Graniczna prędkość śrutu

Techniki strzelań, bezpieczeństwo, porady.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Zobaczymy, gdzie leży granica celności. Jak to będzie 15, to będę strzelać z 15 :P
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Zdaje się, że już pisałem ale jeszcze raz: 230-240ms dla HFT i Exacta. Przelicz sobie ile to daje w J.
Ostatnio zmieniony 2016-04-16, 17:26 przez hydro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Kpisz ze mnie? Ja mówię o granicy, kiedy sprzęt nie lubi już wyższej prędkości i zaczyna siać. Czasami tak jest. Wiem, ze dla exacta 244 m/s to max (prawie 16,3 J). Może ustawię z powodzeniem na tyle, a może zostanę na 235.
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Dyskusję na temat energii, siania, V0, FAC itd. proszę przenieść do odpowiedniego działu lub na PW. W tym umawiamy się na spotkania weekendowe (zasadniczo).
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

hydro pisze:Jakub, nie wydaje mi się, aby sprzęt siał
Jak zwykle fałsz Jakub ma racje lufa lufie nie równa śrut też jest różny np. expres nie lubi dużych prędkości lubi wtedy koziołkować co wielu strzelców zauważyło.Dla exacta 240-245 potem lubi też "myszkować" ale tu znowu lufa decyduje czasami dobrze jest na 235 lub niżej.
Krzysiu z faca to strzela się ciężkimi śrutami gdzie predkość też jest przez to mniejsza.
Niestety nie ma złotego środka trzeba sobie samemu do swojego karabinka wszystko poustawiać POWODZENIA :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Toteż właśnie napisałem ;-) Tu jest zbyt wiele zmiennych, dlatego jest to bardzo wciągające ;-) Natomiast nie zgadzam się z tym, że koziołkowanie ma jakieś znaczenie. Po pierwsze zaczyna koziołkować przez KZtą na maksymalnym dystansie, a po drugie jest tak mały, że nie ma to większego znaczenia. Gdybyśmy strzelali na 100m, wtedy te fakty miałyby jakieś znaczenie.
Ostatnio zmieniony 2016-04-16, 23:59 przez hydro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

hydro pisze: a po drugie jest tak mały, że nie ma to większego znaczenia
Jak ci fiknie koziołka to podziekujesz za jedynke bo miałeś farta widziałeś to kiedyś czy tylko ci sie wydaje.Widziałem to dostatecznie wiele razy i nie musi to byś 40 m nawet na 25 m.
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

WuDe pisze:nie musi to byś 40 m nawet na 25 m.
Tomek, wnosząc po tym jak Tomx strzela to wszelkie WIELKIE TEORIE wkładam na półkę z bajkami dla dzieci.
Ostatnio zmieniony 2016-04-16, 17:28 przez hydro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Co ma do tego Tomx strzela świetnie mówimy o możliwym zachowaniu sie śrutu jemu też jak każdemu zdarzają się dziwne strzały.
hydro pisze:można czasami zesrać ze śmiechu

Zapomniałeś wieczornych tabletek wziąść że takie bzdury wypisujesz
hydro pisze:WIELKIE TEORIE wkładam na półkę z bajkami dla dzieci
Niektórzy strzelają dłużej niż ty wiem że to cie może poskładać ale wiedzą też wiecej więc wytrać trochę prędkość pisania postów które można odczytać jako obraźliwe.
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

hydro pisze: WIELKIE TEORIE wkładam na półkę z bajkami
No to zdecyduj się! Albo jesteś specjalistą od ich głoszenia, albo przeciwnikiem :lol:

Dobra, Mod, buldożer i czyścimy tą jakże w temacie dyskusję.
Awatar użytkownika
arturd
Posty: 234
Rejestracja: 2013-03-06, 18:31
Lokalizacja: Lwówek Wlkp.

Post autor: arturd »

[quote="Lord Rzeźnik"]Kpisz ze mnie? Ja mówię o granicy, kiedy sprzęt nie lubi już wyższej prędkości i zaczyna siać.

A przy tej wyższej prędkości jak wyglądają przestrzeliny na tarczy są okrągłe czy jakieś poszarpane :?:
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasiłek w krajach starej uni.

LGM-2-?????
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Powtórzę się bo takowa dyskusja miała już miejsce: kilka lat temu Koledzy z Cekausa przeprowadzili bardzo dokładne testy różnych wiatrówek, luf i śrutów. Wniosek ogólny: śrut koziołkuje powyżej 35-38 metra dla prędkości powyżej 240 m/sek. Moment koziołkowania zależy od (kolejno):
- długości lufy (nie rodzaju gwintu)
- prędkości śrutu
- rodzaju śrutu (głównie wagi)
Nie wiem czy pamiętacie ale testowałem w naszych Daystate Exacta Expressa. O ile w Krzyśkowym jeszcze jakoś latał (235 m/sek) to u mnie (242 m/sek) na 40 metrze tarcza wyglądała komicznie: śruty uderzały każdą możliwą stroną - głównie bokiem. Celności żadnej nie mówią o skupieniu.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Nikogo nie chciałem obrazić, tylko trochę pobudzić 😊 Miłego dnia chłopaki ;)

Tu jeszcze mała lektura http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element ... 95p183.pdf na temat.
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

hydro pisze: Tu jeszcze mała lektura http://yadda.icm.edu.pl/b...0050095p183.pdf na temat.
Krzysiu to teraz dałeś ładnie:)
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

hydro pisze:Im większa energia tym parabola bardziej wygięta i tym więcej poprawek musisz uwzględnić.
Bzdura!!! Dla tej samej wagi śrutu większa energia to większa prędkość. A większa prędkość to parabola bardziej wypłaszczona na danym stałym dystansie. Poprawki są mniejsze.
AA TX200 MK3 + Leapers
ODPOWIEDZ