Polatajmy czyli kącik droniarzy i nie tylko

Nie samym strzelaniem człowiek żyje.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Polatajmy czyli kącik droniarzy i nie tylko

Post autor: WuDe »

Strzelcy powietrzni nie tylko strzelają ale mają też inne zainteresowania takie jak zdobywanie przestworzy z ziemi czyli popularne latanie dronami.Jest już nas kilku i z tego co wiem paru następnych szczerzy zęby :mrgreen: aby im to ułatwić a także pokazać że to fajne otwieram temat.
Na początek czysto amatorski lot nad no właśnie miejscem znanym nam strzelcom.
Filmik jest tak naprawdę pierwszym lotem nowa zabawka więc nie chodziło w nim o walory artystyczne czy jakieś inne jest to zapis lotu ale ze miejsce ciekawe więc wklejam.
Zapraszam do udzielania się może jak nie chce wam się gadać już o wiatrówkach to może o dronach
POzdrawiam WuDe
https://youtu.be/y2TL0M-aLUY
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

A powiedzże Dobry Człowieku czym latałeś ? Tak co by na przyszłość wiedzieć co kupić.
Filmik świetny :)
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Tomku , miło się ogląda panorama trochę Piątkowa Podolan nawet te nie koniecznie nam najbliższe bloki przy-fortowe Super z Ciebie wytrawny operator tej zabawki
-a przy okazji zapytam a pokaż nam filmik jaki zrobiłeś na FORT-KNOKS w KÓRNIKU? tam też były ciekawe ujęcia .
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Ładny obraz ,stabilny,nic nie trzęsie -jak z podnośnika hydraulicznego.Kamera jet w gimbalu?(czy jak się to nazywa)
Ja jestem jednym z tych co szczerzy zęby na coś takiego.
Wstaw fotkę maszyny. ;-)
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

pawelw pisze:A powiedzże Dobry Człowieku czym latałeś ? Tak co by na przyszłość wiedzieć co kupić.
No tak zapomniałem o machinie latającej :mrgreen:
Phantom 3 Advance
Marylka i Heniu pisze:a przy okazji zapytam a pokaż nam filmik jaki zrobiłeś na FORT-KNOKS w KÓRNIKU? tam też były ciekawe ujęcia
Marylka niestety awarii uległa karta pamieci i szlag trafił prawie wszystko :-(
pilot68 pisze:Kamera jet w gimbalu?
Gimbal jak najbardziej sprzęt jest na pograniczu profesjonalizmu z zasiegiem 3 km i nagraniami w HD daje radę :-P
Fotke mogę wstawić tylko co z RODO :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

No ładny filmik, ładny. Tylko pamiętaj nie za wysoko, bo Cię F16 z Krzesin rakietą zestrzeli jeszcze! :lol:
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

To i ja się pochwalę moimi pierwszymi wypocinami:

Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Mój wuja chce sprzedać ten dom (Poznań - Szczepankowo) i postanowiłem mu trochę nimi pomóc.
Jak wiecie jedno zdjęcie zastępuje tysiąc słów.

Co do filmów to jeszcze dużo nauki przede mną, ale nie odpuszczam...
Obrazek
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Tu bohater zamieszania
Phantom 3 Advanc
Ogólnie Phantomy wygladają bardzo podobnie i trzeba sie troche znać by rozpoznać konkretny model :mrgreen:
Można śmiało powiedzieć że wygląda jak ten którym latałem na Forcie Knox(oczywiści tyczy sie to tych którzy to widzieli) lecz jest to dron o dwie generacje wyżej
Obrazek
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Fakt wyglądają tak samo.Ja zwykle diabeł tkwi w szczegółach. mnie tradycyjnie interesuje czy ma podgląd na żywo,czas lotu,zasięg podałeś no i ile i czemu tak drogo :roll: ?
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
aligator73
Posty: 37
Rejestracja: 2016-07-02, 12:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aligator73 »

Ja miałem "własnej roboty" DJI F450 plus gogle. Wizje miałem do 1km. Fajny był. Potem opisze szerzej, bo do pracy lecę.
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Ciekawe...?
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
aligator73
Posty: 37
Rejestracja: 2016-07-02, 12:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aligator73 »

Fajna zabawka. Latało to na 4 silnikach Emax 935 +fc Naza-M Lite z wgranym softem z v2, sygnał RC po Eleresie 433 plus dobre antenki więc gdyby nie pojemność akumulatora mógłby latać i na 10km, Wizja po 5,8 Ghz z Ramzibi OSD w goglach, aparatura Turnigy 9xR. Na pokładzie dodatkowa kamerka HD. I wszystko nagrywane w czasie rzeczywistym na mini nagrywarkę przy tyłku czyli "czarna skrzynka" w razie "W" I jeszcze dużo innych piedół ;-)
Obrazek

Rozpędzał się spokojnie do setki, parę razy zaliczyłem też kreta, super zabawka dla dużego chłopca.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Fajny sprzęt swego czasu też chciałem składać zabawke ale to strasznie czasochłonne i wiedzy sporo bym musiał przyswoić a na to potrzeba czasu którego brak :-D
Robi wrażenie i pewnie fajnie latało gratki.
To się okazuje że na forum strzeleckim jednak inne tematy moga być aktywne :lol:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
aligator73
Posty: 37
Rejestracja: 2016-07-02, 12:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aligator73 »

To fakt czasochłonne, ale jak po tygodniu rycia po forach yotubie sam skonfigurujesz gołą aparaturę prosto od chinola i to działa to banan niesamowity :-) I tak było z wszystkim. Na końcu czujesz się jak po 4 latach ciężkich studiów na polibudzie ;-)

Zajebisty bajer to to OSD, bo może to laikowi nic nie mówi. Na obraz z drona rzutowane sąparametry lotu. W goglach miałem w czasie rzeczywistym podana wysokość, prędkość, prędkość wznoszenia/opadania, pozycje GPS, odległość drona ode mnie, poziom sygnału, poziom bateri, kierunek w którym się porusza. Ogólnie to bardzo zaawansowane urządzonka. A najlepsze, że to OSD jak i ELERES to produkcje kolegów z forum rcfpv.pl
OSD Remzibi można kupić też na ebay i alli. Wyobraźcie sobie, że było tak dobre że to skopiowali chinole chamy zajechane i sprzedawali jako miniOSD jeśli się nie mylę.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

aligator73 pisze:To fakt czasochłonne, ale jak po tygodniu rycia po forach yotubie sam skonfigurujesz gołą aparaturę prosto od chinola i to działa to banan niesamowity :-) I tak było z wszystkim. Na końcu czujesz się jak po 4 latach ciężkich studiów na polibudzie ;-)

Zajebisty bajer to to OSD, bo może to laikowi nic nie mówi. Na obraz z drona rzutowane sąparametry lotu. W goglach miałem w czasie rzeczywistym podana wysokość, prędkość, prędkość wznoszenia/opadania, pozycje GPS, odległość drona ode mnie, poziom sygnału, poziom bateri, kierunek w którym się porusza. Ogólnie to bardzo zaawansowane urządzonka. A najlepsze, że to OSD jak i ELERES to produkcje kolegów z forum rcfpv.pl
OSD Remzibi można kupić też na ebay i alli. Wyobraźcie sobie, że było tak dobre że to skopiowali chinole chamy zajechane i sprzedawali jako miniOSD jeśli się nie mylę.
Coś o tym czytałem ogólnie Polaki to zmyślny naród i lubi grzebać ja poszedłem może troche na skróty ale jak pisałem nie da się wszystkiego.Na szczęście w Phantonie to wszystko jest już fabrycznie wiec wystraczy tylko latać :-D
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
ODPOWIEDZ