach pokrewnych - Art.81 i 83

2. kodeks cywilny - Art. 23 i 24 (również ochrona dóbr osobistych)

Już od dłuższego czasu, na każdym formularzu zawodów organizowanych przez Beaverów jest akceptacja wykorzystywania takich zdjęć. Pomimo tego każdy ma prawo do żądania ich usunięcia i nie widzę w tym problemu.
Grossus pisze:Panowie,

Bardzo proszę o nie przelewanie personalnych sporów na łamy forum WSST.

Wywołany do tablicy może odpowiedzieć raz i na tym koniec.

Jest to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Polecą blokady. Nie żartuję.
Jeżeli to się pojawi na forum grupy DGST LOK to bany polecą bez ostrzeżeń ;)
Dolnośląska Grupa Strzelectwa Terenowego
www.hftbeaver.org
Awatar użytkownika
Schrotflinte
Posty: 103
Rejestracja: 2013-03-13, 22:33
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Schrotflinte »

Panowie nie rozumiem o co chodzi z tymi zdjęciami. Nigdy nie mieliśmy problemu w tę stronę ;-) raczej że jest ich za mało :-D jeśli ktoś po przejrzeniu naszego fb twierdzi że jakieś zdjęcie nie powinno być zamieszczone proszę o przesłanie linków w pw. Ostrzegam też że do usuwam tylko po linkach (ponieważ nie znam wszystkich) z dopisanym powodem.

Pozdrówki :*
ODPOWIEDZ