Walther LGM-2

Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Walther LGM-2

Post autor: pilot68 »

Cześć.
Zastanawiam się nad kupnem Walther LGM-2 PCP. Czy ktoś może wyrazić swoje opinie o tym karabinku?Może ktoś był w posiadaniu ,ma jakieś doświadczenie z tym typem?
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
mahonxx
Moderator
Posty: 1658
Rejestracja: 2013-03-01, 16:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

MariuszW z tego co pamiętam obracał się w tym klimacie.
Postrzelał bym z czegoś, np. z 88.
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

U nas taki sprzęt ma Przemo, to pewnie może coś powiedzieć.
Generalnie Walther jest godnym uwagi sprzętem, a LGST jest waltherowym zagłębiem wszystkich jego ras,odmian,kultur itp. ;-)
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Strzelałem z Przemowego LGM i paru innych powiem tak wspaniały sprzęt celny stabilny poręczny.
Gdyby nie to że mam Szajera to miałbym Waltera (troche mam Waltera :-P )
Jak w dobrych pieniadzach i sprawny to dziurkacz pierwsza klasa :mrgreen:
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Tomx
Posty: 941
Rejestracja: 2013-09-03, 20:45
Lokalizacja: poznan

Post autor: Tomx »

Dla mnie osada walthera ,to jest mistrzostwo świata.Chwyt ,baka tam wszystko jest przemyslane i do regulacji, pasuje zarówno dużemu jak i małemu.Jak wather to MariuszW :-)
hw77 +burris (wiatrowka odrzutowiec)/aa prosport vortek + buris timberline(karabinek klasa...zalezy w czyich rekach:))
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Dzięki za szybki odzew.
Z rozmowy z właścicielem wynika że ma go 3 lata , a kupił go jako PCA od Niemca i w Polsce go przerabiał na PCP.
Chce za niego ok. 3500,-zł
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Cena nie jest rewelacyjna wszystko zależy kto grzebał co jest,jak jest i stan ogólny
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

pilot68 pisze:Dzięki za szybki odzew.
Z rozmowy z właścicielem wynika że ma go 3 lata , a kupił go jako PCA od Niemca i w Polsce go przerabiał na PCP.
Chce za niego ok. 3500,-zł
Dowiedz się czy regulator to oryginalny Waltera czy nie przypadkiem przeróbka z 7,5J.
Jaki ma kartusz? Stal czy aluminium i do kiedy legalizacja?
Te 2 sprawy bardzo wpływają na cenę.
Obrazek
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 2301
Rejestracja: 2013-03-02, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Jak masz jakiś link z aukcji lub forum to zapodaj
Uwaga:
WuDe jest dobry na wszystko
LG i LG i Dejski
Awatar użytkownika
pilot68
Posty: 434
Rejestracja: 2014-08-06, 19:26
Lokalizacja: Konin

Post autor: pilot68 »

Regulator jest od Hexer'a. Kartusz natomiast stalowy,optyka MTC Optisan Viper 10x44 IRS.
Steyr + vortex viper
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 758
Rejestracja: 2013-05-15, 13:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemo »

Mam LGM-2. Strzela mi się z niego doskonale. Ergonomia osady, wyważenie, spust pierwsza liga. Kartusze 300bar bardzo wygodne w ładowaniu i dają masę strzałów. Warto w budżecie zaplanować w przyszłości wymianę lufy a hunterową (56cm) bo ta od LGM ma chyba gwint na 7,5j, trafia fajnie do 30m ale później nie jest już tak kolorowo. Nówka u Hexera kosztuje około 800zł, jak się sprzeda tą od LGM to nie wychodzi jakoś tragicznie.
WSST
Awatar użytkownika
mariusz.w
Posty: 176
Rejestracja: 2013-05-20, 23:39
Lokalizacja: LGST

Post autor: mariusz.w »

mahonxx pisze:MariuszW z tego co pamiętam obracał się w tym klimacie.
Tomx pisze:... Jak wather to MariuszW :-)
Że ja ten temat przegapiłem :)
Dzięki za referencję i rekomendację.

Wiele miałem karabinków, ale strzelam cały czas pierwszym Waltherem jaki kupilem od Włamywacza.
Oczywiście po drodze jakieś ulepszenia drobne zmiany, ale jak ostatnie zawody pokazały, że mój najnowszy nabytek Walther Anatomic musi ustąpis miejsca mojemu staremu 10 letniemu Hunterowi.
A LGM2 złożony 2 dni przed zawodami dokopał mi :evil: i innym ze sprzętem za 2 razy większą kasę.

Karabinek sam nie strzela, ale Walther mu nie przeszkadza :mrgreen:
Bardzo Dziki Zachód
Puchar Konfederacji Zachodniej 2015
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

Nio muszę przyznać, że ten ostatni LGM Mariusza miło mnie w Poznaniu zaskoczył :)
Nie wiem jak to Mariusz zrobił ale ten LGM jest jakiś wyjątkowy, pomijam już celność lufy bo jest bezsprzeczna ale tak mi się spodobał wyjątkowo szybki cykl strzału tego Waltherka, że aż się zacząłem zastanawiać po co było zamawiać drogiego Challenge'a jak parokrotnie tańszy LGM potrafi to równie dobrze jak i nie lepiej... :roll:
pees i burek
Awatar użytkownika
ArturR
Posty: 871
Rejestracja: 2013-08-09, 18:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ArturR »

Spidi pisze:Nio muszę przyznać, że ten ostatni LGM Mariusza miło mnie w Poznaniu zaskoczył :)
Nie wiem jak to Mariusz zrobił ale ten LGM jest jakiś wyjątkowy, pomijam już celność lufy bo jest bezsprzeczna ale tak mi się spodobał wyjątkowo szybki cykl strzału tego Waltherka, że aż się zacząłem zastanawiać po co było zamawiać drogiego Challenge'a jak parokrotnie tańszy LGM potrafi to równie dobrze jak i nie lepiej... :roll:
Co racja to racja. Świetny egzemplarz, zadbany nie zmęczony, ładnie dopasowany palmrest, a nie jakaś tam noga od trumny(znałem taki egzemplarz :lol: )
A na deser hunterowa osada i nówka(!) regulator.
A wiesz co jest najfajniejsze w tym karabinie ?
To, że już jutro zmienia właściciela, i jedzie do...Poznania 8-)
Spidi
Posty: 122
Rejestracja: 2014-09-16, 08:43
Lokalizacja: NS

Post autor: Spidi »

I bardzo dobrze :mrgreen:
Spust ma na pierdniecie muchy a śrut opuszcza lufę dosłownie w momencie dotknięcia spustu. Miałem trochę Waltherków w rękach ale żaden nie pracował tak fajnie jak ten, rewelacyjny cykl strzału...
Pytałem Mariusza czy to zasługa nowego rega czy jakiś wyjątkowy model, ale on też nie zna odpowiedzi. Ważne, że działa perfekcyjnie a nowy Właściciel zapewne namiesza w czołówce Pucharu WSST :evil:
pees i burek
ODPOWIEDZ