Optyki 1000 - 2000 zł

Na co zwracać uwagę
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Dzięki bardzo za wyczerpujące podejście do tematu.
W MTC budzi moją obawę właśnie mały "eye relief", na codzień noszę okulary a tu trzeba gałkę oczną wsadzić do lunety ;-). Oczywiście mogę strzelać bez okularów ale to zawsze ograniczenie. Poza tym to chinka podobno i jakość może być różna.
Co do Vortex'ów i Burris'ów to dobre opinie czytam ale ja szukam siatki umożliwiającej maksymalnie precyzyjne domierzanie (chcę się tego nauczyć bo ocena odległości "na oko" coś mi nie wychodzi) a te, jak EBR, są dostępne dopiero w wyższych i droższych modelach.
Swoją drogą dlaczego DOT'y FFP nie mają dobrej prasy, przecież stworzono je do HFT....?
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Dlaczego DOT FFP hmmmm więc tak świetne szkła w tej cenie bezkonkurencyjne obraz bajka uwielbiałem w nią patrzeć normalnie jak przez dziurke od klucza :mrgreen:
Tylko ten cholerny błąd paralaksy wiedziałem o nim ba wydawało mi się nawet że go już opanowałem w końcu strzelałem z niej cały sezon więc powinno być ok a nie było.Na jednych zawodach stała figurka chyba na 10 m strzał i blacha za zgoda kolegów spróbowałem ponownie i ponownie i ponownie za cholere nie mogłem sie wstrzelić.Podałem się lupa pojechała w świat założyłem SS zdecydoawnie lepiej obraz może nie taki ale głębia ostrosci o wiele lepsza błąd paralaksy niewielki i łatwy do wychwycenia jednym słowem git lupa.Co do burka miałem i gdy kupiłem DOT FFp powiedziałem sobie że juz nigdy nie kupie rury kanalizacyjnej z soczewkami cóż dziś mam znowu burka i jednak nadaje się fakt do odmierzania nadaje się średnio,obraz też nie powala ale jest kompaktowy i ten prawie że zerowy błąd paralaksy moja córka strzela z niego świetne wyniki.
Sorry za przydługi post ale mnie naszło
POzdro
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Czemu sorry.., dla kogoś zainteresowanego to ciekawe jest. Ja już prawie byłem gotów na DOT'a FFP się decydować
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Jeśli chcesz domierzać to musisz mieć połówki dotów...
Nie tak drogo jeszcze i dobrze będzie SS (lub jego klony ale wcale dużo tańsze od SSa nie są), potem masz SIII w nowej wersji błąd relaksu identyczny jak w SS ale siatka moim zdaniem lepsza i obraz milszy, fajne rozmycia, które nie zlewają KZ z figurką jak w wielu lupkach, potem już tylko drożej - słynny Vortex PST król WSST - świetna siatka i mały błąd relaksu ale obraz bardziej mi jednak leży w SIII...

Dota FFP nie stworzono do HFT jedynie skopiowano LS-a i stworzono przekombinowaną siatkę, która w zamyśle miał być debeściakiem w HFT...
pees i burek
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Ale Sightron'y SIII tak od ponad 3000PLN się zaczynają, czy źle patrzę?
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

bartezz pisze:Ale Sightron'y SIII tak od ponad 3000PLN się zaczynają, czy źle patrzę?
Dobrze dobrze
:mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Co prawda siatka nie ta ale to jedna za najlepszych lupek do HFT.
W MTC budzi moją obawę właśnie mały "eye relief", na codzień noszę okulary a tu trzeba gałkę oczną wsadzić do lunety ;-) . Oczywiście mogę strzelać bez okularów ale to zawsze ograniczenie. Poza tym to chinka podobno i jakość może być różna.
Dla mnie mała odległość to zaleta, zwłaszcza jak słońce świeci z tyłu. Co do produkcji to nie miej złudzeń - 80% lupek robią Ryżozjadacze. Nie przekłada się to na jakość: za odpowiednią kwotę potrafią czynić cuda.
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Nie zdawałem sobie sprawy, że tak niewielkim kosztem można nabijać ludzi w butelkę http://marketingszeptany.biz/ ;-) To tak, ku przestrodze wszelkim opiniom w sieci ;-)
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

MTC Viper Connect

Post autor: bartezz »

Koniec końców dostałem pod choinkę MTC Viper Connect 3-12x32 z siatką SCB2.
Niniejszym zmieniam podpis "sprzętowy" a moje dylematy na jakiś czas się kończą :-)
Jak ktoś zainteresowany to chętnie się podzielę wrażeniami tylko muszę się jej trochę nauczyć ;-)
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

Koniec końców dostałem pod choinkę MTC Viper Connect 3-12x32 z siatką SCB2.
Pogratulować :mrgreen: a z ciekawości - na jakim montażu będzie siedzieć ?
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

SPORTSMATCH(TO35C), dwie obejmy obok siebie z przodu. Niestety na tubus 30mm nie było niższych montaży, a montaż MTC oferowany do tej lupki jest b. wysoki

https://goo.gl/photos/7Nug8vLcosqcT9iCA
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Usunięty użytkownik 341

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

Gdybyś znalazł lub zamawiał do zrobienia niższy montaż na 30mm, to daj proszę znać. Moją lupkę będę na początek osadzał właśnie na takim montażu jak twój, ale możliwe, że będę kombinował coś niżej.
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Mam możliwość dorobienia montażu według uznania. Kwota porównywalna z innymi producentami.
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

Gdybyś znalazł lub zamawiał do zrobienia niższy montaż na 30mm, to daj proszę znać. Moją lupkę będę na początek osadzał właśnie na takim montażu jak twój, ale możliwe, że będę kombinował coś niżej
Zastanawiam się, ale jak już to mój będzie nietypowy: szeroki na przedzie i wąski z tyłu
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Neutrino
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-09, 11:46
Lokalizacja: Krosno (Poznań)

Post autor: Neutrino »

Panowie, odkopuję temat. Przeczytałem go oczywiście, w innych miejscach też czytałem i generalnie czym więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie.

Założenia:
* nieprzekraczalny limit 2k pln; jeśli się uda mniej, to tym lepiej,
* do karabinka HW 100T
* na początku będę strzelał tylko do tarczy, potem się zobaczy,
* krzyż mildot,
* (opcjonalnie) chciałbym, żeby wieże były otwarte,
* (opcjonalnie) podświetlanie krzyża.

Miałem chyba kiedyś lunetę 4x32 i raczej mało w niej było widać. Chciałem coś z dużo większym powiększeniem. Do moich założeń pasuje Hawke Sidewinder 8-32x56 20x 1/2 MilDot IR. Zdaję sobie sprawę, że za te pieniądze i przy tych parametrach optyka będzie raczej taka se. Spodziewam się dużej aberracji chromatycznej przy 32x.

Nie wiem jakie powiększenia są praktyczne, nie wiem czy przyda mi się 32x. Nie chcę zakładać, że będę strzelał tylko do tarczy. Może kiedyś FT.
ODPOWIEDZ