Projekt "brzydal - 2"

Co zrobić aby dobrze trafić, poradniki
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

No i se kupiłem :D. Jak tylko będę miał czas to ruszę z pracami - na razie popykam sobie nim w stanie niezmienionym. Nie spodziewałem się tego, ale wszystko, co pasuje na lufę S400 pasuje i na cp1. A mam akurat separator i 2 tłumiki, także jakoś to porozdzielam - myślę.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Jutro na Czarnucha czy u mnie w biurze? 😁
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Pracę magisterską montuję. W piątek może będę na godzinkę na Czarnucha ze znajomym.
Póki co rozebrałem go na części (nie brałem się za zawór), wytarłem z nadmiaru smaru i środków konserwujących, nasmarowałem swoim, przetarłem PKB. I wymieniłem sprężynkę spustu - akurat miałem pod ręką tylko taką blaszkową ze starego zegara, więc jest teraz sprężyna płaska :P. Jakież było moje zadowolenie, gdy po pierwszej próbie wyginania i przycinania na kolanie sprężyna po wsunięciu zrobiła "klik" i nie wypada. Ale spust jest prymitywny. 2 elementy, czyli ząbek zaczepu i zbijak trzeba zrobić na lustro, żeby nie chrobotało. Zaskoczyła mnie masa zbijaka. Kawał klamota. Czuć go bardzo przy strzale.

Edit:

Rozglądam się za szkłem do tego... Oczywiście karabinkowym, nie pistoletowym. Nie będę przedłużać lufy, więc zostają bliskie dystanse (powiedzmy do 25m). Jakieś nieduże(niedługie: do 24 cm) i niedrogie. Jakaś "biegowa" z małym obiektywem (od Mosina byłaby idealna, ale z większym przybliżeniem), żeby ostrzyła dość blisko (10-12 m), zoom - jaki wystarczy: 4x, 6x? Może nawet jakaś z kategorii ASG? Znacie jakąś lepszą taniochę do... 200 zł najlepiej (toż to do zabawy, nie na zawody).
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Walther 2x20.

edit: się rozpędziłem ;-) Nie wiem Lord, poszukaj używki 2-7 nikko, podobnego hawke albo jak pisałeś coś x4 do x6 - będzie wystarczające.
Ostatnio zmieniony 2016-06-06, 09:28 przez hydro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Walther 2x20 to pistoletowa luneta, trzeba odsunąć na jakieś pół metra od oka żeby pojawił się obraz, nie nadaje się do karabinka.
WSST
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Upatrzyłem DOE 6x32, ale kompletnie nie ma jej teraz na rynku... Tak mi się wydaje, ze kosztuje coś koło 200-250zł i spełnia wszystkie moje wymagania do tego projektu. Ale trafiłem jeszcze na coś takiego. Spełnia wymagania, ma bajerek w postaci mini sunshadera (pewnie gładki w środku, ale zawsze coś) i (wow) podświetlenia (w sumie to co za problem wsadzić produkowany masowo układ, który w zabawkowych kolimatorach robi za plamkę). Jeszcze regulacja dioptrii, której dotknięcie pewnie powoduje kosmiczny odlot zera, a może nie. Do tych 25m powinien dać radę z 5 gr (więcej mi do szczęścia nie potrzeba tutaj). Co myślicie, jest to jakiś substytut lunety do przyjęcia? Jeśli dorówna jakością PP 3-12x42, którego mam na gamoniu choć w 80%ach, to będę zadowolony.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Jakub, do zabawy potrzebujesz lunetę z AO. Napisz na beżowym, że kupisz lunetę z powiększeniem do 7-8x z regulacją paralaksy (Nikko, Hawke lub coś podobnego) w cenie do 200zł.

IMHO do zabawy na działce w strzelanie na 10-15 czy nawet 30m dobrą, a nawet bardzo dobrą opcją będzie x4 jak ta http://akhobby.pl/index.php?a=opis&k=83&id=557 za 254zł nowa, z montażem. To jest to samo co ja mam, tylko bez zoomu, więc obraz będzie jeszcze lepszy.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Krzysiek, za wieeelka, za ciężka.
Awatar użytkownika
hydro
Posty: 1080
Rejestracja: 2015-09-18, 18:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: hydro »

Mała ale i tak ciężka https://www.bron.pl/wiatrowki-i-akcesor ... -cqb-11-mm

Tu masz lekkie https://www.militaria.pl/bsa/luneta_cel ... ml?cat=335

Ta będzie IMHO świetna https://www.militaria.pl/hawke/luneta_c ... ml?cat=335 Tylko Hawki są robione w Chinach ;-) Ale program do tego już masz w telefonie ;-)

Tu inna wersja ale bez montażu za 199zł https://www.militaria.pl/hawke/luneta_c ... ml?cat=335

Jak chcesz małe i lekkie to szukaj celowników taktycznych.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

Tak sobie opróżniłem 9. kapsułkę dzisiaj i stwierdziłem, że do plecaka coś większego (nawet składanego) to będzie za dużo przy założeniu, że jeszcze inne rzeczy wycieczkowe tam trafią. Strzelanie z pistoletu nie jest w sumie takie złe jak się nabierze wprawy, dlatego zmienię koncepcję, oszczędzając sobie roboty i po prostu posadzę na nim tego pistoletowego walthera i może wyposażę go w osłonę lufy z tłumikiem, albo założę stary tłumik od S400. A z drewna to uatrakcyjnię mu jakoś łoże.
Z ciekawości zdjąłem mu dzisiaj charakterystykę V0. No do s400 mu troszkę brakuje... To jest normalne dla CO2?
Obrazek
Szmoc ma, jak na pistolet! jeden odskok (którego nie brałem pod uwagę tworząc wykres) miał 206 m/s! Czyli na RS'ie 10J z hakiem. Ale zdarzają się też niestety smaczki takiego typu, jak niżej :( (seria bez usuniętych odskoków)

147
155
153
-
-
-
-
-
146
153
146
-
-
-
-
-
187
181
148

-
-
-
-
-
151
193
191

-
-
-
-
-
184
178
206
-
-
-
-
-
164
161
156
-
-
-
133
130
126
123
120
Ostatnio zmieniony 2016-06-24, 15:51 przez Lord Rzeźnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Normalnie cos dla Małysza :-P
Można pobawić się sprężyną zbijaka i transerportem zmniejszyć energie ale zyskać stabilność jakąś tam :-D
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

No właśnie, Tomku, bo tu żadnego dławika nie ma, a ciśnienie jest teoretycznie stałe (czy w ciągu tych 20-30 minut strzelania temperatura systemu zmienia się aż tak, że wpływa to znacząco na ciśnienie gazów (w obrębie jednej kapsułki)? będę się starał uzyskać jak najwięcej strzałów w granicy tych 158 m/s. 6j wystarczy na dezintegrację kapsli, landrynek, kawałków czekolady i... Motylków :P
PaPaj
Członek zarządu
Posty: 763
Rejestracja: 2015-05-26, 15:03
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: PaPaj »

Będziesz miał we mnie pomocnika i konkurenta, bo jutro jadę na urlop i kupiłem brzydala-3, cztery puszki śrutu i 20 bombiczek na drogę. Po powrocie zabiorę się za prace przeróbkowe.
Wszelkie pomysły mile widziane.
Awatar użytkownika
Lord Rzeźnik
Posty: 664
Rejestracja: 2015-08-01, 02:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lord Rzeźnik »

O! Też kandarek? Ja właśnie finalizuję transakcję na lunetkę walthera za.. 140 zł z przesyłką :D. Akurat, na zawołanie ktoś wystawił, użytą (jeśli to prawda) 5 razy.
wola75
Posty: 517
Rejestracja: 2013-09-13, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wola75 »

Dwutlenek węgla jako gaz zachowuje się dziwnie. Im szybciej będziesz opróżniał kapsułę tym bardziej zimny gaz będzie a przez to ciśnienie spadnie i to znacznie. Jak chcesz charakterystykę robić to załóż równe odstępy między strzałami i to w miarę długie. Jak ją przebijesz i opróżnisz za jednym razem to ci zamarznie :)
Za dużo zabawek, za mało miejsca ale radocha jest :)
ODPOWIEDZ