Tłumik PrzemoT

Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Tłumik PrzemoT

Post autor: WuDe »

Z powodu swojej nadgorliwości jakoś wyszło że załapałem się na teścik tłumika od kolegi PrzemoT.
Suche fakty materiał aluminium,waga:
Obrazek
tu dla porównania tłumik HW 100
Obrazek
Tłumik komorowy aluminium:
Obrazek


Wymiary:
długość całkowita 207mm
długość grubszej częśći 134mm
długść węższej 71mm
średnica grubszej częśći 28,8mm
średnica węższej częśći 21,9mm
średnica wewnętrzna 157 mm
Porównanie od lewej komorowy aluminiowy,HW 100,Przemot
Obrazek
Dobra tyle faktów tłumik wchodzi na lufę z lekkim oporem trzyma się ładnie kontrowany jest robaczkiem nie przeszkadza w odkręcaniu kartusza.W środku nie ma komór ale jest wypełnienie materiałem coś jak wełna metalowa lub skrobak do garów(tak zrozumiałem jesli się mylę proszę o sprostowanie).
Teraz wyciszenie jako wzór brałem tłumik od HW100 który jak wiadomo jest chyba najlepszym produkowanym tłumikiem.Jeśli przyjąć że HW 100 wytłumia dźwięk na 95% to ten określił bym na 60-65 %.
Postrzelałem troszkę dziś pogoda niestety nie sprzyjała(deszcz,wiatr co chwile dzwoniący telefon :-P )więc tarczek nie pokazuje bo nie ma co,uważam że konstrukcja nie powinna powodować pogorszenia skupienia i takie odniosłem wrażenie w trakcie strzelania.Z powodu wagi(w sumie każdy tłumik tak robi) zmienia się punkt trafienia w pionie.Wykończenie jest dobre(widać ślady po obróbce) choć gdyby pokusić się o polerkę byłby fajniejszy.
Parę fotek Styera
Tłumik PrzemoT
Obrazek
Tłumik HW100
Obrazek
Tłumik komorowy aluminiowy
Obrazek
Pacjent na "zumie"
Obrazek
p.s gdyby ktoś chciał to aluminiowy komorowy jest na sprzedaż więcej na p.w
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
PrzemoT
Posty: 60
Rejestracja: 2015-02-16, 23:07
Lokalizacja: Jerzykowo

Post autor: PrzemoT »

I właśnie o to chodziło ,mamy test tłumika typu SAM myślę że źle nie wyszło jak na pierwsze wykonanie ,podkreślić trzeba że sama część mająca za zadanie tłumienie dźwięku jest o około 1/3 krótsza od HW100 i bez komór zastosowane materiały to częściowo właśnie wata stalowa drobna (trzeba będzie pomyśleć ,albo nad wydłużeniem części tłumiącej lub nad zastosowaniem innego wytłumienia .Bardzo ważna uwaga że nie przeszkadza w demontażu kartusza .Tak czy inaczej dzięki dzielnemu koledze który wody i wiatru się nie boi wiemy już jak się gadget sprawdził ;-) .
Walther LGM 2 PCP Nikko Stirling
ODPOWIEDZ