Diablik po 3 latach

maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Diablik po 3 latach

Post autor: maximus »

Minęło już 2,5 roku jak używam karabinka Swarzędzkiej firmy Guntuning. Najwyższy czas żeby podzielić się z wami spostrzeżeniami na temat tego sprzętu. Przez ten okres obyło się bez większych awarii.
Jedyna awaria jaka mnie spotkała to nieszczelność na porcie ładowania powietrza do kartusza przez zakleszczoną uszczelkę w zaworze. Po wymianie uszczelki problem nie powrócił i kartusz trzyma powietrze miesiącami.
Jeśli chodzi o parametry karabinka , nic się nie zmieniło w tej kwestii. Wciąż jest bardzo stabilnie czyli w 90 strzałach na ważonym expresie rozpiętość 2 m/s na chrono Radka. Myślę że wynik świetny biorąc pod uwagę
zaczytaną jakiś czas temu rozpiętość 7 m/s w nowym Fwb Leszka. Skupienie zależne od strzelca, ja przy sprzyjających warunkach przykrywam grupę 10 strzałów 50 groszówka na dystansie 50m. Marzy mi się 50m w hali na spokojnie. Najwięcej zmian było kosmetycznych, w samym systemie dodana tulejka z poliamidu
w której pracuje popychacz, poprawiona wkładka jedno strzałowa przez dodanie oringu i wkładki również z poliamidu , dzięki czemu śrut pewniej siedzi w porcie. Po tych poprawkach naciąg zbijak chodzi bez luzów i płynnie
co było bolączką tego karabinka. Za to wciąż muszę oddać kilka strzałów żeby karabinek uzyskał zamierzoną prędkość, potem jest bardzo stabilnie nawet przy kilkudziesięciu minutowych przerwach. Magazynka nie używam
z dwóch powodów, pierwszy to taki że strzelam głównie HFT a drugi taki że posadziłem optykę nisko i mag po prostu się nie mieści. Podsumowując , jestem bardzo zadowolony z karabinka który jest w stanie nawiązać walkę
na torze z topowymi konstrukcjami. Do tego jest unikalny i zawsze wzbudza zainteresowanie. A co najważniejsze jest to konstrukcja nasza, polska, jedna z dwóch (z SP7) wykonana w całości przez naszego kolegę.Teraz czekam na bulla w kalibrze 5,5 do zabawy. Będzie to zupełnie inny karabinek, z innymi rozwiązaniami, inaczej wykończony i do innych zadań. Na koniec
kilka fotek mojego diablika.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Patrykd
Posty: 977
Rejestracja: 2013-03-14, 18:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Patrykd »

Dzięki za opis. Mam tylko pytanie czy te cytowane 3 lata to więcej niż 3 paczki śrutu ? Jeśli tak to ile ? Bo to znacznie dokładniej naświetla temat.
Obrazek
maximus
Posty: 260
Rejestracja: 2013-03-02, 22:22
Lokalizacja: Luboń

Post autor: maximus »

Nie umiem ci powiedzieć ile paczek śrutu bo tego nie liczę ale tak se myślę że z dwa wagoniki puscilem, głównie w pierwszym roku :)
Ostatnio zmieniony 2015-03-08, 22:02 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Majzel
Posty: 91
Rejestracja: 2015-02-08, 14:40
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Majzel »

Jej , polski sprzet ! Jestem pod wrazeniem , moze na takiego bede odkladac pieniadze ...
ODPOWIEDZ