Co kupić?

Co kupić? Jak konserwować? Jak celnie strzelać? Jak ćwiczyć?
Awatar użytkownika
Majzel
Posty: 91
Rejestracja: 2015-02-08, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Majzel »

Ja bede na prwno , tak jak WuDe napidal , od ok. 9:00
Pioter
Posty: 20
Rejestracja: 2015-07-20, 22:22
Lokalizacja: Imielno / Gniezno

Post autor: Pioter »

WuDe pisze:Jutro od 9 ktoś będzie :-D
Dzięki. Szkoda tylko, że tak późno napisałeś. O godz 0.24 spałem.
W tą sobotę tzn 1 sierpnia na pewno będę.
Awatar użytkownika
Majzel
Posty: 91
Rejestracja: 2015-02-08, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Majzel »

Za tydzien bedzieny na Madalinie ... Ale tez zapraszamy .
www.wsststrzelec.pl/viewtopic.php?t=1032
Pioter
Posty: 20
Rejestracja: 2015-07-20, 22:22
Lokalizacja: Imielno / Gniezno

Post autor: Pioter »

Majzel pisze:Za tydzien bedzieny na Madalinie ... Ale tez zapraszamy .
www.wsststrzelec.pl/viewtopic.php?t=1032
Będę. Czyli sobota. O której?
Awatar użytkownika
Beduin
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-21, 16:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Beduin »

Cześć Wszystkim,

Chciałbym kupić wiatrówkę. Nigdy nie strzelałem, nie znam się na tym. Chciałbym zacząć strzelać rekreacyjnie. Z wiedzy jaką posiadam, chciałbym, żeby to była sprężyna klasycznie łamana, osadzona w drewnie.
Nie chciałbym kupować chińskiego bubla, tylko sprzęt, który raczej mnie nie zawiedzie. Da mi pole do przekonania się, czy to mi się podoba, czy chcę się rozwijać w strzelectwie. Sprzęt, który nawet jak trafi do "szafy" na jakiś czas, to zawsze nadawał się do rekreacyjnego strzelania do puszek ;)
Kasa jaką chcę przeznaczyć: 600 - 800 zł.

Poradźcie proszę to postrzelamy razem ;)

Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Witaj! Bądź świadom, że wkraczasz w temat-rzekę. Dobrze, jeśli jesteś w miarę techniczny (widzę, że jesteś podróżnikiem/ survivalowcem- to dobry znak). Wkręcisz się na 90% :D. Teraz konkrety:
- budżet masz w sam raz na gołą wiatrówkę z półki "najwyższej rekreacyjnej", czyli nadającej się spokojnie na start w zawodach (zobaczysz, że dla rekreacji i dobrej zabawy pewnie wpadniesz na nie nieraz),
-wiedz, że w takich wiatrówkach jest zawsze coś do poprawy - o to się nie martw, zawsze znajdzie się ktoś, kto doradzi/ pomoże,
-żeby pokazać Ci, jaką drogą nie iść, streszczę Ci mój początek:
Budżet: 600 zł i ani grosza więcej. Po przejrzeniu rynku zdecydowałem się na Gamo Forest'a (550 zł). Goły, bez niczego. Rzeczy było w nim do zrobienia... Po zrobieniu do rekreacji jest idealny (dzisiaj zdjąłem nakrętkę PET z 50m :D). Ale gdybym cofnął się w czasie z wiedzą, którą mam teraz - poczekałbym, dozbierał do 900zł. I omijaj militaria.pl - kupiłem tam tylko dlatego, że miałem blisko, mogłem pomacać i zabrakło mi kilku dni cierpliwości.
-celuj w jak najdroższy sprzęt - będziesz miał większą kulturę pracy, będziesz celniej strzelał i szybciej nabierzesz dobrych nawyków.
-modele, na jakie warto zwrócić uwagę: HW30 - różne są wersje, posiadacze raczej nie powiedzą o nim złego słowa: mały, nie za mocny, ale celny i kulturalny. Inne modele HW - niestety już wykraczają poza Twój obecny budżet, ale są warte uwagi. Slavia (różne modele, na pewno zaraz ktoś napisze, jakie w szczególności): dostępność części, prostota konstrukcji.
-nie bój się używek z dobrych źródeł.
- wiedz, że w wiatrówkach się grzebie (podstawowe przeróbki spustu, wyczyszczenie i poprawne (uboższe) nasmarowanie i inne, ale te dwie praktycznie obowiązkowe.
-zanim zdecydujesz się na zakup - przyjdź na któreś z naszych strzelań: zobacz sobie wszystko z bliska, postrzelasz, poczujesz, dowiesz się wielu rzeczy, które ułatwią ci decyzję.
- dobrą rzecz już wiesz i napisałeś - bubli nie ma co kupować :)

Ja nie jestem bardzo doświadczony, ale coś tam już wiem - dużo grzebię. Poczytaj z większa uwagą to, co napiszą bardziej doświadczeni.
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Ja ze swej strony położę nacisk na propozycję spotkania w szerszym gronie strzelców wiatrowych. Pogadasz, pooglądasz, podotykasz, postrzelasz i będziesz dużo mądrzejszy na początku niż większość z nas, gdy zaczynała.
Najbliższa okazja - zawody ligi zimowej w niedzielę. Do obejrzenia budżetowe sprężyny (Gamo, Slavia) oraz cała gama sprzętu lepszego/droższego.
Skorzystaj z kopalni wiedzy jaką jest kolektyw strzelecki. Zapraszam.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Kasa jaką chcę przeznaczyć: 600 - 800 zł.
Ciężko będzie... dołóż jeszcze z 600 zł ;-)

Polecam coś z tego http://www.weihrauch-sport.de/air-rifles?lang=en Cokolwiek kupisz, odsprzedasz bez problemu z niewielką stratą. A jak Ci się spodoba to sprzęt będzie służył długie lata.
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Jak kupisz używany, to prawdopodobnie nie stracisz na wartości ani złotówki.
Awatar użytkownika
triodak
Członek zarządu
Posty: 455
Rejestracja: 2013-12-16, 01:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: triodak »

Witaj Beduin
Polecam Slavia 634 + przefokusowany DOC (luneta delta Optical Classic 3-9x40). Zestaw do wyrwania w wersji używanej w zakładanym budżecie (800zł). Zarejestruj się na http://bron.iweb.pl/ i tam zapoluj w dziale sprzedaży lub ogłoś się co chcesz kupić.
AA TX200 MK3 + Leapers
Awatar użytkownika
Majzel
Posty: 91
Rejestracja: 2015-02-08, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Majzel »

Ja tez chcialem dobra sprezyne i skonczylo sie tak ze mam prosporta :) Ale przyjedz do kolegow , zobacz czym sie rozni (w praktyce) sprezyna i pcp . Zupelnie inna klasa celnosci . "Ze sprezyny sie strzela , z pecepa sie trafia" , tak mowia , choc kolega Tomek zaprzecza swoimi wynikami :D
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Beduin pisze:Nigdy nie strzelałem, nie znam się na tym.
Sugestia taka - wpadnij w niedzielę na zawody. Taki urok naszego hobby, że wcale nie trzeba mieć własnego sprzętu żeby sobie postrzelać. Ktoś na pewno do grupy Cię przygarnie, pokaże i wytłumaczy co i jak. Nie tylko spróbujesz "na żywo" HFT ale pooglądasz i wypróbujesz różne sprzęty, poczujesz różnicę i przekonasz się czy w ogóle i ile chcesz w tę zabawę zainwestować. Nie ryzykujesz niczym prócz kilkoma godzinami czasu i kosztem wpisowego. A na plusie, oprócz dobrej zabawy jest kiełba z grilla na koniec :mrgreen:
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Beduin
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-21, 16:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Beduin »

Lord Rzeźnik pisze: -celuj w jak najdroższy sprzęt - będziesz miał większą kulturę pracy, będziesz celniej strzelał i szybciej nabierzesz dobrych nawyków.
Idąc tym tokiem rozumowania, to nic nie kupię i wydam tryliard ;) Zawsze znajdzie się sprzęt ciut lepszy za ciut więcej. I tak bez końca...
Lord Rzeźnik pisze:-modele, na jakie warto zwrócić uwagę: HW30 - różne są wersje, posiadacze raczej nie powiedzą o nim złego słowa: mały, nie za mocny, ale celny i kulturalny. Inne modele HW - niestety już wykraczają poza Twój obecny budżet, ale są warte uwagi. Slavia (różne modele, na pewno zaraz ktoś napisze, jakie w szczególności): dostępność części, prostota konstrukcji.
No to mam tak:
Weihrauch HW 30S
Slavia 634
SLAVIA 631 ULTRA
SLAVIA 630 ULTRA

Coś jeszcze? Czym się kierować w wyborze?
Lord Rzeźnik pisze:-nie bój się używek z dobrych źródeł.
Nie boję się! Zwłaszcza mam przekonanie do zakupu "forumowego sprzętu". Jednak będę potrzebował fakturę, a to jest już kłopotliwe przy sprzęcie używanym.
Lord Rzeźnik pisze:- wiedz, że w wiatrówkach się grzebie (podstawowe przeróbki spustu, wyczyszczenie i poprawne (uboższe) nasmarowanie i inne, ale te dwie praktycznie obowiązkowe.
Rozumiem, że o sprzęt trzeba dbać. Czyścić i konserwować. Ale przeróbki to chyba raczej temat przyszłości. Chciałbym kupić właśnie taką wiatrówkę, której na dzień dobry nie będę musiał przerabiać. Fajnie jeżeli może to być taki sprzęt, który na początku da mi dużo radości i przyjemności, a w momencie, w którym zacznie mi "czegoś" brakować, to będę mógł ją w jakiś sposób zmodyfikować zamiast kupować nowy sprzęt.
Lord Rzeźnik pisze:-zanim zdecydujesz się na zakup - przyjdź na któreś z naszych strzelań: zobacz sobie wszystko z bliska, postrzelasz, poczujesz, dowiesz się wielu rzeczy, które ułatwią ci decyzję.
To z pewnością jest dobry pomysł. Dziękuję za zaproszenie.
:)
Awatar użytkownika
Beduin
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-21, 16:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Beduin »

PaPaj pisze:Ja ze swej strony położę nacisk na propozycję spotkania w szerszym gronie strzelców wiatrowych. Pogadasz, pooglądasz, podotykasz, postrzelasz i będziesz dużo mądrzejszy na początku niż większość z nas, gdy zaczynała.
Najbliższa okazja - zawody ligi zimowej w niedzielę. Do obejrzenia budżetowe sprężyny (Gamo, Slavia) oraz cała gama sprzętu lepszego/droższego.
Skorzystaj z kopalni wiedzy jaką jest kolektyw strzelecki. Zapraszam.
Bardzo dziękuję za kolejne zaproszenie. Przyznam, że miło mnie tu przywitaliście. Pojawię się na pewno, jednak w tę niedzielę nie dam rady.
Biorącym udział w zawodach, życzę dobrej celności.

BTW
Czego się życzy strzelcom? :)
Awatar użytkownika
Beduin
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-21, 16:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Beduin »

hydro pisze:
Kasa jaką chcę przeznaczyć: 600 - 800 zł.
Ciężko będzie... dołóż jeszcze z 600 zł ;-)

Polecam coś z tego http://www.weihrauch-sport.de/air-rifles?lang=en Cokolwiek kupisz, odsprzedasz bez problemu z niewielką stratą. A jak Ci się spodoba to sprzęt będzie służył długie lata.
No i zaczyna się... ;) Dołóż 600 zł
Jestem pragmatykiem. Jakbym nim nie był, to bym się tu nie zarejestrował tylko kupił wiatrówkę na portalu aukcyjnym z super gratisami za 99,99 zł ;)
Wiadomo, że z przyjemnością stałbym się posiadaczem najlepszej, najcelniejszej, najładniejszej i w ogóle naj naj wiatrówki na rynku, ale proporcjonalnie potrzebowałbym więcej kasy. A ja to nawet amatorem nie jestem...

Ten Weihrauch HW 30 wydaje się być ok, zwłaszcza, że Lord Rzeźnik również polecał ten model.

Pytanie mam zatem takie: Jaka jest różnica między Weihrauch HW 30 a Weihrauch HW 30S? Bo w sprzedaży to tylko te z S widzę.
ODPOWIEDZ