Graniczna prędkość śrutu

Techniki strzelań, bezpieczeństwo, porady.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Ja sobie pokręciłem dzisiaj śrubką do 240. Po czym wrócił mi na 225 :lol:. Tak, jakby ta regulacja zadziałała tylko dla mniejszego ciśnienia w kartuszu. Dlatego pójdzie podkładka pod sprężynę zbijaka, a dławik znów skręcę.
Ostatnio zmieniony 2016-04-17, 09:19 przez Lord Rzeźnik, łącznie zmieniany 1 raz.
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Z przytoczonej przez kol. hydro pracy wynika jeden wniosek - warto mieć gwint w lufie.
Awatar użytkownika
arturd
Posty: 234
Rejestracja: 2013-03-06, 18:31
Lokalizacja: Lwówek Wlkp.

Post autor: arturd »

Lord Rzeźnik pisze:Ja sobie pokręciłem dzisiaj śrubką do 240. Po czym wrócił mi na 225 :lol:. Tak, jakby ta regulacja zadziałała tylko dla mniejszego ciśnienia w kartuszu. Dlatego pójdzie podkładka pod sprężynę zbijaka, a dławik znów skręcę.

Podkładka to zły pomysł .lepiej odkręcić kartusz i wykręcić poluzować sprężynę zaworu strzałowego .

Dławik daje tylko +-5ms
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasiłek w krajach starej uni.

LGM-2-?????
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Spróbuję jeszcze tego sposobu (pewnie najbardziej podstawowego i znanego, poprawnego)
http://airgunservice.pl/igor/optymaliza ... index.html
Wygląda na dobrze utarty szlak.
Awatar użytkownika
Krzysztof W.
Posty: 136
Rejestracja: 2013-03-05, 16:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof W. »

Kuba, napisz pw, albo maila do Maszota. Chyba żaden użytkownik S400 nie wie tyle o regulacji tych zabawek, co Tomek.
Daystate Mk3+ DOT 4,5-14x44
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Krzysztof W., dzięki za radę, pewnie z niej skorzystam, ale jeszcze nie teraz.

Coś tam osiągnąłem. Po kolei:

Tak się sprawa miała po wyczyszczeniu zbijaka i prowadnicy z masy syfowo-smarowej, wtarciu wazeliny technicznej i wytarciu wszystkiego do sucha.
Obrazek
Brzydko, nawet jak na to, ze wcześniej kręciłem dławikiem na pałę. Przerwałem test (może bez potrzeby, może kawałek dalej czekała charakterystyka płaska, jak większość modelek :P).

Postanowiłem dać podkładkę 1mm i skręcić trochę dławik.
Obrazek
Wystartował z wyższych, ale szybko się rozbujał do 17 J. To nie to. Późno już było, cisza nocna za chwilę, stwierdziłem, ze koniec łupania w mieszkaniu... Skręciłem śrubkę o kolejny obrót i poszedłem spać.

Dzisiaj pomyślałem, że naładuję sobie od hmmmm... A niech będzie 175 bar. A to jeszcze skręcę o pół obrotu. I jazda:
Obrazek
65 strzałów w przedziale 234-236. Dziękuję, miłego dnia.
Ostatnio zmieniony 2016-04-18, 23:52 przez Lord Rzeźnik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Ładnie :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

AA S400 prędkość początkowa a trajektoria

Post autor: bartezz »

Witajcie,

Założyłem tłumik do mojego AA, dotychczas go nie używałem ale sprawdziłem jak działa i zauważyłem polepszenie skupienia z jego użyciem.
Sprawdziłem na chrono prędkość: 238 ±2 m/s. Srut JSB Exact 4,52
Ustaliłem trajektorię lotu śrutu w praktyce, na tarczkach rozstawionych co 2m. Wyszła trochę stromo.
Poklikałem w ChairGun'ie aby dopasować trajektorię otrzymaną w praktyce do wyliczanej w programie. Okazało się, że trajektoria z praktyki pokrywa się z wyliczaną, dla prędkości początkowej 220 m/s.
Co tu nie gra? Teoria czy praktyka? Czy chrono może kłamać tak bardzo? Czy jest możliwe, że chrono jest nie skalibrowane? To było chyba PaPaj'owe urządzenie.
Dodam, że dotychczas teoria z praktyką mi się zgadzały.
Będę wdzięczny za porady.
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Podjedź do kogoś i sprawdź na innym chrono (baterie są OK?).
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Po założeniu tłumika zmieni sie POI czyli w najlepszym razie bedzie strzelać niżej poniważ cieżar tłumika wygina lufe.Wziąłes to pod uwagę jeśli tak to coś masz pokiełbasione w ChairGun'ie wysokość osi optycznej,BC dla śrutu hmmmmm
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Ja słyszałem, ze w chairgunie jest do wyboru kilka wersji obliczonej paraboli, ale nigdy się tego nie doszukałem...
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Trop z "inaczej" pokazującym chrono wydaje się sensowny....
Tak, tłumik może zmienić POI ale zerowałem lunetę z założonym tłumikiem. Z drugiej strony ósemka podpiera lufę tak, że szabla chyba z niej nie powstała...żeby śrut dodatkowo w dół zakręcić :-?
Wszystkie parametry w ChairGun sprawdzone, wysokść lunety etc... Rownież temperatura otoczenia (-6°C).
Współczynnik balistyczny GA jak być powinno dla Exacta. Pewnie dla innego BC parabola wyliczana jest inaczej.
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Załącz wykres w postaci obrazka i zobaczymy co i jak.
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Niestety nie mam wykresu z chrono, tylko kilka pyknięć sprawdziłem. Ale rozumiem Twoją intencję, że trzeba to bardziej gruntownie sprawdzić. Tak zrobię.
Jak puszczą mrozy :mrgreen:
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Współczynnik balistyczny GA jak być powinno dla Exacta. Pewnie dla innego BC parabola wyliczana jest inaczej.
a jak wyliczyłeś BC ? Przekonałem się, że współczynnik balistyczny podawany w tabelach ma się niejednokrotnie nijak do tego rzeczywistego.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
ODPOWIEDZ