HW 97k. Jaki montaż??

Co kupić? Jak konserwować? Jak celnie strzelać? Jak ćwiczyć?
silart
Technik
Posty: 285
Rejestracja: 2018-09-19, 09:01
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Post autor: silart »

Pójście na zawody to najlepszy pomysł :)

Powtórzę to co mi powiedzieli na początku: "tu nie gramy o złote kalesony" i "nigdzie nie nauczysz się tyle co na zawodach" i podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami :D

Wbijaj na zwody nawet jak nie będziesz miał karabinka - zobaczysz jak to wygląda i na pewno ktoś Cię przygarnie do grupy.
Jeśli nie mogę komuś pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzam.

Steyr Challenge + Valiant 4-12x40 HFT,
P17
Vygo i Jackalope
Proca
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Nikkor pisze:nie wiem czy to dobry pomysł iść tak na żywioł bez ostrzelania sie ze sprzętem

Nawet gdybyś miał iść bez własnego sprzętu i strzelać na spółkę z kimś z cudzego to wzięcie udziału w zawodach jest dobrym pomysłem. W kilka godzin dowiesz się i nauczysz więcej niż przez pół roku samodzielnych prób i błędów.
Steyr HP & TX HC
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Marcinie pomyśl o montażu srednim sportmatch op25c ja taki uzywam od praktycznie poczatku przygody ze strzelectwem HFT mam i nie narzekam.Jest wykonany solidnie. Moim pierwszym montazem który miałem, przez zbyt mocne dokrecenie srub zgniotłem tubus lunety delikatnie :mrgreen:
Zapraszamy na zawody, wpadaj :-) O złote kalesony nie gramy.
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Pamiętam mój opór przed pierwszymi zawodami.Zerowe doświadczenie i gdzie się pcham..?Cieszę się że wtedy się przełamałem i wziąłem w nich udział.Była to super impreza strzelecko-towarzyska i tak się zaczęło.
Przybywaj - bo tylko możesz na tym zyskać
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Ja mam montaż BKL 260 MB. Nie mam większych uwag. Jedynie należy dokręcać z wyczuciem.

Co do pójścia na zawody nawet bez sprzętu to jest to zdecydowanie lepsza decyzja niż strzelanie nawet z najlepszej wiatrówki samemu po krzakach.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej.Sz »

Jakie informacje od Kliszewskich? Hogan już ma Twój karabinek?
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
Nikkor
Posty: 30
Rejestracja: 2019-12-26, 18:01
Lokalizacja: Poznań -. Starołęka

Post autor: Nikkor »

Podobno został wysłany do Pana Waldka 30.12 wiec zakładamy że powinien go mieć. Informacja jaka otrzymalem z AK HOBBY byla taka iz podobno okolo tego czwartku dmuchawka powinna byc u mnie. Jak tylko bedzie u mnie to postaram sie umówić na tą przymiarkę tej delty HFT i podejmę ostateczna decyzje co do tego którą lupkę kupić.
Ostatnio zmieniony 2020-01-04, 19:57 przez Nikkor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej.Sz »

:mrgreen: super. Powinieneś zdążyć na zawody.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
Awatar użytkownika
Marcin Lamcha
Posty: 274
Rejestracja: 2017-09-13, 20:06
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Marcin Lamcha »

A jak nie zdążysz to i tak przyjdź na zawody.
Od zera do klasy średniej, i to w kilka lat.
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Marcinie to widzimy Cie na zawodach, brać spreżynowa rośnie nam w siłe.....Łysy :mrgreen: .Deltę FFP pewnie bedziesz przymierzac :-) Mistrz Europy HFT2 z 2016 strzelał z takiej lunety
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
Nikkor
Posty: 30
Rejestracja: 2019-12-26, 18:01
Lokalizacja: Poznań -. Starołęka

Post autor: Nikkor »

Doszła do mnie dziś informacja ze Hogan wysłał dmuchawkę. Czyli będzie na jutro max na piątek. Lupka rónież jedzie ma być jutro. Wszystko ładnie pięknie tylko jakieś cholerstwo przeziębieniowe mnie dopadło wiec nie wiem jak z tymi najbliższym zawodami bedzie :-( . Nawet jesli sie wykuruje to pewnie nie będę miał czasu na to żeby przestrzelić zestaw... poustawiać... Lipa troszkę się zrobiła niestety... Zdrówka wszystkim życzę.
Awatar użytkownika
slawol75
Członek zarządu
Posty: 836
Rejestracja: 2015-07-29, 10:54
Lokalizacja: Pamiątkowo
Kontakt:

Post autor: slawol75 »

Nie marudź tylko wpadaj na zawody. Dołącz najlepiej do kogoś kto strzela HW97 i strzelaj z jego pukawki. Podpowie co i jak i będzie gitara...Może ja wezmę HW, jeszcze nie wiem :-/
zawsze środkiem krzyża :)
Awatar użytkownika
Nikkor
Posty: 30
Rejestracja: 2019-12-26, 18:01
Lokalizacja: Poznań -. Starołęka

Post autor: Nikkor »

Komplet dotarł...teraz wyzdrowieć pozostało przed zawodami.
Mam pytanie może ktoś pomoże? Jak w delcie titanium 4-16X42 po ustawienu lunety wyzerować wieżyczki? Mam wrażenie ze metoda z pociągnięciem ich do góry tak jak piszą w instrukcji niezbyt działa. No chyba że trzeba je bardzo mocno pociągnąć ...ale boje się że coś urwe...
HW 97K. DOT 4-16
Awatar użytkownika
Maciej.Sz
Moderator działu
Posty: 668
Rejestracja: 2015-09-12, 18:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej.Sz »

A wyzerowałeś lunetę? Najpierw zerujesz lunetę, a potem wieżyczki.
"Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy." Bruce Lee
(.22 LR, 5,45x39, .32 S&W LWC, 9x19, 12/76)
lysy
Członek zarządu
Posty: 606
Rejestracja: 2015-12-19, 15:06
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Post autor: lysy »

Metoda pociągania ich w górę działa na 100 procent tylko wcześniej trzeba odkręcić takie małe czarne pokrętełka co są na każdej wieży. Można je nawet całkiem odkręcić tylko delikatnie, żeby nie ruszyć nastaw wieży. Potem też delikatnie je unosisz prawie jakbyś chciał je zdjąć i przestawiasz tak by zero pokrywało się z kreską położenia, następnie nasuwasz i dokręcasz to małe pokrętełko. Ot cała czynność.
ODPOWIEDZ