Pierwsza wiatrówka

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Jeśli chcesz konkurować z najlepszymi w szerokim gronie to PCP, jak z nielicznymi w małym gronie to sprężyna :-)
Obrazek
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawel »

Chciałbym bardzo podziękować za dzisiejsze spotkanie i możliwość postrzelania z kilku sprzętów :) tak jak koledzy wyżej pisali dało to więcej niż dziesiątki przeczytanych stron. Wychodzi na to że raczej pójdę w stronę PCP, a jakąś sprężynę może kupię dodatkowo :) największe wyzwanie teraz to chyba wstrzymanie się z zakupem i obejrzenie innych sprzętów bo jak to jeden z kolegów dzisiaj powiedział, ręce świerzbią i chce się strzelać :)
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawel »

Na ten moment myślę że będę wybierał pomiędzy s400 a walther/steyr. Decyzję podejmę jak rozeznam się trochę w "rynku" i zobaczę jakie oferty się trafią :) póki co jeśli ktoś ma na sprzedaż któryś z wymienionych sprzętów albo wie kto ma to będę wdzięczny za polecenie/ofertę :) nie wiem czy napisać gdzieś osobny temat jako ogłoszenie chęci kupna wiatrówki czy tutaj wystarczy?
Awatar użytkownika
pawelw
Posty: 1780
Rejestracja: 2013-03-06, 10:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pawelw »

póki co jeśli ktoś ma na sprzedaż któryś z wymienionych sprzętów albo wie kto ma to będę wdzięczny za polecenie/ofertę :) nie wiem czy napisać gdzieś osobny temat jako ogłoszenie chęci kupna wiatrówki czy tutaj wystarczy?
Proponuję żebyś - jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś - zarejestrował się na beżowym
Głupota rządzonych daje władzę rządzącym !
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawel »

Mam konto ba beżowym, ale niestety nie mam dostępu do kupię/sprzedam :/
Awatar użytkownika
Grossus
Moderator
Posty: 3150
Rejestracja: 2013-03-01, 22:49
Lokalizacja: Zalasewo

Post autor: Grossus »

Strzelanie z wiatrówki sprężynowej to rajd WRC, a PCP to formuła 1. W pierwszym jest masa niewiadomych i pelno emocji, a w tym drugim precyzja i chłodna kalkulacja. Wolę to pierwsze. 😜
Bo ja myślałem, że "Miś" to film fabularny, a to jest dokument.
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

A ostrzelac pcp ....bezcenne:..)
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
bartezz
Posty: 299
Rejestracja: 2016-07-27, 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartezz »

A ostrzelac pcp ....bezcenne:..)
Jeszcze klasa strzelca się liczy..... :-)
Pozdrawiam \ Bartek
AA S400F + MTC Viper Connect;
Walther LG300 + WFA SS 3-15x42 FFP
WSST Strzelec
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawel »

Dzięki pomocy Papaja z forum miałem okazję ostatnio testować Walthera l210 będącego własnością jednego z użytkowników forum. Im bardziej "wkręcam" się w temat tymbardziej budżet staje się "gumowy" jak to pisał jeden z kolegów ;) na ten moment myślę juz chyba tylko na tym czy zakupić sprzęt Walther czy Steyr :p i tutaj moje pytanie. Orientujecie się może za ile można dostać dobrego używanego Steyra?
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Steyr od 4000 w górę Walther to trochę mniejsze siano około 3000 choć czasami zdarzają się jedne i drugie tańsze i to sporo :-)
Są jeszcze HW 100, Daystate,FX,Air Arms 400 wszystko prawie zawsze tańsze od Steyra.
Każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników.Każdy ma też swoje wady i zalety.
Potem jak się już kupi "na całe życie" :lol: :lol: :lol: to chce się innego albo drugiego i pogoń za króliczkiem zaczyna się na poważnie.
Czego i tobie życzę
POzdawiam WuDe
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Pogoń jest i oto chodzi ;-)
Lepiej kupić coś markowego ,bo potem jest łatwiej to sprzedać i przeskoczyć na wyższy "poziom sprzętowy"
Jak kupisz coś dobrego na samym początku to mniej kosztownego tuningu w trakcie strzelania.
Wybieraj tak aby sprzedający mógł Ci zademonstrować tą przysłowiową "jedną dziurkę na 41m"
i nie chodzi o jeden strzał :lol:
Sprawdź też jak trzyma prędkość.
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

pilot68 pisze:Pogoń jest i oto chodzi ;-)
Lepiej kupić coś markowego ,bo potem jest łatwiej to sprzedać i przeskoczyć na wyższy "poziom sprzętowy"
Jak kupisz coś dobrego na samym początku to mniej kosztownego tuningu w trakcie strzelania.
Wybieraj tak aby sprzedający mógł Ci zademonstrować tą przysłowiową "jedną dziurkę na 41m"
i nie chodzi o jeden strzał :lol:
Sprawdź też jak trzyma prędkość.
DOBRE! Dzięki :lol:
Usunięty użytkownik 341

Post autor: Usunięty użytkownik 341 »

HW100 to całkiem fajna opcja na początek. Moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do "jakosci" lub bardziej tego co się za tą kasę dostaje. Jeśli będziesz chciał , mogę w sobotę przed zawodami przywieźć na fort. Może nawet udostępnić na same zawody, jeśli chcesz wziąć udział.
Pawel
Posty: 24
Rejestracja: 2017-08-29, 09:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawel »

Na zawodach chyba nie będę mógł się pojawić :/ koliduje mi ten termin niestety :( ale może któryś z kolegów będzie na forcie w piątek/sobotę/niedziele? Mam też jeden sprzęt pożyczony, załatwiony przez Papaja. Jest to Walther Lg210. Plan był taki żeby jechać na działkę w weekend i tam potestować, sprawdzić jak leży. Tylko w sumie to ja nie do końca wiem co mam testować i jak ocenić ergonomię i to czy mi dobrze leży, więc jakby była opcja to skonsultować na forcie albo w innej lokalizacji z doświadczonymi strzelcami to będzie to chyba bardziej sensowne...
Marylka i Heniu
Posty: 1121
Rejestracja: 2013-06-11, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marylka i Heniu »

Zobaczymy jaka bedzie pogoda do strzelania czy nie będzie padać , jesli nie to napewno ktos z nas bedzie tak koło 10 mysle o sobocie.
ODPOWIEDZ