Dalsze wątpliwości :P

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

jeśli jesteś leworęczny to mąż ma S400 i będziemy w sobotę chyba ,że pogoda do kitu to w niedzielę ale to się zobaczy natomiast mąż ci użyczy abyś postrzelał sobie ale leworęczny :lol:
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

no cóż, dalej będę polemizował z kolegami od sprężyn :-)
dla mnie przyjemność ze strzelania polega na trafianiu w cel, uboczne wrażenia jak kopanie, wierzganie, dymienie, smrodzenie są na drugim planie :mrgreen:
_____Jacek jesteś genialny :mrgreen: ____________ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

Docelowo uczyłem lewą rękę strzelać więc będę wdzięczny za taką możliwość :) Jeśli jeszcze uda się namówić kogoś z hw97 i (ło matko) pro sportem to byłbym w pełni szczęśliwy - myślę że po takim porównaniu będę wiedzieć co ostatecznie wybrać :)
Awatar użytkownika
hugo
Posty: 349
Rejestracja: 2013-03-03, 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hugo »

ale czy w naszej rywalizacji chodzi o ilość pkt czy o coś więcej?
jeżeli używamy słowa rywalizacja, to musi być parametr wyróżniający wynik, tu jest suma punktów. I nic więcej.
Rywalizacja może być i powinna być połączona z dobrą zabawą i fair play (i tak jest u nas) ale jak chcemy samej zabawy to trzeba zrezygnować z liczenia punktów, i co wtedy ?

P.S.
osobiście to bym skasował w HFT podział na kategorie sprzętowe. tak jak w strzelectwie sportowym, niech każdy strzela z czego chce.
Walther Hunter + Burris Timberline, Colt Army 1860, Hawken .45, Tryon Creedmoor .45
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

esmar pisze: ale czy w naszej rywalizacji chodzi o ilość pkt czy o coś więcej?
Marku co masz na myśli pisząc - więcej ? (Podaj chociaż z 3 -więcej).
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 1571
Rejestracja: 2013-03-11, 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

Jacku, nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi - trudno.
hugo pisze:osobiście to bym skasował w HFT podział na kategorie sprzętowe. tak jak w strzelectwie sportowym, niech każdy strzela z czego chce
Taa ..., a kogo nie stać na PCP niech patrzy/ podziwia wybrańców albo postrzela z procy na ogródku.
I tak mi się nasunęło do rymu:
niech każdy strzela z czego chce
KUP PAN PCP :lol:
TX200 HC_Burris Timberline
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

cantchoose pisze: Jeśli jeszcze uda się namówić kogoś z hw97 i (ło matko) pro sportem to byłbym w pełni szczęśliwy - myślę że po takim porównaniu będę wiedzieć co ostatecznie wybrać :)
Jeśli dobrze myślę to Grossus ma właśnie HW 97. Podpytaj go na PW kiedy będzie.
A jak mówisz tak jest - "najlepiej postrzelać i wybrać". Nic tego nie zastąpi, a już na pewno nasze "przeciąganie" na forum ;-)
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Koledzy co wy wyprawiacie ???!!! Usiadłem do kompa,i przez Was w monitorze mam pełno przestrzelin od śrutu!! Myślałem,że dzisiejsze zawody skończyły się popołódniu,a tu widzę pcp'owo-sprężynowa walka na całego ! :mrgreen:
Uwielbiam te forumowe dywagacje w tym temacie,grunt że krytyka w obie strony wydaje się być konstruktywna :-)
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Tak jak wszyscy i ja powiem wstrzymaj sie postrzelaj pomacaj pogłaszcz i jak poczujesz to coś,to będziesz wiedział :-D
Zdradzę ci tajemnice co byś nie kupił po pewnym czasie będziesz czuł potrzebe zmian przyczyn może być wiele ale ogólnie ten stan niedosyty określa się
"Gonić króliczka" i ty tez go będziesz gonił i tak już zostanie na zawsze :-P :-P :-P
A co do sprężynek jak juz pisałem szacun dla twardzieli ale jest jeszcze jedna sprawa
Tam łatwiej wskoczyc na pudło bo jest ich mniej to może być też jakiś argument :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Wyścig zbrojeń dawno wygrały PCP. Olimpiady, mistrzostwa itp. Tylko PCP. PCP są celniejsze. Oczywista oczywistość. Jednak porównywanie sprężyn do PCP to jak porównanie wyścigów kolarskich do wyścigów motocyklowych Superbike. Siodełko, rama, dwa koła, kierownica, ale jednak coś innego. Czy przez to że wynaleziono motocykle umarło kolarstwo? Nie ma prostek definicji co kupić. PCP mają swoje zalety i wady, i sprężyny mają wady i zalety. Sprężynowcy droczą się z syfoniarzami, a PCPowcy z miłosnikami prehistorii. Taki to już nasz urok.

cantchoose Nie oczekuj od nas decyzji co lepsze, sprężyna czy PCP. Możemy Ci tylko pokazać co z czym się je, ale wybór będzie twój.
hugo pisze: osobiście to bym skasował w HFT podział na kategorie sprzętowe. tak jak w strzelectwie sportowym, niech każdy strzela z czego chce.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem braku kategorii sprzętowych. Zasobność portfela jeszcze bardziej by miała znaczenie. To, że karabinki mają lufę, łoże i lunetę, nie znaczy że można je porównywać. Tak samo jak paralotni i odrzutowca bo mają silnik i skrzydła... Broń boże nie chcę powiedzieć, że nie trzeba mieć umiejętności by strzelać dobre wyniki z PCP. Tak w sprężynach jak i w PCP, jak nie masz tzw. "oka" to grube tysiące na nic się zdadzą. ;-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Grossus, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

Pozostaje mi przemęczyć się przez tydzień wertując wszystkie możliwe tematy tutaj i iwebie, a w weekend zobaczę czy któraś wiatrówka do mnie zawoła :D
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

cantchoose pisze:Pozostaje mi przemęczyć się przez tydzień wertując wszystkie możliwe tematy tutaj i iwebie, a w weekend zobaczę czy któraś wiatrówka do mnie zawoła :D
Ja bym po prostu postrzelał z tego co możesz i wtedy ocenisz. Masz nieczęstą okazję wypróbować sprzęt który chcesz kupić. Z AT44 i X2 strzelałeś z TX, PS i HW77 też, zostało jeszcze tylko HW97 i na pewno też będzie ci się podobać. Cokolwiek nie wybierzesz to będzie świetny wybór, te karabinki przerastają przynajmniej mnie o jakieś 70%. albo i lepiej.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
cantchoose
Posty: 323
Rejestracja: 2013-10-06, 13:58
Lokalizacja: Koziegłowy / Poznań

Post autor: cantchoose »

Zacząłem przyglądać się też hw98, podobał mi się system łamanej lufy z mojej chinki (w sensie założenia) :) Czy w Poznaniu ktokolwiek posiada tą wiatrówkę? Albo w ogóle łamańca, gdyż na wczorajszych zawodach nie zauważyłem?
Awatar użytkownika
mazgier
Moderator
Posty: 1907
Rejestracja: 2013-03-02, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

O ile się orientuję to z łamanych "aktywne" w Poznaniu są tylko dwie HW 30. Esmara i moja.
Steyr HP & TX HC
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

cantchoose pisze:Zacząłem przyglądać się też hw98, podobał mi się system łamanej lufy z mojej chinki (w sensie założenia) :) Czy w Poznaniu ktokolwiek posiada tą wiatrówkę? Albo w ogóle łamańca, gdyż na wczorajszych zawodach nie zauważyłem?
HW98 posiada kolega Wola75.
ODPOWIEDZ