Czary nad śrutem

Śrut, który trafia. Opinie i sugestie.
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Czary nad śrutem

Post autor: esmar »

Do tej pory, byłem nastawiony sceptycznie to zabiegów związanych z tzw. czarami (mycie, ważenie, smarowanie) ale w ubiegły weekend, z ciekawości, umyłem porcję śrutu - efekt wizualny zrobił na mnie wrażenie, śrut zrobił się błyszczący (jakby z innej fabryki), zdecydowanie różnił się od tego - prosto z pudełka, w dotyku jest bardziej śliski - łatwiej wchodzi do portu. Dzisiaj postrzelałem i muszę powiedzieć, że różnica w jest i to na korzyść "czarowanego"!
Myję następną porcję :mrgreen:
TX200 HC_Burris Timberline
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Tylko abyś z niego nie zrobił 'amelinium"" jeśli sie tak świeci co?czarujesz kurcze może nam ""dupenki""na forcie złoisz tymi czary-bary? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Widziałem, błyszczał jak psu jajca. Ciekawe, że aż tak widoczna poprawa nastąpiła. Czyżbym musiał zaprzestać stosowania wywaru z cebuli?
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Może zastosuj inną cebulę proponuję ""cebulę czerwoną""włącz swoją magiczną kulę i czaruj tak jak esmar --ja już widzę co się będzie działo niby nikt nic nie robi a tu .... :-/ czarnoksiężnicy się odzywają muszę tego mojego kurczę zagonić niech kombinuje!!!
Awatar użytkownika
Bieta
Posty: 75
Rejestracja: 2013-12-22, 16:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bieta »

Maciej, z wywaru nie rezygnuj, Marek myje namiętnie - właśnie wymyślił "profesjonalną" myjkę :roll: a i tak z kuchni jedzie cebulą :mrgreen:
HW30s (C)_RV9
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Marylka i Heniu pisze:Może zastosuj inną cebulę proponuję ""cebulę czerwoną"
I to jest to! Wymieszam cebulę zwykłą, czerwoną i dodam trochę szczypiorku!
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Kupując steyr'a dostałem instrukcję postępowania z exact'em do niego ale jakoś nie chce mi się tych czarów odprawiać :mrgreen:
WSST
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Ty nie musisz, 10 strzałów - 1 dziura 6mm, ja kombinuję, żeby choć trochę do tego się zbliżyć :roll:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Zawsze można spróbować przeczyść trochę lufę. Jedni uważają, że nie trzeba, inni że to konieczne. Przywiozę na zawody trochę żyłki, jak ktoś nie wędkuje to pewnie nie ma i mu się przyda :mrgreen:
WSST
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jedni uważają, że nie trzeba, inni że to konieczne
Średnio raz na rok wypada i zależy to od tego czy smarujesz śrut czy nie.
ale w ubiegły weekend, z ciekawości, umyłem porcję śrutu
He he - każdy przez to przechodzi :-D :-D Jak byś chciał się bawić mam wagę czterocyfrową. Według studiów Twoich poprzedników ważenie, mycie i smarowanie poprawia skupienie. Jest też ważne dla zawodników FT bo to co się dzieje ze śrutem przy 50-tym metrze nawet filozofom się nie śniło i wszystkie zabiegi stabilizujące dolot śrutu na te odległości są istotne. W HFT można sobie to darować. Chyba, że weźmiemy pod uwagę efekt psychologiczny istotny dla Strzelca: zrobiłem wszystko co mogłem żeby śrut latał najlepiej.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

śrut

Post autor: Marylka i Heniu »

Ja patrzę a Heniu śrut szczotką stalową czyści?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vmax2
Posty: 301
Rejestracja: 2013-03-01, 13:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: śrut

Post autor: Vmax2 »

Marylka i Heniu pisze: a Heniu śrut szczotką stalową czyści?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
i tak właśnie powstanie nowy na rodzaj exacta - moletowany
nowość 2014 :-D
Sławek
AA EV2 + DOT FFP
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Prosze Panstwa nie popadajmy w paranoje :-) ...kurde znowu dostałem zjebke ze w domy smierdzi benzyna ekstrakcyjna :mrgreen:
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

a co jest lepsze do mycia: aceton czy benzyna ekstr. ?
Jakiś czas temu wymyłem w acetonie na próbę pudełko exacta (umieściłem je w takim woreczku z kawałka firanki i zrobiłem płukankę w słoiku). Wbrew temu co niektórzy pisali, nie stwierdziłem na dnie słoika żadnego osadu.
Niedawno zacząłem znowu smarować Napierem śrut (5 kropli na pudełko śrutu). Nie wiem czy coś pomaga ale zwiększa na pewno prędkość o parę m/s, a to pozwala na zmniejszenie napięcia wstępnego sprężyny bijnika. Podobno też lufa się mniej brudzi.
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Tomek, w "Prosiaku" myty nie lata 8-), trenuj jutro z HW77 8-)
TX200 HC_Burris Timberline
ODPOWIEDZ