Latarki - wydzielone z Dąbrówki

Pokrowce, walizki, okulary ochronne, cele
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Czy ta latarka nie jest za mocna ?
Nie mam doświadczenia w nocniku, ale chyba chodzi tylko o oświetlenie karabinka ?!
Widziałem też że niektórzy używali światła kolorowego (czerwone / zielone) czy to lepiej się sprawdza czy jednak białe ?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Można włączyć na pierwszy stopień, wtedy nie jest mocna. Mocne światło może się przydać do zlokalizowana figurki.
WSST
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Przemek
Jeżeli to nie kłopot to mógłbyś zabrać tą latarkę do Góry ?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Jasne, przypomnisz mi na prv w sobotę, żebym nie zapomniał spakować?
WSST
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Ok :mrgreen:
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Czy użytkownicy latarek Emos używali ich już na nHFT? Możecie coś napisać o wrażeniach? Czy trzeba skupiać maksymalnie wiązkę aby strzelać?

Przymierzam się do zakupu latarki (typu nie zoom) i chciałbym aby była uniwersalna czyli by dało radę wykorzystać ją również do nHFT, a normalnie służyła jako domowa.
AA TX200 MK3 + Leapers
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Mam latarke tej firmy ,ale z zoomem .Uzywałem jej na nocniku 2 krotnie .Do 30 metra jest oki .Nawet dawała rade ,cele było dobrze widać .Powyżej tej odległości jest słabo ,a na maksymalnym dystansie cele doswietlał nam kolega Esmar :mrgreen: .Do uzytku domowego jak najbardziej sie nadaje ,ale na nhft słaba jest
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Tak z czystej ciekawości - dlaczego "nie-zoom"? Ja używam swojej także jako domowej i jest jak najbardziej OK.
Konkretnie, mam takiego "Emosa": https://domswiatla.pl/produkt/3328/p383 ... rower_emos tyle, że mój nazywa się "BAILONG". Na nocniku nie było problemów (o ile się nie mylę to Marylka i Esmar mają takie same).
A przy okazji - na Aliexpress można taką kupić za 11,11 USD (a może dałoby się znaleźć nawet taniej)...
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Dzięki za odzew. Widać Emos Emosowi nie równy :)
Mazgier czy musiałeś używać maksymalnego skupienia wiązki w swojej latarce na nHFT?
Czy masz takie skupienie w tej swojej jak ta tutaj? To ta co Przemo zakupił i wcześniej linkował.
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Link nie wyświetla mi niczego więc nie odpowiem w temacie skupienia. W każdym razie po skręceniu zoomu byłem w stanie spokojnie podświetlać figurki na 41-metrze. "Skręcenie zoomu" oznacza, że wyświetlał mi się na celu w zasadzie sam obrys diody - powiedziałbym że ok. 1m szeroki na 41-szym metrze.
Acha, i zastrzel mnie ale nie pamiętam przez kogo - Przema czy Marka tę latarkę kupowałem. Wiem, że zamawiana była dla Marylki i dla mnie jednocześnie.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Rozumiem. Link powinien działać. Chodziło mi właśnie o to skupienie tak jak opisujesz.
Obrazek
I rozumiem że takie było wymagane przy tej latarce. No to mam kolejny punkt odniesienia.
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Tak, coś w tym rodzaju.
Steyr HP & TX HC
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Marcin przez Marka Esmara to on nam zamawiał :->
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

mazgier pisze:Latarki. Każdy kto choć raz strzelał nocnika ma (i zazwyczaj czołówkę też) a ci co jeszcze nie strzelali... niech się zaopatrzą ;-)
Możesz coś polecić? W rozsądnej cenie...
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

slawol75 pisze:Możesz coś polecić? W rozsądnej cenie...
Mam i używam czegoś takiego: http://www.aliexpress.com/item/High-Qua ... 07994.html Cena chyba przystępna ;-) A czołówkę kupiłem w Decathlonie, jedną z najtańszych jakie tam mieli - chyba ok 30zł.
Steyr HP & TX HC
ODPOWIEDZ