Crosman Judgment Day Model .22cal pumper/10x multishoot

adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-07, 23:40
Lokalizacja: Zza Wielkiej Wody!

Crosman Judgment Day Model .22cal pumper/10x multishoot

Post autor: adnikauto »

Witam,

Tak jak w opisie.... czyli:

Co wyjdzie z polaczenia czesci od AR-15 i Crosmana 1322…???

Poniewaz czasami lubie sobie podlubac..... :!: :?:

Wyjdzie to:

Crosman “Judgment Day” Model .22cal pumper/10x multishoot/Tipmann Stock….


Wykaz czesci uzytych do przerobki (po angielsku) (i to nie jest PELEN wykaz)... :mrgreen:


- Blue Fork Designs 13/22xx AR Style Trigger Frame
- Blue Fork Designs 13xx Delrin Pump Arm
- Hogue AR15/M16 Overmolded Rubber Pistol Grip with Finger Grooves
- Hogue .223/5.56 Overmolded Rubber Grip Cargo Management System Storage Kit
- CCOP Black Tactical Foregrip for Hunting Rifle Picatinny Rail Mount FGRP-009
- Large Cheek Rest for Magpul CTR/MOE Stock
- Rubber Recoil Butt Pad Buttpad for CTR MOE PTS Stock 1" Thick
- .223/5.56 Quad Rail Handguard 6.5 inch Carbine Length 2 Piece Drop-In Picatinny
- 12 Pcs Rifle Weaver Picatinny Hand Guard Quad Rail Covers Rubber Tactical Black
- .223 Aluminum FRONT/REAR COMBO Flip up Iron Sight Fits all Picatinny/Weaver Rail
- TIPPMANN Custom Model 98 STOCK
- Flashlight/laser 45 degree 25mm 1" inch offset ring rifle scope mount
- Bushnell Rubicon T100L 152 Lumens Compact 1AA LED Flashlight
- PPS Grenade Launcher Short
- TOPS Wolfhawk knives Picatinny Compatible Weapon System
- UTG 3-9x32 Compact CQB Bug Buster AO RGB Scope
- Crosman 1322 pistol with side bolt, multishot breach, weaver rail, power mode, 14’’ barrel, 18’’ shroud

TOPS Wolfhawk Specifications:
Overall Length: 7 3/4"
Blade Length: 3 1/4"
Blade Material: 1095 High Carbon Steel, 56-58 HRC
Blade Thickness: 5/32"
Blade Type: Tonto
Blade Finish: Black Traction Coating
Handle Material: Black Linen Micarta
Carry System: Kydex Sheath & Mounting System
Weight: 3.8 Oz. w/out Sheath; 5.2 Oz. w/Sheath
Hand Crafted in the USA

Pare zdjec.... ;-)

Wersja Full Wypas (ze zlomem z przodu).... :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Wersja Odciazona czyli... pozbylismy sie zlomu... :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Cros... w pokrowcu... :!:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Klamoty z orginalnego Crosa- pompki za 50 dolcow.... :-P

Obrazek Obrazek


Zasada dzialania granatnika... :mrgreen:

Obrazek :?:

Dzieki modularnej budowie mozemy odchudzac karabinek do postaci pistola, dalej po zdjeciu szyny z przodu do zupelnego "golasa".
Pistol jest super cichy, wielofunkcyjny jak scyzoryk szwajcarski, umozliwia strzelanie "lupka" lub z otwartych pod katem 45*.... i takie tam.... :mrgreen:

Na "bezowym" bodajze na stronie 15 tematu zalozonego przeze mnie ""Bushnell" Survivor Kit".... jest moze troszke wiecej info...

Milego przegladania zdjec... :-D
Ostatnio zmieniony 2016-04-03, 18:17 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Pare Brocockow... pare Crosmanow... i nieskonczony zapal do tuningu... Obrazek
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Zastanawiam się nad sensem wystrzeliwania pudru, 100 plastikowych kulek czy plastikowego granatu zamiast celnego wystrzeliwania śrutu. Moja wyobraźnia nie sięga chyba tak daleko :mrgreen:
WSST
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-07, 23:40
Lokalizacja: Zza Wielkiej Wody!

Post autor: adnikauto »

@Przemo

Na luzie i bez napinki..... :mrgreen: ... wychodzi na to, ze wkleilem 67 zdjec a Kolega ustosunkowal sie do jednego... ostatniego... :mrgreen:

OK...

A z czego Kolega wyciaga wniosek/zalozenie ze wiatrowka jest niecelna...?
:shock:

Ja mysle, ze jest wrecz odwrotnie- ale bez tarcz to jest.... gadanie o "pierdolasach"... ;-) ma rowniez inne funkcje.... ale... ja sie tam nie znam na "wiatrach".... i jest OK..
No hard filings.... ;-) dzieki za opinie....
Pare Brocockow... pare Crosmanow... i nieskonczony zapal do tuningu... Obrazek
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Zupełnie bez napinki, wręcz odwrotnie, osobiście wrzucił bym to do działu śmieszne zdjęcia/filmy itp :mrgreen: Wyraziłem swoją opinię, czyż nie po to został napisany post i wrzucona cała masa zdjęć? Masz rację, nie ma co dyskutować o celności bez tarczek, ale patrząc po "dodatkowych funkcjach" tego urządzenia, nie do celnego strzelania ktoś to budował. Strzelałem trochę z 1377 i 1322 i były celne jeśli strzelało się na 30m do puszki po piwie, być może tu jest inaczej.
Podsumowując, świetny projekt, ktoś włożył sporo pracy i pewnie środków w zbudowanie tego, nie wiem tylko po co :mrgreen:
WSST
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-07, 23:40
Lokalizacja: Zza Wielkiej Wody!

Post autor: adnikauto »

Przemo pisze:......Podsumowując, świetny projekt, ktoś włożył sporo pracy i pewnie środków w zbudowanie tego, nie wiem tylko po co :mrgreen:
Brawo Przemo!

Wlasnie to jest najwazniejsze pytanie.... po co...?

Moja odpowiedz. Otoz kompletuje/buduje pare zestawow typu: Survival Systems...

Jakkolwiek smiesznie to nie brzmi... wielofunkcyjne wiatrowki beda na wyposazeniu kilku z nich... bo- ciche , lekkie, srut malo wazy, a naboje granatnika moga zawierac duzo mniej przyjemne w obcowaniu substancje jak puder dla niemowlat.... :mrgreen: np. kulki 0.68 z gazem pieprzowym... skuteczny zasieg dzialania to dystans 20-30 m.... o innych wynalazkach wspominac na forum publicznym nie bede.... 8-)

O,ooo... teraz sobie pogadalismy... :!: :mrgreen:
Chetnie udziele odpowiedzi na inne pytania....

Pozdrawiam ;-)

P.S. Nie widze zadnych przeszkod by rowniez isc "po calosci"....! :mrgreen:
Obrazek
Pare Brocockow... pare Crosmanow... i nieskonczony zapal do tuningu... Obrazek
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Aaa survival :shock: :mrgreen:
WSST
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-07, 23:40
Lokalizacja: Zza Wielkiej Wody!

Post autor: adnikauto »

Zimno sie zrobilo.... jako ze dawno nie strzelalem- ustawilem tarczke z figurkami na 9 m i to najlepszy wynik jaki udalo mi sie dzisiaj uzyskac....
Sprzet, srut i tarczka....
:-P
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Przedtem bylo ustawianie zera...

Obrazek Obrazek

Warunki: +7*C, odleglosc 29 feet = 9 m, wystrzelalem 2 naboje CO2, ok. 30 strzalow z naboju ale 25 rownomiernych- powyzej- wyrazny spadek predkosci, pistolet bez zalaczonej kolby ale z podporka o balustrade... troche slabo to wyszlo.... na taka smieszna odleglosc na 10 strzalow powinno byc 10 "dziesiatek"... ale tak jak mowie dawno nie mialem okazji strzelac plus niska temperatura nie pomaga.... i jeszcze co- zero wiatru... ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Nastepnym razem.... jak tylko znajde czas... :mrgreen:

Obrazek Obrazek

:lol:
Pare Brocockow... pare Crosmanow... i nieskonczony zapal do tuningu... Obrazek
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Ładny crosman custom choć ten guzioł z przodu z zamontowaną szyną jakoś mi nie pasuje.Można wiedzieć który był bazą do przeróbki.Wydaje się że na drugiej tarczy energia skacze bo przestrzeliny układają się w pionie.
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-07, 23:40
Lokalizacja: Zza Wielkiej Wody!

Post autor: adnikauto »

Baza byl/jest Crosman 2300 KT z Crosman Custom Shop. Lufa 10.1 LW, optyka mysliwska Bushnell... te tarcze to wstyd i kupa kamieni.... :-/ :-P

... ale jak pisalem, zimno bylo, dawno nie strzelalem i nie bardzo sie moglem skupic/wstrzelac plus troche czasu szukalem zera, na koncu zas wydaje mi sie ze jeszcze potrzebuje ustawic poprawki.... z ta energia to nie wiem albo tak albo strzelec dupa- i chyba bardziej to drugie.... :!:
Pare Brocockow... pare Crosmanow... i nieskonczony zapal do tuningu... Obrazek
Awatar użytkownika
no_sound
Posty: 20
Rejestracja: 2015-04-12, 13:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: no_sound »

Projekt sam w sobie jest bardzo ciekawy i widać, że sporo czasu na to poświęciłeś ;-) Pytanie techniczne co to są za półokrągłe elementy zamontowane na szynach? Chodzi mi czy sam to wykonałeś czy można to gdzieś nabyć i za ile?
Galatian 5,5 + PP 4-16X50AOE
Hatsan 125 Sniper 5,5 + PP 3-12X42AO
Łucznik WZ 1970 4,5
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-07, 23:40
Lokalizacja: Zza Wielkiej Wody!

Post autor: adnikauto »

Witam,

Damian... czy o to Tobie chodzi?

Obrazek

Jesli tak to jest:

12 Pcs Rifle Weaver Picatinny Hand Guard Quad Rail Covers Rubber Tactical Black - mowiac wielce uczenie.... :-P

...... a po naszemu to zwykle plastikowe nakladki na szyny, zeby mozna bylo sprzet w lapach utrzymac i szyny nie robily odciskow na naszych delikatnych raczkach....

:mrgreen: jest tego na peczki w roznych kolorach na Amazonie i ebayu za przyslowiowe grosze.... naklada sie na wcisk w dowolnej konfiguracji.... pasuja na kazda szyne chociaz niby do AR tylko ale to bujdy....

Tutaj masz linka...
http://www.amazon.com/UTG-Rubber-Guard- ... B002TUSJD4
Pare Brocockow... pare Crosmanow... i nieskonczony zapal do tuningu... Obrazek
Awatar użytkownika
no_sound
Posty: 20
Rejestracja: 2015-04-12, 13:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: no_sound »

Dzięki serdeczne! :-D właśnie o ten element mi chodziło ;-) Pracuję nad jednym projektem - na razie tylko na papierze, ale czegoś takiego mi właśnie brakowało...
Dzięki za linka :lol:
Galatian 5,5 + PP 4-16X50AOE
Hatsan 125 Sniper 5,5 + PP 3-12X42AO
Łucznik WZ 1970 4,5
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-07, 23:40
Lokalizacja: Zza Wielkiej Wody!

Post autor: adnikauto »

Hello I'm back"..... ;-) chcialoby by sie powiedziec niczym cytat jednego z aktorow z "Dnia Niepodlegolosci"... :mrgreen:

OK, ale do rzeczy.... odstawilem wszystkie niszczace nawyki i uzywki.... i jeszcze raz krytycznym okiem spojrzalem na projekt wielostrzalowej "pompki" Crosmana 1322....

Poniewaz zasada dzialania podobna jest do "szatgana" zamiast przesuwania- pompujemy..... wiec .... z zalozenia nie jest to sprzet stacjonarny oparty na bipodzie a wrecz odwrotnie przy "obsludze" potrzeba dwoch rak....

- to po pierwsze co mi sie nasunelo na mysl...

- a po drugie "moda" sie zmieniala w miedzyczasie- czyli od opracowania projektu do chwili obecnej kwiecien 2016..... "modnym" i na czasie stalo sie wyposazanie swoich AR-ow w uchwyty Magpula FDE czyli w kolorystyce Flat Dark Earth....

Mowiac krotko po odstawieniu "uzywek" i "wyostrzeniu" wzroku dostrzeglem niekonczaca sie ciegote do dokonania poprawek....

..... o to i one.... MAGPUL INDUSTRIES przedni chwyt i rekojesc pistoletowa,
Heat Resistant 18 Slot 7 Inch Rail Ladder Covers (Pack Of 4) - Tan Dark Earth Color- oslony szyny wytrzymale na wysoka temperature- w moim przypadku nie ma zastosowania ale w AR ma jak najbardziej...

...... i na koniec poprawiona/wymieniona na calkowicie aluminiowa regulowana oraz wkrecana w przejsciowke kolba RAP4.

To byly ostatnie zmiany (chyba) w tym temacie.... pozostaje karabinek przestrzelac, ustawic zero i..... wyprowadzic na dluzszy spacer.... :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

;-)
Pare Brocockow... pare Crosmanow... i nieskonczony zapal do tuningu... Obrazek
ODPOWIEDZ