Zestaw do ładowania i butla

Pokrowce, walizki, okulary ochronne, cele
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Zestaw do ładowania i butla

Post autor: Lord Rzeźnik »

Zestaw do ładowania - na co zwracać uwagę przy zakupie, ile pieniędzy przeznaczyć? Jakieś konkretne modele polecacie?
Butla - 6l optymalna, chyba nie ma co kombinować z 2l, jak pojadę w teren, to zostawię ją w aucie i najwyżej będę spacerować z karabinkiem, albo zrobię sobie wózek :P. Ciśnienie 300 bar, to już wiem, ile lat powinna mieć do następnej legalizacji?
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Tak po prawdzie 'zestaw' można sobie samemu zrobić:
- zawór, są szybkie i wolne, lepiej mieć 'wolny' bo można delikatnie i precyzyjnie dozować powietrze
- manometr, nie konieczny jeżeli kartusz ma swój własny, gorzej jeżeli manometr jest wbudowany w karabinek a onże posiada regulator bo najczęściej pokaże Ci ciśnienie za regulatorem czyli constans
- odpowietrznik, konieczny, są dwa rodzaje: pokręcany i przyciskowy, co komu lepiej pasuje
- wężyk ze złączką, są - jak zawsze - dwie szkoły, krótki coby nie tracić za dużo powietrza, długi - przekonałem się do niego w praktyce - coby było wygodnie bo nigdy nie wiadomo w jakich warunkach: deszcz, samochód, pole, las etc. przyjdzie nam napełnić kartusz
Każdą z w/w rzeczy możesz nabyć osobno: najczęściej zawór z odpowietrznikiem będą całością. Jest kilku magików na bezowym regularnie sprzedających zestawy własnej roboty. Ceny od 150 - 300 zł w zależności głownie od zaworu. Wężyk ze złączkami bez problemu można dorobić w warsztatach zajmujących się pneumatyką przemysłową: koszt ok. 50 zeta
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Za 6L butlę 300bar z co najmniej 6-7 latami legalizacji przyjdzie Ci zapłacić od 550-600zł.
Przetoczkę sprzedaje Duber na beżowym: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=139497 za 170zł (poz.4).

Od biedy też miałbym jedną przetoczkę do sprzedania ale nie mam czasu na wysyłkę teraz.

Butla+przetoczka za 630zł. http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=139538
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Tak sobie czytam, liczę i dochodzę do wniosku, że to strzelanie z PCP dobrze by było połączyć z nurkowaniem ;-)
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Takich wymęczonych i poobijanych lepiej unikać?
http://olx.pl/oferta/okazja-butla-pcp-3 ... d1ceabcd76
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Na tych fotkach ja nie widzę czy to jest 300 bar roboczego czy 300 bar próby
Lord weż napisz na beżowym Kupie butle do tego co tam chcesz przetoczkę i poczekaj na odzew :mrgreen:
Szroty z OLX w ostateczności
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Znalazłem jeszcze to.
http://airgun-hunting.pl/butla-6l-300bar-t2334.html
Może ktoś z nas tam się wyposażał?
Edit:
Dorwałem na giełdzie strzeleckiej butlę mało używaną 6l, 300 bar. Znaczy się zarezerwowałem. Legalizacja do 2018, 5 stówek. Ale nie ma wolnego zaworu - najwyżej zrobię dławik w przetoczce, adhd nie mam, więc raczej nie rozsadzę kartusza? Mimo wszystko chciałem zapytać, czy bralibyście na moim miejscu?
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

IMHO jest ok. Nie martw się 'szybkością zaworu. Raczej jakością butli i samego zestawu: wężyka i manometru.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej.Sz »

Lord Rzeźnik napisał:

Znalazłem jeszcze to.
http://airgun-hunting.pl/butla-6l-300bar-t2334.html
Może ktoś z nas tam się wyposażał?

Kilka dni temu dzwoniłem do firmy Milmet w Sosnowcu. Miła Pani poinformowała, że butle z postu z airguna będą dostępne w okolicach końca lutego (dopiero po połowie miesiąca będą je produkowali). Koszt takiej butli to 485,85 + ew koszt przesyłki 49,20.
Zamówiłem jedną dla siebie. Gdyby ktoś był zainteresowany, to posiadam telefon i emaila do Pani z działu sprzedaży.
Maciej od nas z forum jeździ regularnie w tamte okolice i zaoferował przywóz nawet kilku butli z Sosnowca.
Nie mam żadnej prowizji od sprzedaży, oraz nie jestem handlowcem firmy Milmet. Piszę to żebym nie był posądzony o kryptoreklamę ;-)
Cena jest dobra no i legalizacja na 10 lat :-)
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
szabla77
Posty: 6
Rejestracja: 2016-08-23, 16:19
Lokalizacja: xyz

Post autor: szabla77 »

Panowie a pompka nie ma sensu? Bo już sie zakręciłem. Mam do ładowania butelkę 0.2 300 bar od QB78
Fx Impact
Uragan Compact
Daystate Mk3
Brocock AIM-X Custom
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Pomka ma sens pytanie czy masz mase.Choć taka butelkę pewnie dasz radę :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
szabla77
Posty: 6
Rejestracja: 2016-08-23, 16:19
Lokalizacja: xyz

Post autor: szabla77 »

Masa koło 96kg jest. Zagadałem ze strażakiem i bez problemowo mi butle naładuje także szukam 6L matki :)
Fx Impact
Uragan Compact
Daystate Mk3
Brocock AIM-X Custom
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Skontaktuj się z kol. Łysy - on ma dojścia.
ODPOWIEDZ