Zakup wiatrówki - może ktoś ma którąś do pomacania?

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Awatar użytkownika
ruffles
Posty: 19
Rejestracja: 2014-01-11, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Zakup wiatrówki - może ktoś ma którąś do pomacania?

Post autor: ruffles »

Cześć!

Przymierzam się powolutku do zakupu jakiejś własnej zabawki, raczej sprężyny bo mi się bardziej podobają. Do tej pory strzelam z HW30 Mazgiera i nawet całkiem mi się podoba gdyby nie to, że trzeba dużo większe poprawki dawać i że jestem lewo oczny więc mi baka nie pasuje. Druga sprawa, to ta przyszła wiatrówka będzie też używana przez moją Żonkę której też się zabawa spodobała, więc musi spełniać dodatkowe wymogi: ciężar, żeby za mocno z nią nie walczyła i baka ambi bądź taka która nie będzie przeszkadzać przy strzelaniu z lewego oka (Mazgiera HW ma zbyt mocno wystającą i nie pozwala mi się dobrze złożyć na lewe oko)

Przy najbliższej okazji poprosimy któregoś z was o teścik z jak ciężkiej wiatrówki moja żona jest w stanie strzelać ze stojaka.

Teraz nieśmiertelne pytanie: "Co kupić?". Poprzeglądałem co nieco sklepy internetowe i poczytałem o różnych modelach. Generalnie wpadły mi w oko takie:
- HW 50 - bo "tania" i baka niska więc nie powinna przeszkadzać przy lewym oku. Dorobiło by się jakąś materiałową żeby podwyższyć.
- HW 57 - jakoś lubię dolny naciąg, ale czytałem mieszane opinie o porcie ładowania
- HW 95 Lux - ma bakę ambi z tego co doczytałem nieco cięższa i silniejsza. Aktualnie mój typ.
- Diana 280 - z tego co widziałem ma bakę ambi i jest lekka

Raczej poza zasięgiem:
- Diana 48 - ciekawa bo boczny naciąg, ale waga spora i cena też wyższa.
- HW 97 - jedna z wersji jest ambi. To już troszkę droga zabawka jak na pierwszą wiatrówkę, no i raczej za ciężka dla żony. Ale mi by chyba najbardziej pasowała;]
- Diana 440 Targethunter - Wg mnie najładniejsza wiatrówka pod słońcem;] Droga i ciężka więc raczej odpada

No i teraz pytanko do was. Macie jakieś sposterzeżenia? Może ktoś ma któreś z nich i mógł by przynieść w jakiś weekend do pomacania? HW97 wiem że obstrzeliwujecie regularnie. Bardzo by mnie interesuje opinia o Dianach fajnie jak by się dało którąś dotknąć. Podobają mi się, ale wyczytałem że ich jakość nie przystaje z ceną i że mają bardziej skomplikowaną budowę niż HW(więcej zabawy z konserwacją i naprawami?)
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

HW 95 i 97 ważą chyba podobnie czyli są ciężkie. Niestety sprężyna z energią około 16J powinna być ciężka. Myślę, że pośrednim rozwiązaniem będzie Slavia 634. W miarę lekka i zdaje się, że ma 14J a to już wystarczy. Używaną można wyrwać za przyzwoite pieniądze i często już po tuningu co jest dość istotne (chyba Tomek tak kupił). Alternatywą będzie PCP, np z tańszych CZ200. Żonie będzie się przyjemniej strzelało, wersja Hunter ma chyba kolbę obustronną. Jest jeszcze opcja PCP bardzo ekonomiczna czyli QB79+butla HP (razem z 500zł). Jest lekka a po dopieszczeniu strzela celnie (zdaje się, że kolega takim karabinkiem wygrał przedostatnie zawody).
Moja dziewczyna chętnie strzela z PCP i to bardzo skutecznie, ze sprężyny jakoś jej się nie podoba bo ciężka i naciągać trzeba :mrgreen:
WSST
Awatar użytkownika
ruffles
Posty: 19
Rejestracja: 2014-01-11, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ruffles »

No z tą wagą to chyba nie do końca. Wg sklepów slavia to 3kg, HW95 lux 3.4kg, HW97 z obudową ambi 4.3kg.

Slavia nam się niespecjalnie podoba;] Ale to akurat nie jest zbyt wielki problem jeśli dobrze strzela.

Natomiast zszokowałeś mnie tym tanim PCP. Może to jest wyjście, przynajmniej na start. To jest bezpieczne rozwiązanie? Z tego co widziałem to w standardzie to jest na CO2.

Faktycznie Uli też się bardziej podoba PCP, ale tu jest dość duży skok cenowy, bo jeszcze te 6-8 stów za butlę. Wolał bym co prawda sprężynę, ale przy takiej cenie QB79 to mógł bym się ugiąć w ramach kompromisu. W końcu i tak strzela lepiej ode mnie;]
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Z QB jak to przy chińskiej produkcji można trafić lepszy lub gorszy egzemplarz. Jeśli chodzi i bezpieczeństwo to nie ma problemu, butle od paintbala chodzą na 215bar, mają certyfikaty itp. Taka butla ma regulator podający w miarę stałe 70bar z tego co pamiętam.
Mniej grzebania będzie z CZ200 ale niestety drożej.
Butlę do ładowania można kupić za 200-300zł (300bar 2-3l). Naładujesz karabinek 8-10 razy.
WSST
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Jak jej sie podoba to kup PCP. W razie Niemca zawsze bedziesz mial asa w rekawie ze pieniadze z wspolnego domowego budzetu byly wydane głownie na Nią ;-)
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

A najlepiej po prostu przyprowadź ją w weekend na strzelanie, popróbuje sama i sprężyny i pcp to zobaczysz jak się kasa nagle znajdzie z budźetu :D
Steyr LG110+SS10x42MD // "pięknie słońce świeciło tylko deszcz wiał.."
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1908
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

cantchoose pisze:A najlepiej po prostu przyprowadź ją w weekend na strzelanie, popróbuje sama i sprężyny i pcp to zobaczysz jak się kasa nagle znajdzie z budźetu :D
Anrzej, Ula już dwa razy była na torach i jak najbardziej strzelała :-D
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Jester
Posty: 524
Rejestracja: 2013-12-23, 20:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jester »

ruffles pisze:Natomiast zszokowałeś mnie tym tanim PCP. Może to jest wyjście, przynajmniej na start.
W temacie tej rozmowy do której miałem okazję się przyłączyć. Rzuć okiem na nowe posty w naszym K/S i znajdziesz tam sprzęt, który spełnia Twoje wymagania (AA400 + mały DOT). Do tego butla z tego samego działu ;-) i lądujesz w kosztach o których mówiliśmy na strzelaniu w niedzielę :-D .
Steyr LG 110 FT + Sightron SIII FT
Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych - E.H.
Awatar użytkownika
ruffles
Posty: 19
Rejestracja: 2014-01-11, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ruffles »

Ponieważ nastały takie piękne okoliczności przyrody, temat można zamknąć. Niestety Ula poczytała, pooglądała i będzie pcp dzięki koledze Szabattowi.
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Nawet nie zdążyłem napisać, że sprężyny są lepsze niż PCP... :-(
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2305
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Grossus pisze:Nawet nie zdążyłem napisać, że sprężyny są lepsze niż PCP... :-(
Bo nie są :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Kolejna
Posty: 328
Rejestracja: 2013-10-20, 22:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolejna »

Waga jest do ogarnięcia. Na swoich pierwszych zawodach (ostatnie ligowe wsst letnie) na 40 figurek około 30 już mnie tak ręka bolała, że nie mogłam podnieść karabinka z maty i krzyczałam na Andrzeja (biedny jest ze mną) żeby to za mnie robił, teraz nie ma większego problemu oddać 20 strzałów ze stojaka bez przerw ;) Trzeba sobie tylko uświadomić, że te mięśnie istnieją:D

Co do butli myślę, że to nie jest takie nagłe. Wystarczy że dogadasz się z kimś kto ma dużą butlę (300bar 6l) że co drugie ładowanie w sobotę zabierasz butlę do centrum nurkowego, czekasz 10 minut, płacisz 12złotych i gotowe- nie trzeba od razu wydawać 600 złotych na własną, jeśli ma się kolegów w stowarzyszeniu ;)

A pcp... z żalem stwierdzam, że nieco rozleniwia ;) ciężko będzie przeskoczyć z pcp na sprężynę. Większość pań w wsst strzela ze sprężyn i mają z tego mnóstwo frajdy (czasem pół Poznania słyszy :mrgreen: ) Postrzelaj, zastanów się dobrze ;)
Maleństwo moje: LG 110 hp
Awatar użytkownika
ruffles
Posty: 19
Rejestracja: 2014-01-11, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ruffles »

Grossus, Nie martw się. Ja do tej sprężyny jeszcze wrócę tylko muszę uświadomić najpierw Ulę, że na dwie osoby niezbędne są dwie wiatrówki;] No ale to na pewno już nie w tym roku. Poza tym zawsze jest ta HW30 Mazgiera która mam nadzieję nadal będzie dostępna raz po raz. Innymi słowy S400 to taki wkład w rozwój rodzinny, hehe.

A co do butli, to na ten moment pewnie się do kogoś przyssam za jakąś drobną rekompensatę i zbieram na coś dla nas w tym czasie.
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 718
Rejestracja: 2014-01-06, 21:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marecki »

Ruffles
Myślę że trochę "wiatru" zawsze ktoś Ci użyczy :-D
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

S400 to świetny karabinek, gratuluję zakupu!
WSST
ODPOWIEDZ