Gdzie nad Morze?

Nie samym strzelaniem człowiek żyje.
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Gdzie nad Morze?

Post autor: slawol75 »

Witajcie,
szukam czegoś na wyjazd 1-dno dniowy. Tak żeby nie było za daleko. Mam blisko do Kołobrzegu, ale tam jest prawie zawsze zimna woda. Mile widziane byłyby:
- szeroka plaża;
- żeby nie było tłoku;
- odległość od Poznania ok 250km lub trochę dalej ale dobra droga.

Macie jakieś ciekawe miejscówki?

Ze swej strony mogę polecić Trzęsacz. Szeroka plaża, mniej ludzi. Można tanio zjeść przyzwoity obiad...ale trochę daleko....
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej.Sz »

Cześć Sławek,
polecam Pobierowo, to wg mnie najładniejsza miejscowość letniskowa w tej części naszego wybrzeża.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Cześć Maciej,
Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz i Rewal znam, ale to ta sama odległość. W krótszej drodze ok 270km, ale droga przez mniejsze miejscowości...mogę jechać na Szczecin, ale to już 310km a to trochę daleko. Bliżej mam Ustronie Morskie, ale tam z racji bliskości Kołobrzegu woda zimna...
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej.Sz »

No niestety w okolicach Kołobrzegu jest zimna woda, dlatego ostatnio jeździmy do Wisełki koło Międzyzdrojów. Jest kawałek, ale woda ciepła, mało ludzi i fajna plaża.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
Lisek
Posty: 61
Rejestracja: 2016-10-22, 19:52
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: Lisek »

Byłem dzisiaj w Trzęsaczu, polecam. Woda cieplutka, ludzi nie za dużo. Tyle , że ja mam 60 km. :-)
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Właśnie wróciłem z Jantaru - wiem miało być blisko ;) ale miejscówka godna polecenia pod namiot, przyczepę więc podaję dalej. Pole namiotowe funkcjonalne i tanie (kuchnia wyposażona w lodówki, kuchenki gazowe, czajnik elektr. dostęp do prądu, wc, natryski - cały czas ciepła woda - wszystko w cenie). Kilkanaście lat jeździłem do Dźwirzyna, też fajnie ale... w zeszłym roku objechałem całe wybrzeże rowerem i zmieniłem spojrzenie na pewne sprawy ;-)
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

ninalken
dzięki za namiar, a jak droga? Można w miarę szybko przejechać? Ile do morza z pola? Dużo ludzi na plaży? Nie lubię tłoku...
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 139
Rejestracja: 2014-12-03, 01:11
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Właśnie droga taka sobie... Ja jechałem S5 która jest w budowie także szału nie było. Do morza z pola "Młody Delfin" ok. 600m. W tygodniu tłumów nie było, ale na weekend trochę się nazjeżdżało. Jak odbijesz od głównego wejścia na plażę w lewo jakieś 100 - 200m to luzy. Jeszcze jedno, bo ja nie przywiązuję do takich rzeczy - wagi standard pola "turystyczny", ale tak jak pisałem to co naprawdę potrzebne jest i właściciele, obsługa sympatyczni i elastyczni :)
ODPOWIEDZ