Exact vs Express

Śrut, który trafia. Opinie i sugestie.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Exact vs Express

Post autor: hydro »

Wykopałem taki oto test śrutu, wystrzelonego z HW50 - http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=8660 Jest tutaj jedna, dziwna dla mnie zależność, której też doświadczyłem strzelając w "ogródku", z której wynika, że po zmianie Exacta na Expressa trzeba przestawić celownik! Zobaczcie sami, pierwsze 4 linki do EXACT od 4.50 do 4.53. Punkt trafienia jest ten sam - zmienia się tylko skupienie. W przypadku Expresa diametralnie zmienia się punkt trafienia - ucieka po skosie w prawo. Ogólnie wszystkie śruty "idą w linii" wyżej lub niżej w zależności od wagi, natomiast EXPRESS i STRATON uciekają w prawo.

Pytania?
- czy zbyt lekki śrut nie został za szybko wypchany z lufy?
- czy wpływ na to może mieć rozłożenie masy, czyli jakość formy?
- a może inny powód? ;-)

Co ciekawe, Express i Straton są lżejsze od Exacta... tutaj nawet Exact Heavy jest "celny", choć HW50 nie jest wysiloną wiatrówką. Z kolei z zestawie testowym Express jest tylko w podkalibrze 4.52...

Póki co nasuwają się wnioski:
1. Unikać Expressa
2. Strzelać tylko z Expressa ;-)

Rozrzut Expressa jest najmniejszy - 1cm2.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

zamierzchłe czasy ale to może ci coś rozjaśni
http://wsststrzelec.pl/viewtopic.php?t=154
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Póki co nasuwają się wnioski:
1. Unikać Expressa
2. Strzelać tylko z Expressa
Gdybyś poszukał i poczytał dowiedział byś się, że lufa jest jak kobieta: każda lubi co innego ;-) Zjawisko nad którym się zastanawiasz:
Jest tutaj jedna, dziwna dla mnie zależność, której też doświadczyłem strzelając w "ogródku", z której wynika, że po zmianie Exacta na Expressa trzeba przestawić celownik!
jest całkowicie normalne i wytłumaczalne. Nie dotyczy tylko przejścia z jednego rodzaju śrutu na inny ale również zmiany 'kalibru' tego samego śrutu. Zaznaczam, że nie jest to zasada generalna czyli występująca zawsze. Jak napisałem na początku - zależy głownie od lufy. Rodzaju gwintu, jego skoku, długości trochę mniej. Tak więc wybierając śrut dla swojej wiatrówki jesteś skazany na testy. Czasochłonne ale jak dobierzesz śrut i zakupisz kilkadziesiąt pudełek masz spokój na lata.

p.s. lufy w naszych Daystate (moim i Krzyśka) nie trawią Ekspresa natomiast prawie cała Polska reprezentacja z niego strzela
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Dużo ołowiu przede mną ;-) Jak coś przestrzelę, to dam znać ;)
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Jeżeli coś mogę sugerować: nie testuj śrutu na zasadzie 'pożyczek' od Kolegów. Z dużą dozą prawdopodobieństwa serie i kalibry, które dobrze będą Ci latać będą niedostępne w handlu. Lepiej kupić pudełko w sklepie upewniwszy się wprzódy, że mają zapas danego wypustu.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Czyli testera mogę sobie wsadzić na półkę z bajkami ;-) Dzięki.
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Widzę, że każdy temat śrutu musi przerobić samodzielnie. No cóż to zaleta naszego działania.
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Czyli testera mogę sobie wsadzić na półkę z bajkami
Tester pomoże Ci wybrać rodzaj śrutu. Konkretny kaliber i matrycę - nie.

Robert:
Widzę, że każdy temat śrutu musi przerobić samodzielnie. No cóż to zaleta naszego działania.
od zawsze powtarzają się sakramentalne pytania o karabinek, śrut, optykę, ważenie, smarowanie.... Cóż, ludziom nie chce się czytać tego co napisali przed nimi inni - sami muszą to przerobić. Człowiek ma chyba już taką konstrukcję. Przypomnijcie sobie co mówili Wam wasi Rodzice. To samo powtarzacie swoim Dzieciom i nikt nie znalazł na to sposobu. Czas i doswiadczenie jest najlepszym doradcą.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
ODPOWIEDZ