Co kupić?

Co kupić? Jak konserwować? Jak celnie strzelać? Jak ćwiczyć?
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

"wyższa szkoła jazdy"
hydro pisze:nie wyższa tylko półtora dota w górę na Expressie, pod warunkiem, że masz V0 190m/s ;-)
i pod warunkiem, że to trening czyli znasz odległość - tak możesz pykać i trafiać nawet 10/10, jeśli nie znasz dystansu, to pomyłka 3m w jego ocenie i d..a Panie hydro :lol:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
no_sound
Posty: 20
Rejestracja: 2015-04-12, 13:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: no_sound »

Beduin pisze:P.S.
Ktoś z Was może strzela nad Wartą w okolicy ul. Karpia? Widziałem tam ostatnio dwóch amatorów strzelania do puszek ;)
Poczułem się dotknięty :lol: nie do puszek, ale do stalowej tarczy grubości 4mm celem przeprowadzenia testu ↓

https://www.youtube.com/watch?v=1P8uZOcqEhY

Jak widać na załączonym filmie test się powiódł :)
Galatian 5,5 + PP 4-16X50AOE
Hatsan 125 Sniper 5,5 + PP 3-12X42AO
Łucznik WZ 1970 4,5
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Beduin pisze:No to mam tak:
Weihrauch HW 30S
Slavia 634
SLAVIA 631 ULTRA
SLAVIA 630 ULTRA

Coś jeszcze? Czym się kierować w wyborze?
Poczytałem Twoje wypowiedzi i teraz takie małe kompendium dla Ciebie kolego.
Czym się kierować?
Czy interesuje Cie strzelanie z przyrządów otwartych (muszka i szczerbinka) czy jednak z lunetą? Zdecydowanie luneta jest bardziej rozwojowa (zawody HFT) i moim zdaniem daje więcej frajdy. Takie strzelanie jest też łatwiejsze i umożliwia kładzenie figurek na dystansach 25m+. Takie metalowe cele próbujemy trafiać. HFT to nie strzelanie do puszek (duże cele). To takie mini strzelectwo wyborowe ;-)

Weihrauch HW 30 oraz Slavia 631 i Slavia 630 to tzw. karabinki nisko energetyczne (7-11J).
Slavia 634 jest tzw. "karabinkiem w limicie" czyli o energii śruciny wylatującej z lufy na poziomie 16J (po tuningu. Nowe mają ok.14,5J).

Co za tym idzie śrut z HW30 leci do celu na 40 metrze troszkę dłużej niż z Slavi 634. Grawitacja ma przez to więcej czasu i bardziej przyciągnie śrut do ziemi. Trajektoria śrutu jest bardziej opadająca, czyli trafia się trudniej (większy rozrzut w pionie przy takim samym zakresie odległości do celów). Dlatego polecam 634 którą łatwiej trafiać na większe odległości (co by się nie zrazić na początku). Dodatkowo w budżecie nie ma kasy na lunetę przy HW30.

Każda wiatrówka jak jest nowa jest zakonserwowana przez producenta do celów magazynowania i transportu. Do strzelania wymienia się smary na inne i w mniejszej ilości. Do tego można wypolerować pewne elementy (zaczepy, spust) aby ich praca była płynniejsza. Dodatkowo wymienia się prowadnicę sprężyny na zazwyczaj dłuższą oraz lepiej dopasowaną do sprężyny. To poprawia kulturę strzału. I te prace nazwa się tuningiem. Nie są one konieczne ale są bardzo zalecane. Oczywiście tuning może być bardziej wymyślny i droższy ale chodzi na początek o taka podstawę.

Taki tuning można zrobić we własnym zakresie. W świecie wiatrówkowym działają firmy/osoby zajmujące się zawodowo/hobbystycznie tuningiem z czego 3 najbardziej znane to:
1. Firma CEKAUS.pl - nadaje tuningowanym przez siebie wyrobom status ULTRA (jak te Slavia 630 ULTRA z Twojego opisu).
2. Firma Airgunservice.pl - w niej pracuje Waldek ksywa Hogan. Wtedy masz wiatrówkę 'by Hogan" (Slavia 630 by Hogan czy też 'po Hoganie')
3. Firma debowewiatrowki.pl - w niej pracuje M.Dębowy. Wtedy masz Slavia 630 Dębowa ;-)

Chyba jasne :-)

Fakt że chcesz na fakturę troszkę utrudni. Ale nadal możesz zapodać posta na tzw. 'beżowym' czyli bron.iweb.pl że chcesz kupić używaną Slavie 634 po tuningu z optyką na fakturę. Raczej będziesz musiał dołożyć 100zł+ do budżetu albo kupić nową nie tuningowaną wiatrówkę bez lunety. Trochę taniej wyjdzie Slavia nisko energetyczna.

Poza tym Slavie 634 będziesz wstanie troszkę łatwiej sprzedać niż jakieś Gamo czy Hatsan.
Mam nadzieję że trochę pomogłem. Decyzja należy do Ciebie :mrgreen:
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
Beduin
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-21, 16:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Beduin »

no_sound pisze:
Beduin pisze:P.S.
Ktoś z Was może strzela nad Wartą w okolicy ul. Karpia? Widziałem tam ostatnio dwóch amatorów strzelania do puszek ;)
Poczułem się dotknięty :lol: nie do puszek, ale do stalowej tarczy grubości 4mm celem przeprowadzenia testu ↓

https://www.youtube.com/watch?v=1P8uZOcqEhY

Jak widać na załączonym filmie test się powiódł :)
Jak widać, nie każdy kto strzela nad Wartą strzela do puszek ;)
W związku z czym, nie powinieneś czuć się urażony, zwłaszcza, że nawet na filmie nie widać, że było Was dwóch :P
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Do wywodów Triodaka odnośnie Slavii 631, to dodam, że przy niewielkim nakładzie sił i środków można zrobić jej konwersję na Slavię 634. Gdybym nie sprzedał swojej, to pewnie taka przyszłość by ją czekała, choć może kol. Machiavelli zdecyduje się na takie posunięcie.
machiavellimind
Posty: 14
Rejestracja: 2016-01-04, 10:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: machiavellimind »

PaPaj pisze:Do wywodów Triodaka odnośnie Slavii 631, to dodam, że przy niewielkim nakładzie sił i środków można zrobić jej konwersję na Slavię 634. Gdybym nie sprzedał swojej, to pewnie taka przyszłość by ją czekała, choć może kol. Machiavelli zdecyduje się na takie posunięcie.
To będziemy musieli o tym w niedzielę szczegółowiej porozmawiać:)
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

esmar pisze:pomyłka 3m w jego ocenie i d..a
te ostatnie "metry" paraboli są makabryczne ;-)
Awatar użytkownika
Beduin
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-21, 16:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Beduin »

triodak pisze:Czy interesuje Cie strzelanie z przyrządów otwartych (muszka i szczerbinka) czy jednak z lunetą?
Wydaje mi się, że interesuje mnie strzelanie z lunetą, ale to tylko może mi się wydawać. Bo jak wspominałem doświadczenie moje jest na poziomie zerowym. Do tego poruszanie tematu lunety pociąga za sobą dalsze dywagacje sprowadzające się do tego, żeby jednak jeszcze dołożyć (jak pisał hydro 600zł) do zakupu, bo skoro luneta to większe dystanse, jak większe dystanse to i "większa lufa". A tego chciałbym uniknąć. I pewnie tutaj sprawdza się mądrość większości z Was: "przyjdź, postrzelaj, nie popełniaj błędów, które my popełnialiśmy..."
triodak pisze:Zdecydowanie luneta jest bardziej rozwojowa (zawody HFT) i moim zdaniem daje więcej frajdy. Takie strzelanie jest też łatwiejsze i umożliwia kładzenie figurek na dystansach 25m+.
Przemawia to do mnie :-)

triodak pisze:Weihrauch HW 30 oraz Slavia 631 i Slavia 630 to tzw. karabinki nisko energetyczne (7-11J).
Slavia 634 jest tzw. "karabinkiem w limicie" czyli o energii śruciny wylatującej z lufy na poziomie 16J (po tuningu. Nowe mają ok.14,5J).


Co za tym idzie śrut z HW30 leci do celu na 40 metrze troszkę dłużej niż z Slavi 634. Grawitacja ma przez to więcej czasu i bardziej przyciągnie śrut do ziemi. Trajektoria śrutu jest bardziej opadająca, czyli trafia się trudniej (większy rozrzut w pionie przy takim samym zakresie odległości do celów). Dlatego polecam 634 którą łatwiej trafiać na większe odległości (co by się nie zrazić na początku). Dodatkowo w budżecie nie ma kasy na lunetę przy HW30.
Przemawiają do mnie argumenty za modelem 634 - to jasne. Niestety (na szybko) nie mogę znaleźć w sieci Slavi 634 osadzonej w drewnie, do tego z lunetą w kwocie jak pisałem 600-800 zł
triodak pisze:Decyzja należy do Ciebie :mrgreen:
Oczywiście! Dajcie mi tylko strzelić ze Slavi 634 i HW30S :)
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Beduin pisze:Niestety (na szybko) nie mogę znaleźć w sieci Slavi 634 osadzonej w drewnie, do tego z lunetą w kwocie jak pisałem 600-800 zł
I obawiam się że nie znajdziesz w Google. Pozostaje 'beżowe'. Kupisz osobno wiatrówkę i dokupisz lunetę.
Beduin pisze:Oczywiście! Dajcie mi tylko strzelić ze Slavi 634 i HW30S :)
HW30 jest ale nie wiem czy ktoś w sekcji posiada jeszcze 634.
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Beduin pisze:Oczywiście! Dajcie mi tylko strzelić ze Slavi 634 i HW30S :)
Z mojej sobie nie strzelisz, ale jak ją zobaczysz, to może coś Ci się "otworzy w głowie" ;-)
Awatar użytkownika
no_sound
Posty: 20
Rejestracja: 2015-04-12, 13:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: no_sound »

Galatian 5,5 + PP 4-16X50AOE
Hatsan 125 Sniper 5,5 + PP 3-12X42AO
Łucznik WZ 1970 4,5
Awatar użytkownika
Beduin
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-21, 16:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Beduin »

Dzięki za czujność, ale byłem szybszy ;-)
Niestety brak faktury.
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Niestety brak faktury.
Z chłopakami z Cekus'a to żaden problem. Poza tym dwa tygodnie gwarancji Cię nie zbawią a sprzęt zacny.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
Wolo
Posty: 46
Rejestracja: 2016-01-20, 17:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wolo »

Beduin pisze:Dzięki za czujność, ale byłem szybszy ;-)
Niestety brak faktury.
Hej kolego, zajrzyj tutaj, są wiatrówki w dość obniżonych cenach: http://www.bron.pl/wyprzedaz?kwnazwa=baner&kwinfo=wyprzedaz_01_08.01.16
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Wolo pisze:Hej kolego, zajrzyj tutaj, są wiatrówki w dość obniżonych cenach
Kolega Wolo jest handlowcem w tej firmie :mrgreen: żeby tak pierwszym postem reklamę wbijać nie ładnie oj nie ładnie :-x
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
ODPOWIEDZ