Czary nad śrutem

Śrut, który trafia. Opinie i sugestie.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

hugo pisze:co jest lepsze do mycia: aceton czy benzyna ekstr. ?
Nie wiem, ja myłem w ekstrakcyjnej.
umieściłem je w takim woreczku z kawałka firanki i zrobiłem płukankę w słoiku. Wbrew temu co niektórzy pisali, nie stwierdziłem na dnie słoika żadnego osadu.
Został w firance?
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Jak się płucze w słoiku luzem to na dnie zostaje sporo paprochów a benzyna robi się mleczna.
WSST
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Marek mojej lubej ponczochy pociołem, zeby wygodnie było myc :mrgreen:
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Tomx pisze:Marek mojej lubej ponczochy pociołem, zeby wygodnie było myc :mrgreen:
Zazwyczaj myjesz ją w pończochach? :roll:
TX200 HC_Burris Timberline
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

:mrgreen: srucinki, srucinki ;-) w ponczoche do słoika ,zakrecam zakretke i sobie wisza ładnie :-)
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Tomku wiosna idzie to pończochy wek)))::a będzieci się papa śmiała :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Ponczocha...To jest sposob starych lakiernikow na pozbycie sie syfu z farby , jak jeszcze nie było tych mikro filtrow za gruba kase i innych pierdol:)
Ostatnio zmieniony 2014-01-18, 07:48 przez Tomx, łącznie zmieniany 1 raz.
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Po myciu śrutu benzyna i rozpuszczalnik nitro zabarwiły sie jednakowo, na mleczny kolor .Opiłkow nie stwierdziłem .
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Opiłkow nie stwierdziłem
Opiłki trafiają się tylko bardzo 'budżetowych śrutach. Na Exactcie pozostają resztki smarów z matryc. Swoją drogą jeżeli ktoś będzie miał okazję niech zobaczy sortownię śrutu w Bohuminie. To co Panie tam wyprawiają z naszym śrutem może przyprawić o zawał :-D
W tym roku będzie okazja na Pucharze Polsko-Czeskim 22-23 czerwca.
A tak wygląda produkcja:
Ołów z Polski

Obrazek

przetapia się w takich piecach i tu jest pies pogrzebany - skład stopu to tajemnica Firmy

Obrazek

z tego wyciąga się okrągły drut:

Obrazek

z którego robi się 'kuleczki' - półprodukt

Obrazek

i z kuleczek prasy robią dla nas śrut

Obrazek

a ten Pan po lewej w czerwonej koszulce to obecny Właściciel fabryki - też Paweł :-P

Obrazek
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Tomx pisze:Opiłkow nie stwierdziłem
Pewnie były tylko zostały w pończoszce 8-)
pawelw pisze:Opiłki trafiają się tylko bardzo 'budżetowych śrutach
Płukałem Exacta, opiłki były - osiadły na dnie słoika. Mój sposób płukania różni się jednak od tego, który wybrał Tomek.
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

zdradź więc ten swój sposób. Coś nie wydaje mi się żeby opiłki podczas płukania mogły się zatrzymać na siatce.
Następną puszkę śrutu chcę przygotować w sposób 2w1: dodać do benzyny troche napiera i w ten sposób połączyć mycie ze smarowaniem.
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Jesteś pewien, że benzyna nie zepsuje właściwości smaru?
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

zdradź więc ten swój sposób
Proszę bardzo,
słoik z benzyną
Obrazek
pojemnik na śrut
Obrazek
Wykonuję wolne, koliste ruchy przez ok. 2 min.
Efekt po płukaniu ok. 250 szt.
Obrazek

Przez to, że pojemnik ze śrutem (dzięki wklejonym koralikom mojej żony ;-) ) nie dotyka dna słoja, opiłki opadają na jego dno - widać? :shock:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

pewny nie jestem :oops: ale gdzieś na iwebie czytałem że tak robią, no i nasz Patryk też mi tak mówił ostatnio. Jakby co to będzie na niego :lol:
Zaleta ma być taka że smarowanie jest bardziej równomierne (do tej pory stosowałem "masowanie" śrutu w woreczku foliowym gdzie wcześniej wpuściłem olej (napier), 5 kropli na pudełko śrutu)
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

a to jest cytat z postu jednego z czołowych polskich strzelców FT:

"Najpierw myję w myjce ultradżwiękowej,następnie myję w benzynie oczyszczonej,aby pozbyć się rozpuszczalnika od myjki ultra.Potem suszenie na ręczniku frote,ważenie do o,oo3 g. i na koniec smarowanie aerografem peletek stojących na kielichach na odwrocie tekturowej tarczy (Kolba),miksturą 1/3 oleju i 2/3 benzyny oczyszczonej. Po 5-10 min. benzyna odparowuje i mamy peletkę idealnie pomalowaną olejem z czystymi kielichami. W zależności od temperatury otoczenia dobieram wagę amunicji i dzieki temu mam prawie identyczną trajektorię lotu. (cieplej-amo cięższe,zimniej-amo lżejsze)"

dzięki temu osiąga skupienie na 50 m 7mm (c-t-c), sprzęt to EV2 (dodam że był ostatnio w stalingradzie)
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
ODPOWIEDZ